Захист здоров’я органів слуху
Безперервний гуркіт працюючих верстатів, шум інструментів та інші виробничі шуми не тільки підвищують рівень загальної стомлюваності, але і призводять до проблем зі здоров’ям.
Якщо рівень шуму на виробництві вище 80 дБ і немає можливості ізолювати шумове джерело, обов'язково потрібно використовувати засоби захисту слуху (ЗЗС). Їх призначення – перекрити чутливий до шуму слуховий канал і убезпечити працівників від шкідливого впливу занадто гучних звуків.
Види засобів захисту слуху
Залежно від будови ЗЗС поділяються на:
- Навушники. Повністю перекривають вушну раковину і, завдяки м'якому матеріалу, не тиснуть на вуха. Купувати захисні навушники потрібно з урахуванням їх акустичної ефективності – на скільки децибел буде зменшено рівень шуму. Зручна модель для одночасного захисту слуху і зору – навушники з захисним щитком.
- Протишумові вкладиші. Це гіпоалергенні вставки, які легко вставляються у вуха і щільно прилягають. Можуть бути багаторазові (зменшують шум на 22-27 дБ) і одноразові (на 32-36 дБ). Багаторазові вставки легко чистяться і виготовляються також у вигляді вставки у вуха на дужці. Одноразові роблять з м’якого поліуретану чи поліпропілену, такі беруші можна купити за найнижчою ціною.
Будівельні навушники та професійні моделі дозволяють працювати при максимальному рівні шуму 110-130 дБ.
Як вибрати навушники та беруші для захисту від шуму
Щоб підібрати правильні засоби захисту, які забезпечать необхідне шумопоглинання і будуть комфортними у тривалому використанні, треба відповісти на такі запитання:
Чи є дискомфорт від перебування у вушній раковині протишумових вкладишів?
Вкладиші і навушники можуть забезпечувати захист від шуму з однаковою ефективністю, але у берушах працювати зручніше, до того ж, ціна на протишумові навушники значно вища, ніж на вкладиші. Але деякі люди відчувають дискомфорт від знаходження сторонніх предметів у вушних раковинах, тому рекомендується обирати той тип захисту, який не заважає роботі.
Який рівень шуму в зоні місця роботи?
Шум у зоні постійного перебування повинен бути не вище 80 дБ, тоді він безпечний для здоров’я людини. Якщо цей показник вищий, то необхідно використовувати засоби захисту слуху, які знижують галас до безпечного рівня або нижче нього.
Для зручності використання ЗЗС вони мають регульований та складаний обідок – для навушників та шнурок з чохлом – для беруш.
Купити протишумні навушники та беруші в Україні
Компанія ТД «Укрсервіс» є офіційним постачальником аксесуарів для виробництва і будівельних робіт від 3М і Husqvarna. Всі засоби захисту слуху відповідають ДСТУ і гарантовано забезпечують той рівень, який описано в інструкції. Менеджери готові надати повну консультацію щодо кожної позиції в асортименті і запропонувати вигідну ціну на захисні навушники.