Як тільки виникають проблеми з електрикою, актуальним стає питання застосування генераторів. Далеко не у всіх населених пунктах система електропостачання працює ідеально, через що велика кількість людей на регулярній основі стикається з проблемами подачі та відключення електроенергії. Це може закінчуватися виникненням дрібних незручностей або спричинити серйозні труднощі. Саме у подібних випадках генератор може владнати проблему.
Яких видів існують генератори?
Найчастіше електрогенератори вибирають, враховуючи параметр потужності й сили струму. Потужності має бути достатньо для функціонування навантажень, які будуть підключені до приладу. Для окремих видів робіт важливо враховувати силу струму, що створюється.
Основним параметром при виборі генератора є тип палива, що використовується, а саме:
- Бензин. Дані електрогенератори прості в експлуатації й найчастіше використовуються як резервні джерела живлення у негоду або при виникненні аварійних ситуацій. Тривалість функціонування цього обладнання безпосередньо залежить від кількості палива.
- Дизель. Характеризуються довговічністю та надійністю. Стане чудовим варіантом для організації джерела безперебійного живлення, оскільки використовує невелику кількість палива. Але, як і бензиновий, потребує постійної підзарядки.
- Газ. Економічний і екологічний варіант. За вартістю цей вид генератора коштує значно дорожче. Але, оскільки ціна газу нижча за попередні варіанти палива, то його експлуатація обійдеться значно дешевше.
У процесі вибору також звертають увагу на кількість фаз. Існують одно, трифазні та комбіновані генератори. Вибір залежить від мережі, на якій буде працювати обладнання. Так, наприклад, трифазна техніка здатна працювати лише від відповідної станції. Водночас однофазні генератори можна підключати до однієї із фаз трифазного апарату.
Купити генератор можна з рідким чи повітряним типом охолодження. Перший тип обладнання відрізняються потужністю та збільшеним ресурсом роботи. Все це дозволяє йому працювати цілодобово. Генератор з повітряним типом охолодження характеризується звичайним теплообміном поверхонь двигуна з навколишнього середовища.
Шумоізоляція – не останній критерій, який враховують у процесі придбання цієї техніки. Якщо електростанція буде знаходиться в офісі поряд з робочим місцем або в інших приміщеннях, де необхідно дотримуватися тиші, то варто звернути увагу на техніку з шумом захисною функцією. Вона дозволить забезпечити знижений рівень шуму.
У чому полягає принцип роботи електрогенератора?
Генератор – важливий компонент автономної електростанції. І без цієї техніки важко уявити роботу всієї системи. Простими словами, головне завдання даного обладнання зводиться до перетворення енергії.
Принцип роботи електрогенератора полягає у виробленні струму. Дана техніка нічого нового не виробляє, а лише здійснює перетворення одного типу енергії в інший. Механічний вид енергія отримується внаслідок утворення пари, що розширюється під певним тиском, від потрапляння води або іншим способом. У будь-якому випадку для отримання енергії, обладнанню на початковому етапі необхідно в певній формі (часто механічній) здійснити передачу енергії.
Агрегат, що виробляє струм, працює завдяки двигуну внутрішнього згоряння. У процесі горіння палива виділяється тепло, яке потім перетворюється на механічну енергію, а вона вже на електрику.
Від чого залежить вартість генераторів?
Вибираючи електрогенератори, покупець звертає увагу як на технічні характеристики, так і на вартість. Тому необхідно детальніше розглянути від чого залежить ціна на дану техніку:
- Складові. Ціна обладнання залежить від кількості та якості додаткових складових. Насамперед це надійний мотор.
- Виробник. Продукція від перевірених виробників з наявністю відгуків завжди дорожча.
- Збір. Витрати на збирання - це 20% від загальної ціни обладнання. Цей параметр включає працю фахівців, доставку складників, проведення всіх необхідних перевірок тощо. При цьому від усіх цих етапів залежить якість агрегату.
Додатково варто зазначити, що на вартість генератора впливає показник потужності. Чим вона вища, тим дорожче обійдеться обладнання. До інших критеріїв, які можуть вплинути на ціну, варто віднести: витрати на паливо, ступінь захисту, клас ізоляції, габарити, модель двигуна.
Особливості експлуатації генератора
Щоб електрогенератор прослужив довгі роки важливо забезпечити його правильну експлуатацію. Варто зазначити, що багато виробників у технічній документації вказують, як правильно використовувати цю техніку. Тому після придбання генератора необхідно ознайомитися з технічним паспортом агрегату, адже саме там знаходяться основні характеристики та правила застосування.
Перед запуском обладнання більшість виробників рекомендує:
- перевірити наявність масла (не допускається рівень, нижчий від встановленої позначки);
- відключити електричне навантаження, важливо, щоб генератор пропрацював на початковому етапі самостійно, в іншому випадку це може закінчитися перевантаженням силової установки;
- увімкнути генератор на 5 хвилин, після чого можна виконувати підключення приладів.
Виходячи з правил експлуатації, обладнання краще використовувати при потужності не більше 70% від максимально допустимої. Це дасть змогу обладнанню справлятися з навантаженням без перегрівання.
Генератор зможе довгі роки функціонувати, якщо його не тільки правильно використовувати, а й здійснювати належний догляд. Необхідно врахувати такі рекомендації:
- не потрібно при першому вмиканні надмірно навантажувати обладнання;
- при кожній заміні масла важливо здійснювати встановлення нового фільтра;
- необхідно регулярно перевіряти рівень масла;
- кожні 30 годин роботи техніки рекомендується перевіряти стан повітряного фільтра;
- якщо агрегат не включали понад три місяці, масло необхідно повністю замінити;
- після кожних 100 годин роботи потрібно перевіряти справність свічок обладнання.
Якщо до генератора не надавалася технічна документація, то найкраще рішення – дотримуватись загальноприйнятних правил. Відповідальна та правильна експлуатація забезпечить довговічність та стабільну роботу.
З якою метою може знадобитися генератор?
Агрегати, що виробляють енергію, застосовуються у багатьох сферах діяльності. Сучасні моделі здатні забезпечити мінімальний рівень шуму, функціональність і не лише. Тому генератори часто необхідні для:
- Приватних будинків. При відключенні електроенергії за наявності генератора проблема буде легко вирішена. При цьому від даної силової установки легко працюватимуть такі інструменти, як болгарка, перфоратор.
- Будівництво. У подібних місцях перепади напруги не є рідкістю. Тому щоб не припиняти робочий процес при виникненні проблем з напругою використовують електрогенератори.
- Офісні приміщення. У разі аварійних ситуацій комп'ютерна техніка не працює, що може призвести до зупинки робочого процесу. У такому випадку використовують генератори.
- Фотосесії на виїзді. Для встановлення необхідного типу освітлення та заряджання акумулятора фототехніки потрібна електрика.
- Відпочинок на природі. Пристрої переносного типу зможуть забезпечити зручний відпочинок навіть на природі.
Генератор стане ефективним рішенням у разі виникнення проблем з електропостачанням. Дане обладнання завжди стане в пригоді у будинку, допоможе у вирішенні різних завдань на дачі, в саду, офісі, на складі. Подібний агрегат можна взяти з собою у туристичний похід, на пікнік, рибалку. Він є незамінним у всіх випадках, коли необхідно забезпечити безперебійний доступ до електроенергії.