При виборі дренажно-фекального насоса варто звернути увагу на дуже важливу конструкційну особливість - подрібнювач. Більшість дійсно надійних насосів, які використовуються для відкачування вмісту дренажних і вигрібних ям комплектуються ножем, здатним подрібнити сміття і тверді включення, які можуть міститися в стічних водах.
Що являє собою подрібнювач
По суті, подрібнювач - це ріжучий елемент, який виготовляється зі сталі і насаджується перед помпою на робочий вал механізму насоса. І якщо Ви вирішили купити дренажно фекальний насос з подрібнювачем, то однозначно варто вивчити особливості роботи такої техніки, її різновиди, і вибрати серед представлених на ринку виробників кращий.
Основним завданням такого насоса є викачка септиків, роботи з осушення лівневок і переміщенню різного ступеня забруднення стічних вод. Конструкція обладнання:
- Двигун. Помпа приводиться в робочий стан за допомогою переробки електричної енергії в механічну
- Подрібнювач. Елемент, який виготовляється з металу, і має форму вітряка, краї лопатей якого загострені, що забезпечує перемелювання великих часток.
- Помпа. Частина механізму, яка є рухомою (забезпечує перекачування стічних вод)
- Вхідний клапан. За допомогою деталі забезпечується потрапляння води в помпу
- Вихідний клапан. Допомагає гарантовано відвести стоки в резервуар.
Експерти ТД Укрсервіс рекомендують в першу чергу звернути увагу на наступні характеристики насоса:
- Потужність обладнання (кращі моделі, як правило споживають от 1100 до 2600 Ватт)
- Продуктивність, якою володіє дренажний фекальний насос з подрібнювачем (діапазон від 13500 л / ч до 24000 л / ч)
- Максимальний натиск (різні моделі можуть давати натиск від 7 і до 20 метрів
- Максимальна глибина занурення - як правило, саме затребуване обладнання без проблем буде справлятися із завданнями на глибині до 5 метрів
- Максимальний розмір часток (це вже параметр, який безпосередньо відноситься до подрібнювача) - відповідає 35 мм.
- Діаметр патрубка (стандартний, два дюйми, тобто 5 см)
Чому саме фекальний насос з ножем?
При підключенні до системи водопостачання і каналізації таких елементів, як кухонна мийка і унітаз, існує ймовірність потрапляння в злив частинок, з якими насос без подрібнювача не впорається, і може вийти з ладу. Тому рекомендується добре зважити всі фактори з урахуванням можливих змін в організації побуту, і тільки потім вирішувати, який насос купувати.
Зверніть увагу!
Також потрібно усвідомлювати, що навіть самий хороший насос оснащений подрібнювачем не впорається з елементами, які не характерні для зливної ями, і їх там апріорі бути не повинно - з обривками поліетилену, ганчірок, і т.д. Тобто наскільки б якісним не було обладнання, все одно воно вимагає дбайливого й уважного ставлення.