Чат Viber Чат Telegram Чат WhatsApp

Бетономішалки. Що це таке і як їх вибирати?

Бетономішалка - це різновид будівельної машини, призначеної для змішування легких і важких будівельних сумішей. У народі також можна зустріти назву бетонозмішувач, який є альтернативою назвою бетономішалка. Бетономішалка складається з таких елементів: барабан, силовий блок з трансмісією, лопаті, станини, опорної частини (з колесами або без) і механізму розвантаження. Від якості використовуваних матеріалів, для виготовлення бетономішалки, залежить її термін служби.
Перед тим як купити бетономішалку, пропонуємо вам ознайомитися з її різновидами і особливостями.
Перш за все, рекомендуємо оцінити обсяг передбачуваних робіт, адже якщо це будівництво приватного будинку, тоді вам потрібні одні характеристики, а якщо це промислові масштаби - зовсім інші.
Отже. Різновидів бетономішалок, насправді, не так вже багато, але знаючи елементарні факти про них, ви зможете вибрати якісну, відносно недорогу і надійну будівельну машину для приготування бетону.

Класифікація бетономішалок:

  • 1. В залежності від способу роботи: - ручні бетонозмішувачі - які приводяться в рух вручну. В такому випадку, збоку бетономішалки є рукоятка, при обертанні якої відбувається заміс суміші. На скільки цей вид ефективний в роботі, думаю кожен розуміє сам.

    - електрична бетономішалка, де бетономішалка приводиться в рух електромотором.
  • 2. В залежності від принципу робота все бетономішалки діляться на:

- бетономішалки примусового типу - це агрегати, які відрізняються тим, що барабан приладу нерухомий. Суміш перемішується за рахунок спеціальних лопатей, які розташовані всередині барабана і працюють від електроприводу. При цьому, потужність мотора повинна бути значною, що при частому використанні може відобразитися на рахунку за електроенергію. Сам барабан може закриватися, щоб забезпечити якісне розмішування суміші.
Відзначимо недоліки бетономішалки примусового типу: на лопаті можуть наливати частини суміші, що ускладнює подальше розмішування, щоб цього уникнути їх потрібно постійно очищати. Ще один недолік даного виду бетонозмішувача - неможливість працювати з фракціями великих розмірів. Зате бетономішалки примусового типу прекрасно підходять для приготування легких будівельних сумішей як: суміш для стяжки підлоги, штукатурки і т.п.
Бетонозмішувачі примусової типу рекомендується використовувати в промислових масштабах для приготування розчинів з великою кількістю води і, як уже згадувалося, з частинками дрібних фракцій.
- бетономішалки гравітаційного типу - це звичні нам змішувачі бетону, які мають рухомий барабан, за рахунок чого і відбувається перемішування компонентів. Лопаті при цьому знаходяться в нерухомому стані, але опосередковано беруть участь в перемішуванні суміші. Переваги даного виду бетономішалки очевидні: можливість приготування розчином різної щільності і з застосуванням частинок великих фракцій. Гравітаційні бетонозмішувачі відмінно підходять для побутових масштабів. До того ж, як правило, бетономішалки даного виду виготовляються з максимальним об'ємом до 300 л.
- бетономішалки вільного типу. конструкційні особливості
Вільні бетономішалки працюють за рахунок сил тяжіння. Лопаті всередині барабана виконані таким чином, що переміщення розчину з лопаті на лопать надає руху барабан, завдяки чому відбувається перемішування

  • 3. Залежно від напруги живлення.

Якщо у вас приватне будівництво, однозначно рекомендуємо вибирати бетонозмішувачі, які можна підключити до мережі 220В. Великі і потужні бетономішалки з напругою живлення 380В рекомендуються для будівельних об'єктів великих масштабів. До однофазним бетономішалок можна віднести ті, у яких потужність становить приблизно до 2 кВт, при цьому обсяг може становити 200-250 л.

