Бетон - матеріал, що вимагає до себе поважного ставлення. Велике значення на якість бетонного покриття надає технологія його приготування і укладання, особливо якщо справа стосується моноліта.Часто можна зустріти випадки, коли після того як прибрали опалубку бетон має порожнини чи порожнини. Порожнини в бетоні утворюються внаслідок того, що він був насичений повітрям. Повітря як годиться не прибрали, після чого і з'являються ці самі порожнини.
Порожнечі в бетоні несуть за собою небезпеку. Небезпека у вигляді провалів, крошения, пухкості і т.п. Все це може привести до руйнування конструкції і навіть до загибелі людей.
Повітря з бетону необхідно видаляти. Видалення повітря можна здійснити двома способами.
Перший спосіб – за допомогою штиря і своїх рук. Спосіб довгий, і не завжди ефективний, особливо при великих обсягах. Другий спосіб – це застосування спеціальних інструментів.
Назва цього інструмента: вібратор для ущільнення бетону. Інструмент являє собою досить просту конструкцію, яка складається з вала, булави, та самого вібруючого пристрою.
Застосовують вібруючі пристрої для ущільнення бетону повсюдно: від промислових об'єктів до так званих побутових потреб. Наприклад, при заливці фундаменту під паркан або будинок, заливки стелі, заливки перемичок.
Суть роботи вібруючого пристрою полягає у видаленні з бетону мікрочастинок повітря.

Вібруючий пристрій занурюється в сам бетон. При його роботі повітря виштовхується назовні, а бетон ущільнюється, іншими словами ставати цілісним.
Важливий момент при роботі з глибинним вібратором: не перестаратися. Бувають випадки, особливо коли в бетоні кількість вологи більше, ніж належить, верхні шари осідають на дно. Що в свою чергу може привести до зворотного ефекту у вигляді рихлості матеріалу. Тому, якість самого бетону повинно бути на високому рівні.
Вище вже згадано про конструкції пристрою. Спробуємо розібратися в цьому питанні більш детально. Віброукладчик складається з трьох основних частин, а саме: електроприводу, вала (гнучкого шланга) і вібруючої головки (наконечника).
Електропривод може бути однофазним, що працює від звичайної мережі з напругою 220 В і трифазним: від мережі 380 В.
У більшості своїх випадків однофазні виброустановки мають потужність 1300 Вт, а діаметр вибронаконечника і вала 28,38 або 41 мм. Трифазні віброінструментом володіють більшою потужністю: від 1,4 Квт і діаметром вала і наконечника до 71 і більше мм.
Вал може бути гнучким або статичним. Гнучкий вал являє собою свого роду шланг. Довжина валу може бути різною, від 1 до 6 м. Діаметр вала в залежить від діаметра булави.
Булава або вібруючий наконечник являє собою металеву трубу, яка приєднується безпосередньо до гнучкого валу.
Збірка бетоноукладчика проста і складається з простих і зрозумілих кожному кроків. Спочатку під'єднують булаву (наконечник) до валу. Зверніть увагу на різьблення, вона може бути правою чи лівою. Далі вал під'єднують безпосередньо до приводу. Привід може бути різної форми. Одні мають схожість із звичайним відбійником, в інших варіаціях двигун залишається на землі.
З огляду на те, що бетоноущільнювачі є ручним інструментом, то ступінь захисту людини повинна відповідати максимальним вимогам згідно стандартів безпеки країн Євросоюзу.
До основних характеристик, що визначає функціональні можливості віброукладчіка є частота обертів на хвилину, наприклад від 10 до 15 тисяч; відцентрова сила, що і є тим пусковим механізмом, за рахунок якого повітря виштовхується, а бетон ущільнюється; амплітуда коливань (мм) і діаметр булави (мм); продуктивність (м.куб. година).
Суперечки про те, потрібний або не потрібний вібруючий укладальник бетону не згасають. Але, слід взяти до уваги той факт, що при укладанні крутого бетону рівень осідання складе 2-3 см. Якщо не застосовувати віброукладальник, результат буде далеко не вражаючим. У більш рідкому варіанті бетону, просадка складає до 5 мм. Тому, кожен поважаючий себе майстер або виконроб, ніколи не дозволити заливати моноліт без застосування віброущільнювачі.
Асортиментний ряд віброущільнювачів в ТД Укрсервіс широкий як за технічними характеристиками, так і за ціною.
Перед тим як купувати інструмент або користуватися ним, обов'язково вивчайте інструкцію і дотримуйтеся тих правил і норм який в ній зазначені.