Вогнегасники для дому і комерційного приміщення
Вогнегасник – це пристрій для ліквідації пожежі на перших етапах за рахунок викиду спеціального реагенту. Він представляє собою циліндричний балон червоного кольору з соплом або трубкою. При активізації пристрою під дією тиску у вогнегаснику з сопла починає виходити речовина, здатна загасити полум’я.
Типи вогнегасників
Речовина всередині балона визначає те, які бувають вогнегасники за типом:
- Вуглекислотні вогнегасники – застосовуються для гасіння рідких, газоподібних субстанцій, електроприладів і твердих не схильних до тління тіл. Будова та принцип дії вуглекислотного вогнегасника достатньо прості – пристрій складається зі сталевого балона, до горловини якого приєднаний розтруб для подачі газу. При випуску речовини вона переходить в рідкий стан і її обсяг збільшується в 500 разів. Відбувається часткова кристалізація і різке зниження температури до -72°С, тому при пуску пристрою заборонено чіпати розтруб.
- Порошкові вогнегасники – використовують для гасіння практично будь-яких пожеж, в тому числі, електрообладнання під напругою до 1000 В. Будова порошкового вогнегасника така сама, але наповнювачем є закачаний під тиском спеціальний порошок. Варто відзначити, що цей тип пристрою не підходить для предметів, які можуть горіти без доступу повітря, а також не рекомендується для офісів, оскільки порошок сильно забруднює приміщення.
- Пінні. Всередині балона знаходиться хімічна або повітряно-механічна піна. У її складі є вода, тому такі пристрої не підходять у використанні для електроприладів, лужних металів.
Ціна моделі залежить від її типу та об'єму. Порошковий вогнегасник можна купити за нижчою ціною, проте дорожчими вуглекислотними вогнегасниками можна безпечніше гасити загоряння у квартирі і невеликому приміщенні.
Як вибрати вогнегасник
Перед покупкою слід визначити. що може спалахнути у даному приміщенні. Від цього буде залежати клас пожежі у характеристиках порошкового або вуглекислотного вогнегасника:
- А – тверді горючі органічні речовини (папір, тканини, дерево).
- В – рідкі або тверді речовини, які розтоплюються.
- С – газоподібні субстанції.
- D – горіння металів і сплавів.
- Е – горіння електроустановок.
Якщо існує можливість комбінованого вогнища загоряння, то краще придбати пристрій з маркуванням АВСЕ.
Склад вуглекислотного вогнегасника найкраще підходить для використання у офісах, архівах, бібліотеках, а порошкові вогнегасники можна купити для приміщень, де немає дорогого устаткування та скупчення людей.
Купити вуглекислотний та порошковий вогнегасники в Україні
Каталог інтернет-магазину ТД «Укрсервіс» містить велику кількість моделей для гасіння пожежі. Можна купити порошковий та вуглекислотний вогнегасник за вигідною ціною, усі представлені товари високої якості і офіційно сертифіковані виробником.