Акумулятори для ДБЖ - найважливіший елемент безперебійника
Безперебійник (ДБЖ або UPS) виконує роль стабілізатора напруги, вирівнюючи її імпульси та покращуючи показники загалом. А у разі вимкнення електроенергії, є резервним способом живлення пристроїв. Тривала робота безперебійника напряму залежить від акумулятора, який накопичує та видає електричну енергію. Відбувається це завдяки хімічним і фізичним процесам всередині.
АКБ для ДБЖ - це елемент акумулювання та віддачі електроенергії, який використовується під час аварійного відключення електрики. При правильному заряді акумулятор для безперебійника функціонуватиме тривалий час без збоїв, не потребуючи додаткового технічного обслуговування.
Коли знадобиться акумулятор?
Акумулятор використовується для забезпечення автономної роботи техніки та коректного завершення її функціонування під час вимкнення електрики:
- в офісних приміщеннях - для системних блоків, робочих станцій, комп’ютерів, принтерів тощо;
- у домашніх умовах - для побутових приладів (телевізора, холодильника, опалювальних котлів, насосів тощо);
- у медицині - для чутливої до перепадів напруги техніки.
Типи акумуляторів для ДБЖ
Сучасний ринок альтернативних джерел живлення пропонує акумулятори для ДБЖ трьох типів, кожний із яких вирізняється особливими технічними характеристиками. Основна хімічна реакція у даних акумуляторів однакова, однак середовище, за яких вона відбувається, різниться.
- Свинцево-кислотні герметичні батареї працюють на електрохімічних реакціях свинцю і діоксиду свинцю в кислому сірчаному середовищі.
Перевагами користування свинцево-кислотних акумуляторів є низька вартість, простота виготовлення та відсутність потреби в обслуговуванні зарядного обладнання. Разом із тим дані акумулятори мають низку недоліків - неможливість зберігання в розрядженому стані (режим спокою), чутливість до температури, випаровування газів під час роботи.
Свинцево-кислотні акумулятори використовуються в тому числі і в автомобілебудуванні. Однак значно поступаються більш популярним типам акумуляторних батарей, виготовлених за технологіями AGM або GEL.
- AGM (Absorbent Glass Mat) акумулятори - батареї, у яких електроліт знаходиться не в рідкому стані, а в абсорбованому скловолокні-сепараторі. Таке середовище дозволяє збільшити кількість циклів заряду-розряду шляхом прискорення процесу рекомбінації газів.
Дані акумулятори користуються популярністю насамперед через високу здатність переносити сильні розряди, повну герметичність і несхильність до корозії. Акумулятори AGM витримують глибокі розрядки (до 20-30 %) та мають більше циклів заряду-розряду порівняно зі свинцево-кислотними. Водночас AGM-акумулятори чутливі до сильних перепадів напруги та потребують постійного контролю параметрів струму.
- І останній тип - GEL-акумулятори з електролітом, який знаходиться в гелеподібному стані. В’язка консистенція не витікає при пошкодженні корпуса. Також гелеві акумулятори під час роботи не виділяють газ, що дозволяє вважати їх найбезпечнішими серед інших.
Як і AGM, гелеві акумулятори не втрачають свої технічні властивості під час сильних розрядів. Перевагами є можливість використання за невисоких температур, низький рівень саморозряду під час простою, більша кількість зарядів-розрядів. Через покращені показники роботи GEL-акумулятори коштують значно дорожче, ніж інші батареї.
Отже, найбільш безпечними акумуляторами за своїми технічними характеристиками вважаються гелеві пристрої. Однак, як більш простий і дешевий замінник, можуть стати в пригоді і AGM-акумулятори.
Критерії вибору акумулятора для ДБЖ - на що потрібно звернути увагу?
- Ємність акумулятора. Даний критерій визначає максимальну кількість накопиченої електроенергії акумулятором після його повного циклу зарядки. Іншими словами: ємність - це потенціал акумулятора, час його живлення інших пристроїв. Одиниця виміру - А*г (ампер-година). Зі збільшенням ємності подовжується час заряджання акумулятора. Для ДБЖ із невеликою потужністю варто вибирати акумулятор із ємністю 7-12 А*г.
- Напруга АКБ. Зверніть увагу на можливість підтримання акумулятором потрібної напруги струму для забезпечення роботи ДБЖ. У стандартних побутових акумуляторах цей показник сягає 6 В чи 12 В, або 24 В, 36 В та 48 В - у ланцюгу поступово підключених акумуляторів. Для потужних ДБЖ потрібні акумулятори з номінальною напругою понад 48 В.
- Виробник. Від вибору виробника ДБЖ і акумуляторів до них залежить якість виготовлення деталей і комплектуючих до обладнання. Вартість купівлі нових електропристроїв може значно перевищувати суму зекономлених коштів на купівлі дешевих неперевірених акумуляторів.
Де купити акумулятор для безперебійника?
На сайті ТД «Укрсервіс» представлені AGM і GEL-акумулятори за доступними цінами від виробника. В асортименті ви можете підібрати сертифіковані моделі за потрібними параметрами та конструктивними особливостями на будь-який випадок. Завітайте до нашого магазину у Вінниці чи замовляйте доставку по всій Україні. Для більш детальної інформації, залишайте заявку на сайті.