Каністра для пального - це ємність для зберігання та транспортування мастила, бензину та дизеля. Має просту конструкцію: закритий корпус з вузькою горловиною та ручкою для перенесення.
Головна відмінність цієї ємності від звичайної каністри полягає у використанні спеціальних матеріалів для виготовлення. Буває двох видів - пластикова або металева. Завдяки компактним розмірам резервуар можна зберігати в багажнику автомобіля або в умовах обмеженого простору.
Як вибрати каністру для бензину?
При виборі потрібно звернути увагу на технічні характеристики - матеріал, об’єм, тип конструкції, вагу та спосіб закривання кришки.
Головним критерієм поділу каністр на види є сировина, з якої виробляють основні елементи. Зокрема, ємності виготовляються з металу або антистатичного пластику.
- Каністра металева не пропускає пряме сонячне проміння всередину ємності. Як наслідок - відсутні хімічні реакції, що негативно впливають на рідину. Металеві моделі бувають сталеві чи алюмінієві. Сталеві характеризуються високою міцністю та безпечністю. Алюмінієві сполучають переваги сталевих і пластикових каністр. А саме - невелику вагу в поєднанні з хорошими показниками міцності.
- Каністра пластикова використовується для зберігання пального. Переваги - порівняно неважка та стійка до корозії.
Важливо при виборі каністри звертати увагу на маркування, що підтверджує можливість заливання пального в неї. Звичайні харчові резервуари використовувати для бензину не можна.
Стандартні об’єми резервуарів для пального - 5, 10 та 20 л. Обирають ємність з відповідним показником залежно від потреб. Зазвичай п’ятилітрові моделі використовуються для екстреної дозаправки, десятилітрові (і більше) - для резервного зберігання.
За формою каністри бувають вертикальні та горизонтальні. Будова горизонтальних моделей дозволяє їм стійко стояти на поверхні, тому вони не потребують додаткового кріплення в автомобілі. Використовуються в невеликих багажниках легковиків. Вертикальні є універсальними та зручними в експлуатації.
Якщо планується ручне перенесення ємності, то варто вибирати найбільш допустиму для підняття вагу. На цей показник впливають матеріал виготовлення корпусу та об’єм, що вміщується всередину.
Каністри комплектуються різьбовою пробкою і затискним механізмом. Ємності з пробками надійні та безпечні, оскільки їх не зриває під час випаровування рідини. Затискні кришки стійкі до корозії та зручні у використанні. Однак потребують регулярного огляду гумових накладок механізму та в разі потреби їх негайної заміни.
Інші особливості вибору каністри
Спеціальні баки для пального мають відповідне маркування. А саме - літери «UN», обведені в коло. Таке позначення підтверджує проходження попередніх тестувань з транспортування потенційно небезпечних сумішей. Також на корпусі каністри можуть бути нанесені інші позначки - слова «PETROL», «GASOLINE» та подібне.
Крім того, при купівлі потрібно ознайомитися з комплектацією каністри. Базова комплектація деяких моделей передбачає наявність лійки з гнучким шлангом для зручного переливання вмісту каністри. Лійки виготовляються з пластику та металу. Суттєвої відмінності в їхньому функціоналі немає.
В інтернет-магазині ТД «Укрсервіс» представлені каністри для пального від провідних виробників. Замовити устаткування можна зателефонувавши за номером телефона або залишивши заявку на сайті.