Динамометричний ключ: призначення та використання
Динамометричні моделі - різновид гайкового інструменту з вбудованим динамометром. Наявність такої індикації дозволяє уникати механічних пошкоджень болтів, зриву різьби, перетискання та поломки гравера. Хоч використовується цей інструмент здебільшого в автомобільних майстернях, він знаходить застосування і при зведенні конструкцій, встановленні промислового обладнання тощо. Наприклад, динамометричні ключі годинного типу 42 - 210 нм застосовуються в проведенні сантехнічних робіт.
Інструмент має межу сили затягування, яка вказується в паспортних даних разом з рекомендованим значенням. Ціна на динамометричний ключ 200 - 1000 нм буде вищою за моделі з нижчим показником за рахунок вузькоспеціалізованого використання.
Часто виникає питання, як саме користуватися динамометричним ключем. Алгоритм дій простий:
- Ознайомитись зі схемою затягування з інструкції.
- Очистити кріплення від забруднень, жиру та корозії.
- Використовувати обладнання вже на попередньо затягненому з’єднанні.
- Слідкувати за показниками під час затягування потрібно тільки під прямим кутом.
Детальніший порядок дій формується, відштовхуючись від виду ключа.
Класифікація динамометричних ключів
Залежно від завдань виділяють наступні види ключів:
- нерегульовані з попередньо встановленим показником затягування;
- регульовані, з можливістю встановлювати рівень самостійно;
- зі стрілочною індикацією, які дають можливість працювати з різними з’єднаннями без переналаштування;
- із цифровою індикацією, що вважається максимально точною;
- комбіновані.
Останній вид може мати як стрілочну, так і цифрову індикацію, але в обох випадках буде регульованого типу. Динамометричний ключ від 5 до 50 нм згодиться для проведення робіт з електронікою.
Як обрати динамометричний ключ
Перед тим як вибрати динамометричний ключ від нуля і вище, варто оцінити характер робіт та робити вибір, орієнтуючись саме на цей параметр. Також є ряд характеристик, на які варто звернути увагу:
- діапазон крутного моменту;
- показники мінімального та максимального зусилля затягування;
- розмір приєднувального квадрату;
- тип ключа;
- тип індикації;
- матеріал виготовлення;
- розмір та вага інструменту.
Те, скільки коштує електронний динамометричний ключ, залежить від виду, типу індикації та матеріалу виготовлення інструменту. Наприклад, ключ динамометричний з зусиллям затяжки 40 - 200 нм необхідний для виконання більш професійного роду робіт, тому коштуватиме дорожче.
Де придбати динамометричний ключ
У ТД «Укрсервіс» можна знайти моделі від торгових марок Jonnesway, Mighty Seven, Wera та Whirlpower. Уся продукція брендів сертифікована, тому виконана з якісних матеріалів та здатна прослужити тривалий термін. Кваліфіковані менеджери залюбки дадуть відповіді на всі запитання та допоможуть підібрати електронний динамометричний ключ за індивідуальними цінами.