
Ручний ударний електроінструмент
Перфоратор – ударний ручний електроінструмент, призначений для будівельних та монтажних робіт: демонтажу бетонних, цегляних та інших конструкцій, свердління отворів, вибивання отворів, буріння, штроблення та ін.
Перш ніж купити перфоратор, варто насамперед вирішити, які роботи з його допомогою виконуватимуться. Що важливіше, витривалість чи багатофункціональність?
При такому величезному асортименті на українському ринку спробуємо визначитися, які параметри будуть найбільш корисними в кожному конкретному випадку.

Види електричних перфораторів
За класом:
- Побутові - для періодичного використання, як правило, малопотужні, але з великою кількістю додаткових функцій.
- Професійні для постійного використання на будівельних майданчиках. Мають підвищену зносостійкість, покращене охолодження тощо.
За розташуванням двигуна:
- Горизонтальні (пістолітні) - низької та середньої потужності, невибагливі у роботі та мають меншу вартість. Зручні при горизонтальному бурінні, монтажі гіпсокартону (брусів, напрямних), зовнішніх фасадних роботах. Порівняно мала вага, доступна ціна, просте сервісне обслуговування
- Бочкові перфоратори (вертикальні) – важкі та габаритні моделі тільки з режимом довбання. Двигун має перпендикулярне розташування щодо робочої осі, що сприяє більш ефективному використанню, навіть за однакової потужності з горизонтальними перфораторами.
Позитивні якості: надійність і витривалість, ефективне охолодження, посилене буріння вниз.
По електроживленню:
- Мережеві – працюють від мережі 220 В. З недоліків – обмежена довжиною шнура живлення експлуатація.
- Акумуляторні перфоратори – з напругою живлення акумулятора від 10 до 54 В. Чим більше напруга акумулятора, тим вище потужність електроприладу. Переваги очевидні – здатність працювати за відсутності доступу до мережі 220 В
Можливі режими роботи перфораторів:
- Свердління з ударом – збільшує продуктивність довбання за рахунок енергії свердління. У народі такі інструменти називають дриль-перфоратор. Хоча це не зовсім правильно. Адже у дриля з функцією удару ударний механізм - це дві зубчасті шестерні всередині корпусу. При провертанні вони відскакують один від одного, що є ударом. Однак він настільки слабкий, що лише трохи посилює тиск на матеріал.
- Найбільш підходящий для свердління ударним дрилем – цегла. Для буріння бетону на ударний дриль доведеться докласти набагато більшого зусилля руками, що сприяє швидкій втомі та скороченню терміну служби інструменту. Перфоратор має зовсім другий принцип довбання - завдяки двигуну і спеціальному механізму створюється пневматичний удар, який повністю передається на свердло або долото без додаткових зусиль користувача.
- Свердління без удару. Вимкнувши режим довбання, інструмент перетворюється на звичайний дриль або шуруповерт, хоча швидкість обертання у них, як правило, у рази менша, ніж у дрилів.
- Довбання. А ось інструмент, що відключив функцію "свердління", стає відбійним молотком, що дуже ефективно при будь-якому демонтажі бетонних або цегляних конструкцій.

Енергія удару
Один із найголовніших характеристик. Чим вище цей показник (вимірюється в Джоулях), тим вище за щільністю матеріал можна обробляти. Інструмент із високою силою удару призначений для роботи з бетоном або каменем. А ось для цеглини або пінобетону така сила удару буде руйнівною.
Енергія удару залежить від зусиль оператора. Вона обумовлена виключно масою інструменту та його потужністю.
Частота ударів
Скільки ударів робить бійку за 1 хвилину. У багатьох моделях кількість ударів регулюється досить плавно – від 0 до 6000 ударів/хвилину.
Потужність
У побутових моделей для будинку цей показник, як правило, не перевищує 500 Вт. У професійних, потужних перфораторів, що працюють з коронками великих діаметрів, показник потужності не повинен бути нижчим за 1000 Вт.
Кількість оборотів шпинделя
Якщо інструмент планується часто використовувати для свердління отворів, варто підбирати моделі до 2000 оборотів в хвилину. Для буріння великі обороти не потрібні, тому практично у всіх апаратів з великою потужністю це значення не більше ніж 1000 об/хв.
Типи патронів для перфораторів
SDS-Plus – як правило, комплектується в легких моделях вагою до 4 кг. Має два симетричні пази для кріплення оснастки з хвостовиком діаметром 10 мм.
SDS-Max – оптимальна передача потужності для великих перфораторів, що працюють при сильних навантаженнях. 18-ти мм оснащення під SDS-Max має хвостовик із трьома асиметричними виїмками.
Максимальний діаметр свердління у бетоні.
Універсальний показник в основному залежить від енергії удару та потужності перфоратора. Наприклад, максимальний діаметр буріння з коронкою як оснастка - від 12 мм до 160 мм, а буром - від 10 до 80 мм
Додаткові функції перфораторів
- Регулювання оборотів - швидке та точне керування оборотами завдяки змінній частоті обертання для вирішення завдань, що потребують певної швидкості обробки матеріалу
- Плавний пуск – старт без ривків
- Блокування кнопки увімкнення - у разі несподіваного відключення мережі оберігає від мимовільного увімкнення перфоратор після подачі живлення
- Реверс - допомагає зручно закручувати або викручувати кріплення (тільки в апаратах з функцією свердління)
- Антивібраційна система - спінені накладки на ручки зменшують передачу вібрації на руки користувача
- Індикатор зносу щіток - вчасно попередить про знос щіток, що наближається, для запобігання виходу з ладу якоря двигуна
- Знімний патрон - дозволяє використовувати перфоратор не тільки з насадками для довбання, але і з бурильними та свердлильними насадками.
- Система пиловидалення - перфораторний пилосос з автоматичним включенням та вимкненням живлення з видаленням пилу безпосередньо у вбудований мішок
- Обмежувач глибини - використовується для свердління отворів однакової глибини
- Захист від перевантаження чи заклинювання – зниження ризику раптових ривків інструменту.

Професійний підбір та гарантійне обслуговування
Торговий Дім "Укрсервіс" є офіційним дилером виробників перфораторів - Bosch, Makita, Metabo, Einhell, DeWALT і здійснює їх сервісне обслуговування вже понад 20 років. За цей час кваліфіковані спеціалісти постійно аналізують технології, якість та довговічність експлуатації інструменту. Саме тому на сайті Укрсервісу представлені лише ті моделі, які відповідають високим вимогам сервісного центру. Залежно від завдань, які необхідно буде вирішувати користувачеві за допомогою перфоратора, в постійному асортименті завжди присутні на складі топові моделі пістолетних і бочкових перфораторів різного класу і потужності від провідних світових виробників. Підібрати необхідну модель користувач легко зможе на сайті Укрсервісу, а також звернувшись до досвідчених менеджерів за телефоном, Viber або електронною поштою.
Купуючи перфоратор в інтернет-магазині Укрсервісу, користувач отримує:
- вигідна цінова пропозиція на купівлю обраного перфоратора та додаткових інструментів до нього
- безкоштовну доставку до будь-якої точки України до 48 годин
- гарантію на виріб 3 роки
- гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування.