Застосування струбцин
Струбцини – це допоміжні інструменти, які використовують для надійного закріплення і фіксації деталей до робочої поверхні. Широко застосовують у столярній справі, слюсарних роботах в автомайстернях та ін.
Типи струбцин за способом фіксації
Залежно від призначення бувають різні за розміром, легкі, мобільні у використанні і зручні в зберіганні.
За способом фіксації струбцини бувають G-подібні, F-подібні, струбцини з швидкою фіксацією і ручні, F-подібні і G-подібні струбцини є найпоширенішими.
F-подібні струбцини
Конструкція F-подібних струбцин складається з основної і рухомої частини. В її основі лежить комбінація ковзної регульованої губки нерухомої частини на кінці у вигляді плоского сталевого прямокутника. Ці струбцини дуже легкі і мають досить велику зівку що дозволяє використовувати їх для закріплення матеріалу на краю кромки фіксуючого предмета. Ковзна головка крихти має регульований гвинт за допомогою якого відбувається затискання деталі. Деякі F-подібні маточини замість регульованого гвинта оснащені важелем. Це зручніше, але підходить не до всіх фіксованих предметів. Застосовують до роботи з будь-якими деталями.
G-подібні струбцини
Струбцини з G-подібним затискачем також широко застосовні, особливо у столярній справі. Корпус може бути сталевим і чавунним. Чавунні корпуси більш тендітні і не скрізь ефективні.
Струбцини, що швидко фіксуються, найзручніші у використанні. Часу на закріплення деталі необхідно менше ніж F-подібних і набагато менше, ніж G-подібних.
Типи струбцин залежно від принципу затискання
Струбцини можуть бути як із горизонтальним принципом затискання, так і з вертикальним.
Для фіксації більших деталей часто використовують трубчасті струбцини.
Дуже зручними вважаються струбцини з храповим механізмом важеля. Сила затискання дуже велика і зручна для майстра.
Ручні струбцини для затискання деталі за допомогою кисті руки використовується там, де сили людини достатньо для надійної фіксації предмета. Зазвичай застосовують для дрібних деталей.
Рамкові струбцини застосовують при складанні рамок чи інших прямокутних чи квадратних предметів.
При використанні струбцин важлива наявність прокладок меду механізмом і предметом, що затискається. Прокладки зазвичай йдуть у комплекті. В інших випадках можна використовувати інші підручні засоби, наприклад, дерев'яні заготовки. Матеріал прокладок завжди повинен бути м'якшим за матеріал фіксованого предмета.
На що звернути увагу при покупці струбцин
Якщо вирішили купити струбцину, переконайтеся, що конструкція її надійно зібрана, не спостерігається розрізненості деталей. Закріплені деталі не повинні хитатися. Деталі, що затискаються, ідеально плоскі. Гвинти затиску великі, різьблення велике, вороток для закручування з округленим кінцем. Легко закручується і відкручується, вільно пересувається штативом.