Дриль – компактний та легкий монтажний інструмент, що дозволяє виконувати крім свердління отворів широкий перелік додаткових операцій: вкручування саморізів та шурупів, перемішування будівельних розчинів та сумішей, шліфування поверхонь та інших.
Залежно від джерела енергії, що застосовується, інструменти поділяються на три види: механічний ручний, пневматичний прямий, торцевий або кутовий дриль, а також електродриль.
Електродриль: особливості конструкції
Електричний дриль працює від електричної мережі, аккумулятора або пересувного джерела електроживлення і є найбільш затребуваним як у домашньому господарстві, так і в будівництві, деревообробній промисловості, ремонтних та слюсарних майстернях чи інших сферах.
Стандартна конструкція електричного інструменту включає такі деталі:
- Колекторний двигун, що складається із трьох основних елементів. Виконаного з електротехнічної сталі нерухомого статора, що має форму циліндра з розташованими одного навпроти одного двома шарами мідної обмотки. Ротора зі сталевим сердечником, що представляє собою оснащений з обох боків підшипниками вал, що обертається, з мідною обмоткою. Щіток із пресованого графіту, що передають напругу на ротор.
- Семисторний регулятор обертів розташований у кнопці пуску.
- Шестерний редуктор з однією або двома передачами, що збільшує або знижує швидкість обертання патрона.
- Патрон призначений для фіксації свердла або іншого робочого елемента.
У свою чергу патрони класифікуються за способом затиску свердла на кілька видів:
- Кулачкові – затискач виконується за допомогою ключа, забезпечуючи високу надійність фіксації, що виключає прокручування свердла навіть при суттєвих навантаженнях. Використовуються як у побутових, так і професійних або напівпрофесійних дрилях.
- Дво-і одногільзові самозатискні – ослаблення та посилення затиску здійснюється при повороті рукою зовнішньої оболонки патрона в напрямку або проти руху годинникової стрілки. Основна перевага – швидкість та зручність заміни свердла, проте надійність фіксації при цьому нижча.
- Цангові SDS-патрони – розробка фахівців компанії Bosch, що забезпечує автоматичне блокування шпинделя (auto-lock) після зупинки. Забезпечує високий рівень надійності фіксації та застосовується переважно у професійних інструментах.
До штока патрон може кріпитись за допомогою різьблення або насаджування на шток.
Принцип роботи та додаткові функції
При натисканні кнопки пуску електричний струм надходить на щітки, внаслідок чого ротор починає обертатися зі швидкістю, що регулюється силою натискання кнопки. Рух через шпиндель передається редуктору, що забезпечує обертання патрона із закріпленим у ньому свердлом.
Залежно від особливостей конкретної моделі дриль може оснащуватися додатковими функціями: можливістю реверсивного руху патрона, ударним механізмом, автоматичним режимом з регулюванням обертів, що запобігає поломці свердла та перегріву двигуна, фіксацією кнопки старту у вибраному положенні, підсвічуванням та іншими.
Основні різновиди
Залежно від функціональних можливостей та призначення виділяється кілька основних груп електроінструменту цього типу:
Одно- або двошвидкісний безударний дриль. Оптимальний варіант для виконання робіт у домашньому господарстві, а саме свердління отворів у матеріалах, що не відрізняються високою міцністю (дереві, пластику, гіпсокартоні, алюмінію) та перемішування невеликих обсягів рідких розчинів або сумішей. Забезпечує максимальну відповідність діаметра отворів заданим розмірам.
- Дриль ударний. Завдяки присутності в конструкції редуктора двох додаткових шестерень, патрон може передаватися не тільки обертальний, але і зворотно-поступальний рух. Такий інструмент призначений для буріння міцних матеріалів (цегли, каменю, бетону). Для виконання невеликого обсягу подібних робіт набагато вигідніше купити дриль, перфоратор обійдеться суттєво дорожче.
- Дриль міксер. Основним призначенням обладнання є перемішування будівельних розчинів, сумішей, клею та інших рідких та в'язких речовин. Низькооборотний дриль цього виду завдяки збільшеній довжині редуктора надає велику силу обертання міксерної насадки, що робить можливим роботу з в'язкими середовищами.
- Дрель шуруповерт. Наявність тришвидкісного редуктора з низьким передатним числом дозволяє використовувати цей інструмент як шуруповерт (на низьких швидкостях), так і як дриль (на високих швидкостях).
- Дрилі алмазного свердління. Застосовуються переважно для свердління технологічних отворів у перекриттях під час прокладання каналізації, водопроводу та інших комунікацій із застосуванням алмазної коронки. Від інших різновидів відрізняються вищою потужністю двигуна.
Наші переваги
В асортименті нашого інтернет магазину представлені якісні електричні дрилі вітчизняного та зарубіжного виробництва. Як офіційні дилери виробників Bosch, Metabo і DeWALT, ми пропонуємо одну з найкращих цін на продукцію цих марок.
Модельний ряд, в якому представлений широкий вибір професійних, потужністю 1500 Вт або 2000 Вт, та побутових інструментів, дозволяє вибрати та купити дриль з характеристиками, що максимально відповідають конкретним умовам експлуатації.