Віброобладнання для ущільнення бетону
Ущільнення бетону – один з найважливіших способів отримати якісну і надійну будівельну конструкцію. Досягти гарного результату можна за допомогою такого нескладного процесу, як вібрація. Створити вібраційні коливання високої частоти допомагають глибинні вібратори для ущільнення бетону. Під впливом таких вібрацій на розчин можна отримати щільний шар бетону без зайвих пухирців повітря.
Види вібраторів для бетону
Прилади відрізняються способами впливу на суміш:
- Внутрішній. Спеціальній наконечник або вібробулава занурюється у товщу бетону і ущільнює його, розганяючи суміш навколо себе.
- Зовнішній. Впливає на поверхневий шар бетонного розчину, або коливальні рухи передаються через опалубку. Один із таких агрегатів – віброрейка для бетонування.
По виду двигуна бувають:
Електричний вібратор бетону – працює від електромережі, промислове та побутове обладнання відрізняються один від одного потужностями.
- Пневматичний – працює від компресора.
- Моторний – працює від двигуна внутрішнього згоряння.
- За вібраційними характеристиками розрізняють:
- Високочастотні – ефективні для дрібнозернистої суміші.
- Низькочастотні – для крупнофракційних розчинів.
- Середньочастотні – використовується для частинок середніх розмірів.
Найпоширенішим приладом для будівництва є внутрішній електровібратор для бетону, а для бетонування великих та неглибоких площ можна купити віброрейку для бетону.
Особливості вибору вібратора для бетону
Щодо внутрішніх приладів, то варто орієнтуватися на такі показники:
- Діаметр булави вібратора – визначає радіус дії і продуктивність. Варто купувати більшу і ширшу головку, якщо умови роботи досить складні: дуже великі обсяги, концентрація та товщина заливки. Перш ніж купити вібробулаву для бетону потрібно перевірити чи не будуть її розміри більші, ніж отвори у арматурі.
- Загальна довжина вібраційного наконечника – визначає на яку відстань передається вібраційна сила. Чим менший цей показник, тим більше разів потрібно буде встромляти наконечник по площі бетону.
При виборі зовнішніх апаратів потрібно враховувати:
- Довжину рейки – коротка більш маневрена, а довга дозволяє швидко обробити велику площу.
- Тип рейки – плаваюча доповнює роботу глибинного вібратора, а подвійна може працювати як самостійний прилад і справлятися з глибиною до 30 см. Ціна електричної віброрейки такого типу вища.
Висока вартість вібратору для бетону і серйозні витрати на забезпечення приладу енергією – мінуси, але вони виглядають мізерними на тлі високої якості одержуваної суміші.
Де купити вібратор для бетону в Україні
У каталозі інтернет-магазину ТД «Укрсервіс» є найпоширеніші моделі віброрейок для стяжки, вібраторів для бетону та комплектуючих до них. Усі моделі – сертифіковані на території України і пропонуються по вигідним цінам та з можливістю персональної знижки.