Чат Viber Чат Telegram Чат WhatsApp

Відмінності зварювального трансформатора, інвертора, полуавтомата

У чому відмінності інвертора, трансформатора для зварювання та напівавтомата? Для фахівців це просте питання, але у більшості непрофесіоналів може виникнути плутанина. Нижче ми постаралися розписати особливості, переваги та сфери використання кожного типу зварювання.

ЗВАРЮВАЛЬНІ ІНВЕРТОРИ

Інверторний зварювальний апарат використовується і досвідченими майстрами, і новачками для виконання ручної зварки. Це невеликий компактний інструмент для виконання таких робіт.

Основними складовими є агрегат і пальник, якою здійснюється зварювання деталей. Пальники є професійні (мають роз'ємне з'єднання) і побутові (незбиране з'єднання пальника).

Принцип роботи заснований на тому, що при збільшенні частоти струму потрібні менші габарити і маса трансформатора для передачі однакової кількості енергії. При збільшенні частоти в 500 разів розміри обладнання зменшився в 5 разів.

Важливими характеристиками інвертора є:

Гарячий старт. Дозволяє виконувати швидке з'єднання деталей без тривалого нагрівання, є додатковий імпульс струму в момент торкання заготовки. Актуально якщо погане напруга в мережі, іржаві деталі.

Антизалипания електрода. Можлива ситуація, коли електрод "прикипають" до металу, його необхідно замінювати, майже неможливо відірвати. Це пов'язано з різким збільшенням струму в момент дотику. Якщо в апарату передбачена ця функція, то напруга і струм падають про нуля, немає "приварювання". Дуже зручно, так як не потрібно робити заміну електрода.

Форсування дуги. Ця функція також служить для того, щоб електрод не прилип до металу, а процес зварювання було стабілізовано. При зменшенні дугового проміжку збільшується струм на короткий час. Це дозволяє швидко розплавити метал і електрод без прилипання.

Переваги зварювальних інверторів:

  • Порівняно невелике споживання електроенергії на відміну від трансформаторного типу.
  • Невелика вага і габарити
  • Акуратні шви і невелика зона розпилення іскор навколо зони дії пальника.
  • Регулювання сили струму, робота з напругою 220 В.
  • Швидкий старт.
  • Проста експлуатація і безпечна робота.

Зварювальні трансформатори

Прості в конструкції, відносно недорогі, довговічні і надійні, але габаритні і важкі апарати для зварювання. Якщо вам не потрібно постійно транспортувати його, тоді це непоганий бюджетний варіант зварювального устаткування.

Є моделі, які працюють на постійному і змінному струмі. Перший варіант дає більш акуратний шов. Зварюють чавун і кольоровий метал при використанні додаткових комплектуючих.

Зварювальні напівавтомати

За принципом роботи і розмірами схожі до трансформаторних, але працюють не з електродами, а з дротом, яка подається з бобін. Одночасно подається інертний газ (вуглекислий, аргон, гелій) Це необхідно для точного шва і стійкості до корозії. працюють зварювальні напівавтомати з кольоровими металами, нержавіючої сталлю, ювелірними металами. Такий тип зварювання позначається MIG / MAG.

Якщо ви будете працювати з чорними металами, тоді досить використовувати дріт з флюсом, газ в такому випадку не потрібен.

Купити зварювальний апарат в Україні

У нашому асортименті представлені популярні практичні моделі трансформаторів, напівавтоматів, інверторів. Всі мають гарантію від виробників. Серед брендів представлені Fronius (Польща), Патон (Україна), SSVA (Україна)

26.01.2018 15:52:20
0
2301

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!