Чат Viber Чат Telegram Чат WhatsApp

Вибір лазерного нівеліра: на що звертати увагу.


Будь-який ремонт або будівництво не обійдеться без вимірювання кутів, побудови горизонтальних і вертикальних ліній в процесі заливки фундаменту, зведення перегородок і несучих стін або перекриттів. В такому випадку необхідно використовувати нівелір для створення правильної геометрії, що гарантує тривалу експлуатацію промислового або приватного будинку. Також прилади стануть корисними під час ремонту для рівного укладання плитки, заливання підлоги, клеєння шпалер або навіть монтажу підвісних стель.

Ціна лазерного нівеліра дуже коливається в залежності від ступеня точності, дальності, додаткових функцій.

Переваги нівеліра

  1. Точність вимірювання. Похибка навіть простої моделі становить менше міліметра на 1 метр.
  2. Яскравий контрастний промінь добре помітний на будь-якій поверхні. Сьогодні моделі оснащуються переважно червоним або зеленим променем. Також існують спеціальні окуляри для комфортної роботи з нівеліром.
  3. Швидке вимірювання, немає необхідності попередньої підготовки приладу.
  4. Не потрібно спеціальних знань. Робота з пристроєм інтуїтивно зрозуміла.
  5. На відміну від старих методів вимірювання, де потрібно було кілька людей, в даному випадку впорається один.

Типи нівелірів

Як вже було сказано, існують як прості моделі так і складні і дорогі професійні екземпляри.

  1. Лазерна рулетка або далекомір - простий пристрій, дозволяє вимірювати відстань.
  2. "Лазерний рівень", будівник ліній або осей. Є статичні (кросслайнер, мультіпрізменний будівник) побудовники ліній, а також статичні побудовники осей (точковий лазер, покажчик)
  3. Ротаційний будівник будує площині. Також можна зустріти назви: нівелір, многопрізменний будівник.

Поради щодо вибору конкретної моделі

Основні типи пристроїв розглянуті, тепер потрібно визначитися з критеріями, які впливають на вибір тієї чи іншої моделі.

  1. Точність проекції. Якщо ви купили на ринку або в інтернеті невідому модель, тоді будьте готовими до похибки в кілька міліметрів на метр. А це багато. У перевірених моделях це значення не досягає і 0,5 мм. Професійні ротаційні побудовники дають відхилення не більше 0,3 мм.
  2. Дальність дії. Важливий показник при роботі на великих територіях. Як показує практика, перевірені виробники можуть навіть занижувати це значення, а за фактом дальність велика, що позитивно позначається на роботі з пристроєм.
  3. Довжина хвилі. Якщо вона становить 635 нанометрів, тоді йдеться про червоно-жовтому відтінку лазера. Для зеленого променя довжина становить 532 нанометра. У старих моделях ще можна зустріти величину в 650 нм, але зараз вони зняті з виробництва.
  4. Функція самовирівнювання. У паспорті виробу вказується час стабілізації і граничний кут. Хорошим показником вважається 5 градусів, але допускається значення і до 3 градусів. Іноді потрібно цю функцію відключити (при пересуванні або роботі на схилі), в хорошому приладі це повинно бути передбачено.
  5. Джерело живлення. Можливі варіанти роботи на стандартних пальчикових батарейках АА або акумуляторах. При цьому час роботи статичного будівника становить не менше 10 годин. Ротаційним пристроїв потрібно більше енергії, тому в якості джерела живлення використовуються акумулятори великої ємності. Працюють 24 - 40 годин без перерви.
  6. Температура навколишнього простору для роботи також вказана в інструкції з експлуатації. Також вказується температура зберігання пристрою (має більший діапазон в порівнянні з попередньою характеристикою). Це дві різні величини, враховуйте це.
  7. Клас захисту корпусу. Так як лазерним нівеліром доводиться користуватися і під дощем, і в курному або вологому приміщенні, то і ступінь захисту повинен відповідати. Маркування IP54 забезпечує надійний захист приладу. Також в конструкції необхідні демпфери, які амортизують удар при падінні.
  8. Комплектація. Набір додаткових аксесуарів і додаткових опцій роблять роботу з нівеліром і його зберігання ще зручніше. Можуть поставлятися в залежності від моделі:
  • Сумка або коробка для перенесення і зберігання
  • Окуляри для роботи з лазером;
  • Штатив;
  • Дистанційний пульт;
  • Зарядний пристрій
  • Кріплення для стелі або стіни
  • Геодезична рейка
  • Пласкі мішені
  • Приймач для прийняття променя

9. Виробник. Фаворитами вважаються лазери фірми Bosch. У їхньому асортименті є побутові і професійні моделі. Також компанії Kapro і STANLEY пропонують хороші моделі по доступних цінах.

03.04.2018 13:14:25
0
1164

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Огляд обладнання для алмазного свердління бетону від GTM

Огляд обладнання для алмазного свердління бетону від GTM

GTM – торгова марка, яка недавно з'явилася на будівельному ринку України. Виробник є власним брендом ТД «Укрсервіс». Офіційно компанія була зареєстрована в 2019 році. Виробництво продукції здійснюється в Китаї на спеціалізованих заводах із сучасною технологічною базою. Досвідчені інженери заводу ретельно контролюють процес виробництва. Вони самостійно тестують зразки ..

0
1088