  • 4. Залежно від обсягу барабана. Як ви вже, ймовірно зрозуміли з вищевказаного матеріалу, для приватного будівництва необхідно вибирати побутові бетономішалки з максимальним об'ємом до 300 л (для будівництва будинку до 4 поверхів) Для будівництва одноповерхових споруд цілком може підійти бетономішалка об'ємом 150-200л. Решта бетономішалки об'ємом 300, 400 л і вище - це вже інший клас - професійний або промисловий. Зверніть увагу, що готовий вихід суміші становить приблизно 15% від загальної кількості завантажених компонентів. Ще один важливий факт, ніколи не завантажуйте бетономішалку під зав'язку, інакше ризикуєте мотором, який дуже швидко може вийти з ладу. Сам барабан повинен бути виготовлений із сталі товщиною від 1 мм і вище, природно, що чим товще сталь, тим довговічніше буде бетономішалка. Наприклад, бетономішалка венцових Vulkan MV 260 оснащена мотором 1,5 кВт, напруга 220В і товщина стінки корпусу становить 2 мм.
  • 5. Залежно від передавального механізма.В залежності від використовуваних механізмів розрізняють бетономішалки з вінцем (вінцеві) або редуктором. Бетономішалки з редуктором коштують дорожче, так як їх механізм роботи складніше, але, якщо дані механізм вийде з ладу, самостійно його полагодити вийде. В цьому плані хороший варіант саме вінцеві бетономішалки, в яких може вийти з ладу шестерня, яку досить просто замінити. Вінець може виготовлятися з таких матеріалів: сталь, поліуретан і чавун. Заміна вінця необхідна через, що останній, нічим не захищений від навколишнього середовища: пилу, бруду, частин суміші і іншого, тому може швидко зношуватися. Сталевий вінець найдорожчий, але при цьому прослужить довше, ніж вінець з чавуну або поліуретану. Вінець з поліуретану робить роботу бетономішалка більш безшумною, але досить швидко зношується. Чавунний вінець - це оптимальний варіант по співвідношенню ціни і більш тривалого терміну служби, тому саме такий варіант часто зустрічається в сучасних бетономішалках.
  • 6. Залежно від режиму роботи. Бетонозмішувачі можуть працювати до 12 годин на день, це називається періодичної експлуатацією або можуть працювати від 12 годин і вище, то це вже безперервна експлуатація. Потужність у бетонозмішувачів з безперервною експлуатацією повинна становити більше 1 кВт.

Як бачите, досить багато моментів, на які потрібно звертати увагу при виборі бетономішалок. Ще кілька простих порад:
- вибирайте бетономішалку з колесами - це забезпечить її мобільність, а значить і зручність експлуатації;
- двигун бетономішалки повинен бути захищений від зовнішніх погодних умов, інакше двигун може досить швидко вийти з ладу;
- звертайте увагу не тільки на країну-виробника, а й на характеристики. І пам'ятайте, що для приватного будівництва немає сенсу купувати потужну бетономішалку.
- гарантія також грає важливу роль. Чим вище гарантія на бетономішалку, тим краще, але пам'ятайте, що гарантія діє лише в тих випадках, якщо ви правильно експлуатуєте прилад: чи не перевантажує, використовуєте за призначенням, не втручалися в конструкцію і т.д.

Вдалих покупок з інтернет-магазином «Укрсервіс»! Довіряйте професіоналам!

07.04.2016 12:01:27
0
3154

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

На скільки літрів бетону повинен бути бетонозмішувач?

На скільки літрів бетону повинен бути бетонозмішувач?

Якщо виникає потреба звести надійний і стійкий фундамент для заміського котеджу, альтанки, лазні, викласти тротуарну доріжку або зробити ремонт в будь-яких приміщеннях, необхідно приготування великої кількості будівельної суміші. Для цього використовують спеціальне обладнання, яке відрізняється за принципом і швидкості проведення робіт. Яку вибрати бетонозмішувач для дачі або будівельного майда..

0
9812