Засоби захисту органів дихання – безпека понад усе
Руйнівні наслідки вдихання шкідливих речовин, пилу, випарів і т. д. на виробництві можуть бути не очевидні. Іноді вони виявляються не відразу, а через місяці або навіть роки.
Найпоширеніші загрози, які потребують використання основних засобів захисту органів дихання (ЗЗОД), – це:
- дим;
- зварювальна кіптява;
- пил (респіратори від пилу мають найнижчу ціну серед ЗЗОД);
- різні випаровування (ртутні, лакофарбові);
- аерозолі;
- гази різного походження.
Застосування ЗЗОД – не примха і не спроба перестрахуватися, а необхідний пристрій, який допомагає уникнути захворювань легенів при взаємодії з агресивним навколишнім середовищем.
Види ЗЗОД
До засобів індивідуального захисту органів дихання належать:
- Фільтруючі засоби захисту органів дихання. Вони очищують повітря, пропускаючи його через спеціальні фільтри, основні типи загроз – пар, газ, пил. Це багаторазові і одноразові респіратори з клапаном і без, а також напівмаски і протигази. Їх можна використовувати, якщо роботи проводяться в приміщеннях із низькою концентрацією шкідливих речовин і нормальним рівнем кисню в повітрі (від 18% і вище). Якщо рівень забруднення повітря завищений, краще купити респіратори для фарбування, їх вартість дозволяє обрати модель із високим ступенем захисту.
- Ізолюючі. Повністю обмежують дихання повітрям із забрудненого приміщення – повітряна суміш подається через шланги з повітродувок, компресорів або з балона зі зрідженим киснем. Це повнолицеві захисні маски і протигази, їх використовують якщо повітря дуже забруднене, або при низькому рівні кисню.
Найпоширенішими серед ЗЗОД є респіратори різних видів і будови. Використання таких засобів відповідного типу значно знижує небезпеку для здоров’я робітника. Професійні респіратори оснащуються змінними одноразовими фільтрами.
Як обрати хороші респіратори і маски
Для цього треба визначити, з якими саме ризиками доведеться стикатися у роботі:
- хімічні та фізичні властивості джерела забруднення – може знадобитися спеціальній респіратор від хімічних випарів;
- концентрація в повітрі шкідливої речовини;
- часова межа перебування у забрудненому середовищі;
- ступінь фізичного навантаження і необхідний рівень мобільності працівників.
Виходячи з цих даних, можна вибрати засоби захисту з потрібним функціоналом. Міжнародний стандарт маркування ступенів захисту респіраторів – FFP1, FFP2, FFP3 дозволяє купити товар відповідно до умов використання.
Купити засоби індивідуального захисту органів дихання в Україні
Якщо важко розібратися у великому асортименті моделей, то спеціалісти ТД «Укрсервіс» допоможуть купити найкращу маску або респіратор для певних робіт, враховуючи всі потреби. Магазин є офіційним постачальником респіраторів для захисту органів дихання від таких знаних виробників як 3М і Standard.