Напилки, надфіля і рашпілі для обробки дерева і металу
У слюсарній роботі щодня необхідне використання різного інструменту. В першу чергу, застосовуються напилки – ручний інструмент для шліфування й обробки металічних та дерев’яних поверхонь. У стандартному виконанні він схожий на металевий брусок з абразивною поверхнею. Залежно від конструкції напилки додатково класифікуються на рашпілі і надфілі.
Особливості використання напилок, рашпілів і надфілів
Напилки широко застосовуються для обробки металевих і дерев'яних поверхонь шляхом зняття верхнього шару, видалення окалини та іржі.
Надфіль найчастіше виготовляють зі сталевих прутів, іноді з алмазним напиленням. Такий інструмент добре підходить для чистки, полірування і шліфування дрібних деталей, пазів і отворів. Він популярний серед годинникарів і ювелірів.
Рашпілі виготовляють із легованої сталі з точковою насічкою особливо великого розміру. Цей інструмент має велику робочу частину і високу продуктивність – легко чистить і не втрачає своїх ріжучих властивостей.
Ціна професійного рашпілю по дереву та м'якому металу залежить від розміру насічки:
- брусковий – найгрубіший, 4-5 насічок/см;
- драчовий – грубий, 4-12 насічок/см;
- личкувальний – середній, 13-26 насічок/см;
- оксамитовий – точний, 45-80 насічок/см.
Використання рашпіля для дерева або по залізу з відповідною зернистістю дозволяє швидко отримати якісний результат.
Критерії вибору напилок, рашпілів і надфілів
При виборі будь-якого виду інструменту слід враховувати такі критерії:
- Довжина полотна. Чим більше розмір інструменту, тим простіше ним обробляти великі поверхні.
- Форма робочої частини. Якщо необхідно заточити зуби пилки, то слід обирати тригранний напилок зі зручною ручкою. Його ціна трохи вище звичайного, але він дає більшу безпеку і зручність робіт. Для збільшення отвору варто купити круглий напилок, а плоску форму напилку потрібно купувати для усунення задирок.
- Тип рукоятки. Рекомендується вибирати моделі з фібергласовим покриттям, адже вони відрізняються високими експлуатаційними показниками.
- Напилки за видом насічки. Для роботи з металами можна обирати просту або подвійну насічку, для дерева потрібна точкова, а за рахунок фрезерно-дугової можна досягти більш високої якості зачистки обох матеріалів.
Один з найголовніших параметрів вибору – якість зубчиків. Якщо напилок виготовлений без дотримання ГОСТів, то вже при першому використанні його насічки просто зітруться.
Де купити напилки загального призначення і професійні в Україні
ТД «Укрсервіс» пропонує великий асортимент сертифікованого ручного інструменту від надійних виробників. Консультанти нашого інтернет-магазину обов'язково допоможуть зробити правильний вибір і запропонують персональну ціну.