Power bank є портативним зовнішнім акумулятором. Його головними функціями є накопичення, зберігання та віддача енергії електрообладнанню. Використовуються для швидкого заряджання вбудованого акумулятора мобільних пристроїв у випадках, коли стандартне живлення через розетку неможливе.
Під час зарядки повербанка від електромережі відбувається процес накопичення енергії. Обмежений об’єм спожитої енергії, який зберігається у пристрої, передається далі техніці через USB або Lightning дріт. Процес зарядки відбувається за участі спеціального контролера, що дає сигнали електронній платі перейти з режиму очікування в режим віддачі.
Основні характеристики портативного зовнішнього акумулятора
Повербанки будь-якої марки чи моделі характеризуються сталими параметрами.
- Ємність батареї - кількість максимально спожитої енергії, яку пристрій може віддати мобільній техніці. Вимірюється ємність у mAh (мАг).Чим вищий показник - тим довше можна користуватися накопиченою енергією з одного заряду. Але разом зі збільшенням ємності збільшується також вага і габарити. Зазвичай для живлення телефонів купують повербанки з ємністю до 10000 mAh, для планшетів - до 15000 mAh, а ось для ноутбуків варто обирати зарядні пристрої від 15000 mAh.
- Сила струму - показник, який впливає на швидкість заряджання пристроїв (вимірюється в Амперах). Вхідна сила струму характеризує час заряджання самого повербанка від електромережі та варіюється в межах 1-3 А. А ось вихідна сила струму впливає на час живлення інших пристроїв накопиченою енергією повербанка. Зазвичай цей показник сягає 1-5 А.
- Кількість роз’ємів - сучасні моделі зовнішніх акумуляторів оснащені двома і більше роз’ємами для підключення USB-дротів, що дозволяє одночасно заряджати кілька електропристроїв.
- Матеріал виготовлення корпусу впливає на габарити повербанка. Може бути з металу чи пластмаси.
Види портативних зарядних пристроїв
За сферою використання зовнішні акумулятори поділяються:
- для мобільних телефонів;
- для планшетів, фотоапаратів, розумних годинників та інших смарт-аксесуарів;
- для ноутбуків.
Основними відмінностями є параметри ємності батареї, сили струму та напруги, а також вага і розміри.
За типом акумулятора повербанки бувають літій-іонні та літій-полімерні.
- Літій-іонні (Li-Ion) - моделі акумуляторів, які формою нагадують пальчикові батарейки. Однією з переваг даної батареї є відсутність «пам’яті». Середня кількість циклів зарядів-розрядів - до 1000. Але при порушенні правил зарядки можуть перегрітися та здутися або спричинити невелику пожежу.
- Літій-полімерні (Li-Pol) - покращений варіант літій-іонних акумуляторів. Електроліт всередині знаходиться в гелеподібному стані, що дозволяє виготовляти дані батареї більш пласкими без втрат загальної ємності. Літій-полімерні акумулятори мають меншу вагу та розміри. Водночас є більш чутливими до зміни температури - на холоді можуть швидше втрачати заряд.
Критерії вибору зовнішньої батареї
При купівлі портативного зарядного пристрою потрібно звернути увагу на:
- відповідність технічних характеристик зовнішнього акумулятора та пристрою, що буде підімкнено. Одними із таких параметрів є напруга та сила струму. Наприклад, вихідна напруга повербанка повинна відповідати вхідній пристрою. Стандартна вхідна напруга для смартфона коливається в межах 5 В, а ось для сучасних моделей ноутбука – від 12 В.
- ємність батареї та її реальну і номінальну місткість. Фактично реальна ємність повербанка менша, ніж номінальна на 10-25%. Цьому сприяє ККД, який у різних моделях може дорівнювати від 75 до 90% (інша спожита енергія використовуватиметься для функціонування самого зарядного пристрою). А це означає, що кількість відданої енергії не дорівнюватиме ємності батареї. Зазвичай реальна ємність батареї на 10000 mAh може становити близько 7500-8500 mAh.
- виробника, адже від нього залежатиме якість виготовлення зарядного пристрою та тривалість використання.
- можливості зарядки - додаткові вбудовані функції живлення дозволяють пришвидшувати та полегшувати процес віддачі енергії. Зокрема, функція бездротової зарядки дає змогу користуватися можливостями повербанка за відсутності кабелю. А Quick Charge (швидка зарядка) скорочує час живлення, але може бути згубною для мобільного пристрою, у разі недотримання рекомендацій з правильного використання.
- додаткові опції з оптимізації процесу заряду - індикатор заряду, ліхтарик, Flash-накопичувач, можливість підключення через Wi-Fi, захист від ударів і потрапляння вологи всередину, від перегріву, стрибків напруги та замикання.
Де купити хороший повербанк за доступною ціною?
В асортименті інтернет-магазину ТД «Укрсервіс» представлені найкращі повербанки з різними технічними характеристиками від відомих виробників - Hoco, Bix, ACL, PaLeOn, VEGER та інших. Для детальної інформації про товари звертайтеся за консультацією до менеджерів магазину.