Чат Viber Чат Telegram Чат WhatsApp

Фрезерування і фрези: різновиди і сфери застосування

Фреза - різновиди і область застосування.

Фрезерування - це механічна обробка матеріалу за допомогою фрези, яка складається з одного або декількох ріжучих зубів, лез або у вигляді диска або іншої форми.

Фреза широко застосовується починаючи з ХVIII століття у вигляді обертається штиря, який застосовувався зброярами як свердло для свердління отворів в дулі зброї.

В наші дні - це незамінний процес в будь-якій справі, яке має відношення до обробки і надання форм чогось і чому небудь.

Фрезерування - це найбільш поширений метод обробки за допомогою різання. Його застосовують при виготовленні різного роду пазів; зубчастих валів або коліс; при виготовленні рифлених, гладких, фасонних і рифлених поверхонь. Матеріал обробки фрезою дуже широкий. Фрези широко застосовують для обробки різного роду матеріалів зроблених з нержавіючої сталі, чавуну, деревини, каменю, загартованої сталі, міді, алюмінію, графіту, пластика, воску та ін.

Фрезерування буває циліндричним і торцевим. При торцевому фрезеруванні вісь інструменту знаходиться паралельно оброблюваної поверхні, а при циліндричному, вісь перпендикулярна до оброблюваної поверхні.

Мал.1. Приклад циліндричного фрезерування.

фреза

Мал.2. Приклад торцевого фрезерування

За формою зуба фреза буває з прямими і гвинтовими зубами.

Фрези з гвинтовими зубами, завдяки тому, що ножі врізаються в заготовку поступово, працюють плавно. Цей факт є перевагою перед фрезами з прямими ножами, де контакт кожного ріжучого елемента супроводжується ударами.

Суть роботи фрези в тому, що кожен її ріжучий зуб має такі ж елементи як токарний різець або інший ріжучий інструмент. Весь припуск заготовки можна розділити на частини, які поступово зрізаються лезами фрези. При фрезеруванні кожен зуб її працює періодично. Це є суттєвою особливістю, яка вигідно відрізняє фрезерування від інших способів обробки, де ріжучі елементи працюють безперервно.

Для обробки цільних площин застосовують фрези циліндричні, і торцеві Циліндричні фрези застосовують для обробки площ на горизонтально фрезерувальних верстатах. Вони бувають як цілісні, так і збірні. Ножі зазвичай зроблені зі швидкорізальної сталі або твердого сплаву.

Мал.3. Кінцева циліндрична фреза з оправами (зліва) і кінцева фреза з швидкорізальної сталі з конічним хвостиком

концевая фреза

Для виготовлення пазів застосовують дискові, пазові, пальцеві, т-образні, з одним або двома кутами фрези.

Для моделювання поверхонь застосовують дискові, фасонні, черв'ячні і модульні фрези.

Для обрізки металу, використовують дискові фрези.

Ріжуча частина фрези може бути виготовлена ​​з твердого сплаву, швидкорізальної сталі, алмазу, металокераміки, кераміки включає мінерали або зроблені з кардной дроту. Зубці можуть бути довгі або короткі. Для більш тонких робіт використовують фрези з короткими зубами.

По конструкції фрези можуть бути виготовлені цілісно, ​​з одного виду металу; зварні з декількох видів металу; напайнимі, коли ріжучий елемент напаяний на основу; збірні з декількох частин і з'єднані між собою болтами, шурупами, гайками та іншими способами.

Слід окремо зазначити механічні фрези, що складаються з корпусу і самої фрези, яка виготовлена ​​зазвичай з твердого сплаву або швидкорізальної сталі.

За формою ріжучої частини, фрези також мають великий діапазон форм і способів обробки.

Торцеві фрези застосовують для обробки площ на вертикально-фрезерних, поздовжньо-фрезерних і інших фрезерних верстатах. Ріжучі елементи цих фрез розташовані як з боку бічної частини фрези так з її торця. Зазвичай вони цілісні або виготовлені з вставляються ножами. Матеріалом лез зазвичай є тверді сплави.
Мал.4. Торцева фреза (зліва) і торцева фреза зі змінними пластинами

торцевая фреза

Пазові і шліцьові фрези застосовують для виготовлення прямолінійних пазів і шліців.

Дискові фрези або пилки застосовують для виготовлення пазів і різання металу. Вони можуть бути тригранними, шліцьовими і двогранними. Тригранні фрези три грані з ріжучими елементами з обох сторін диска і гранню по його зовнішньої частини. Шліцьові мають зуби тільки на циліндричній поверхні. Їх застосовують для розпилювання різних заготовок з металу і деревини. Двосторонні дискові фрези мають зуби на торці і на самому циліндрі диска.

Мал. 5. Тригранна дискова фреза (пила).
трехгранная фреза

Фрези одно і двох кутові призначені для фрезерування різних каналів. Т-образні для створення різного роду пазів, в тому числі фасонних елементів. Фасонні фрези застосовують для виготовлення різного роду складно профільних поверхонь, наприклад в ювелірному виробництві.

Черв'ячні фрези застосовують для нарізки зубчастих валів або коліс на зубчато- фрезерувальних верстатах. Така фреза має вигляд трапеції і при обробці постійно стосується її поверхні за типом обволакивания. Цей метод фрезерування більш точний у порівнянні з іншими. Такі фрези крім нарізування зазубрин широко застосовують для нарізки різьблення.

Розмір фрез різний. Якщо, наприклад, фреза для ювелірного виробництва її діаметр може складати від 0,1 мм. Для традиційного виробництва фрези можуть досягати і 5 см в залежності від призначення.

По мимо представлених вище форм бувають і інші, наприклад конічні для обробки плоских поверхонь і внутрішніх отворів, кулясті, бутоновідние, разноконусние, спеціальні посадочні фрези для обробки каміння і алмазів, з усіченим конусом, підрізні для високоточних і ювелірних робіт, з насічками, увігнуті і т.д.

Фрези застосовуються як в автоматичних верстатах, так і для ручної обробки.

Основною характеристикою, фрези є її міцність і здатність виконувати своє завдання правильно. Наприклад, фрези, що реалізуються компанією «УКРСЕВІС» є сучасними і потужними. Асортиментний ряд містить тільки кращі зразки кращих світових виробників. Перш ніж купити фрези, рекомендуємо ознайомитися з асортиментом фрез

Фрези зроблені з високоточних матеріалів. Заготовки роблять зі спеціального прута потрібного діаметру з обробкою на токарних і фрезерувальних верстатах і обов'язковою наступною термообробкою в спеціальних сольових розчинах при температурі 1200 ° С.

16.08.2016 16:04:08
0
5364

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!