Під час ремонтно-оздоблювальних робіт стелі чи стін потрібні спеціалізовані шліфмашинки, здатні швидко вирівняти та зробити фінішне затирання поверхні. Шліфмашини для стін і стелі (або «жирафи») використовуються перед фарбуванням чи поклейкою шпалер, після нанесення шпаклівки чи штукатурки.
Принцип дії даної моделі не відрізняється від інших видів шліфувальних машин: за допомогою затирального диска великого діаметру відбувається процес вирівнювання. Суттєва відмінність пристрою - подовжена ручка, яка проводить оздоблювальні роботи навіть в обмежених для доступу людини місцях.
Важливі технічні характеристики шліфмашини для стелі і стін
- Потужність. Від потужності залежить продуктивність обладнання та швидкість виконання робіт. Рекомендується обирати шліфмашини з потужністю від 500 Вт.
- Тип живлення. Обладнання може працювати від акумулятора або електромережі. Залежно від доступу до мережі в приміщенні, можливості під'єднання кабелю до розетки та часу обробки поверхні обирають той чи інший варіант.
- Розташування двигуна. Існує два варіанти розміщення двигуна в обладнанні - над шліфувальним диском та на рукоятці. Перший варіант функціонує за допомогою редуктора, другий - гнучкого вала. Двигун над шліфувальним диском зручний завдяки можливості пиловідведення вакуумом, що знаходиться поблизу «голови» обладнання. З двигуном на рукоятці вдається урівноважити центр ваги, що дозволяє легше керувати шліфмашиною.
- Діаметр шліфувальних дисків. Для швидкого затирання поверхні машинка для стін і стелі оснащується шліфувальними дисками різних діаметрів. Чим більший діаметр - тим більшу площу вдасться відшліфувати за один прохід. Зазвичай використовуються диски від 150 до 225 мм.
Зверніть увагу: залежно від матеріалу, який потрібно обробити, обирається диск з необхідною зернистістю.
- Швидкість обертів. Відповідно до типу роботи підбирають шліфмашину з високою та низькою швидкістю обертання: для чорнового затирання потрібні високі оберти, для чистового - низькі.
- Ергономічна регульована ручка. Аби можна було здійснити шліфування стелі чи стіни, хороша шліфмашина повинна мати регульовану по довжині ручку.
Які додаткові опції шліфмашини варто також врахувати?
- Система пиловідведення. У шліфувальних роботах важливо подбати про систему відведення пилу. Сучасні моделі машин для стін і стелі оснащені спеціальним мішком або пластиковим відсіком. Завдяки збиранню пилу та невеликих абразивних частинок в пилозбірник вдається пролонгувати термін експлуатації обладнання та якість шліфування стін.
- Підсвічування робочої зони. У приміщеннях без освітлення варто звернути увагу на шліфмашини з підсвічуванням,яке зазвичай знаходиться навколо підошви. Це дає змогу виявити нерівності поверхні, непомітні під час денного освітлення.
- Шарнір для покращення рухомості. Сполучення «голови» жирафа з ручкою відбувається за допомогою карданного шарніру. Він дозволяє підлаштовуватися під поверхню та дає електроприладу опору на стіну.
- Друга рукоятка. Для зменшення навантаження на кисть руки та додаткового захисту оператора деякі моделі шліфмашин мають другу рукоятку. З нею вдається більш точно керувати обладнанням, зменшуючи ризики здобуття травми під час шліфування.
Підбирайте шліфмашину відповідно до виду діяльності
Перед покупкою слід з’ясувати для яких цілей і наскільки часто використовуватиметься шліфмашина для стін. Для локальних ремонтів у квартирі чи домі рентабельно придбати бюджетну модель зі спрощеним функціоналом.
А ось для професійної діяльності варто обирати жираф для шліфування з покращеними технічними характеристиками. Так вдасться забезпечити високу продуктивність роботи обладнання без перегріву під час інтенсивних і тривалих робіт.
Де можна вигідно купити шліфмашину для стін і стелі без передплати?
На сайті ТД «Укрсервіс» представлені моделі шліфмашин для стін GTM, Einhell, FORTE, Metabo, Bosch за доступними цінами. На кожний товар надається гарантія та необхідна документація. Доставка відбувається по всій Україні.