Як вибрати пускозарядний пристрій

Поради щодо вибору пускозарядного пристрою

Напевно багато хто з нас стикався з проблемою, коли автомобіль відмовлявся заводиться в результаті повної розрядки акумулятора. Будь то увімкненене габаритне освітлення, радіоприймач, грубка, або просто залишене на тривалий термін авто в гаражі: на ранок ми можемо виявити автомобіль з «сівшим» акумулятором. Неволею доводиться згадувати старі методи зсунути нашого залізного коня з місця, наприклад шукати бажаючих підштовхнути автомобіль, або обертання двигуна корбою.

На щастя подібні випадки підштовхнули інженерів до створення зарядних пристроїв, які не тільки допоможуть в застали зненацька ситуаціях, а й підготувати акумулятор до тривалого використання на перед. Принцип роботи зарядного пристрою полягає у вирівнюванні напруги з вільно доступного нам 220в змінного струму під конкретний акумулятор (6, 12, 24в) постійного і вибір оптимального струму заряду, в залежності від обсягу і принципу роботи обслуговується батареї.

Купить недорого пуско-зарядное устройство Vulkan

За швидкістю заряду розрізняють швидкозарядні пристрої (4 години повний цикл заряду) і зарядні пристрої стандартного часу зарядки (близько 14 годин). Велику роль в швидкості зарядки акумулятора грає хімічний склад самої батареї, він буває свинцево-кислотний, нікель-металогібрідний, нікель-кадмієвй, літій-іонний, гелієвий і ін., Тому перше на що варто звернути увагу при покупці зарядного пристрою - сумісність останнього з вашої батареєю. В іншому випадку ви ризикуєте прискорити свій візит в магазин за АКБ. Другий фактор впливає на швидкість процесу зарядки - метод подачі струму і напруги самим зарядним пристроєм: однакова подача напруги на протязі всього процесу. Даний метод забезпечить хорошу динаміку зарядки на перших годинах, але пізніше швидкість просяде і забезпечить тривалість протікання процесу на 60-70% аж до наповнення АКБ на 100%. Однакова подача струму дозволяє на порядок швидше зарядити батарею, на шкоду довговічності її служби.

Щоб уникнути подібних небажаних наслідків, більш сучасні зарядні пристрої дозволяють використовувати комбінований метод зарядки, при якому сам процес протікає двома стадіями: -вирівнювання струму на перших годинах і -вирівнювання напруги на наступних часах зарядки акумулятора. Практично всі зарядні пристрої з мікропроцесором використовують подібний метод наповнення батарей.

Купить недорогое зарядное устройство Vulkan

Різниця між зарядним і пуско-зарядним пристроями.

По-перше слід врахувати той фактор, що у вас не завжди є час для того щоб чекати поки АКБ зарядиться, просто потрібно їхати, причому прямо зараз. На допомогу приходять пуско-зарядні пристрої. У чому ж принципова різниця між ними?

Крім зарядки АКБ, пуско-зарядні пристрої можуть стартувати авто навіть з повністю розрядженого акумулятора, завдяки високому імпульсу старту заряджається струму. Зверніть увагу: на деяких АКБ написаний граничний пусковий імпульс, тому враховуйте даний параметр в характеристиках ПЗУ (іноді зустрічається як «пусковий струм»). Слід зазначити що пуско-зарядні пристрої відрізняються від простих зарядних пристроїв і більш потужними токоведущими елементами, що дають на практиці більш надійний і довговічний апарат на хорошу перспективу користування.

Як відомо трансформатор входить в конструкцію пуско-зарядних пристроїв змушує користувача відключати бортову електроніку від електронної ланцюга перед пуском автомобіля. Поява інверторів, які вигідно відрізняються трансформатор виключають потреба подібних маніпуляцій відключення електроніки і роблять сам пристрій менше і легше. Тепер практично кожен пристрій компанії Deca оснащено інвертором, або мікропроцесором оптимизирующим процес зарядки, моніторингу стану батареї, автоматизації процесу і просто безпеки вашого акумулятора.

«Розумні зарядники»

Щоб зробити зарядні пристрої простішими у використанні і безпечнішими для вашої електроніки, зарядні пристрої та пуско-зарядні пристрої оснащуються такими захисними функціями: від інверсії полярностей, перегріву апарату, короткого замикання, автоматичне вимикання по завершенню процесу і навіть режимом востановления батареї. Мікропроцесорна технологія деяких «розумних» ПЗУ дозволяють мінімізувати присутність оператора при процесі зарядки і дозволить вам протестувати батарею перед початком процесу зарядки (чи слід її взагалі заряджати, якщо батарея вже не може тримати заряд). Ви також будете повідомлені зразковим часом процесу зарядки, зможете запустити прискорений режим (за підтримки АКБ даної можливості).

Купить недорогое зарядное устройство для автомобиля

Вибираємо апарат

Тепер маючи за плечима невеликий багаж знань - можемо сміливо вибирати новий пристрій. Перший критерій вибору: зарядний, або пуско-зарядний пристрій. Далі дивимося тип батареї (наприклад свинцево-кислотні) і підбираємо відповідні моделі: готово! Тепер коло пошуку звузився, але всерівно є ризик вибрати «не те». Дивимося на ємність батарей для зарядки (наприклад 160Ач) і відповідно підбираємо ЗУ з запасом на робоче навантаження, бачимо: Технічні характеристики зарядного пристрою Deca CLASS 16A «Ємність акумулятора: 20-200 Ач», Здорово - як раз те що нам потрібно.

І бачимо, що ж нам пропонує дана модель: заряджає свинцево-кислотні акумулятори, оснащений захистами від неправильної полярності, перевантаження, короткого замикання в вихідний ланцюга. Звіряємо вольтаж (12 і 24в) - все вірно, підходить.

У разі вибору пуско-зарядного пристрою, процедура аналогічна, але додається один пункт: Пусковий струм, Amp. Його, відповідно шукаємо на акумуляторі авто, або в техпаспорті автомобіля (наприклад 160Аmp), підбираємо щоб даний параметр був трохи більше вказаного значення, отримуємо: Deca CLASS BOOSTER 220 A, Пусковий струм, Amp - 230. Та й за іншими параметрами (12V, 20-300 Ач) підходить, значить вибір очевидний.

Підведемо підсумки

Тепер ви можете самостійно з легкістю вибрати необхідний апарат, а від себе додамо лише те, що додаткові методи захисту і безпеки, запроваджені в нових моделях пуско-зарядних пристроїв ніколи не будуть зайвими і можуть зменшити витрати на покупках нових АКБ, обслуговування, а також заощадити ваш час і нерви. Заряджайтеся з нами;)

21.01.2015 22:47:38
0
3264

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!