Як вибрати лобзик для Ваших завдань, налаштування лобзика

Лобзик – це досить універсальний інструмент, він легко впорається з деревом, металом і пластиком. При цьому пропили можна робити не тільки прямі, але і фігурні, а також під кутом до поверхні. Незважаючи на те, що електролобзик є найпростішим інструментом в сімействі пив, він також має свою градацію. Виділяють три категорії лобзиків:
побутовий аматорський, який використовується час від часу;
- професійний, розрахований на роботу не менше 8-ми годин в день;
- промисловий;

Перше, що Вам може знадобитися з налаштувань - це регулювання обертів. Вибір числа обертів залежить від матеріалу, з яким доведеться працювати. Наприклад, при роботі з деревом Ви можете вибрати більш високі обороти, при роботі з металом їх слід знизити, також як і при роботі з пластиком, оскільки на високих оборотах він може просто розплавитися. Варто зауважити, що на максимальних обертах зростає продуктивність, але в той же час збільшується знос інструменту.

Друге важливе налаштування - це регулювання маятникового ходу. Маятниковий хід - це рух пильної гарнітури в двох площинах - зверху-вниз і вперед-назад. Саме завдяки такому поєднанню ефективність і швидкість пиляння значно зростає. Величина маятникового ходу теж регулюється, що дуже корисно. Завдяки маятниковому ходу Ви отримуєте значний виграш в швидкості і крім того, леза зношуються значно повільніше, а це значить, що Ви будете економити на витратних матеріалах.

Заміна пилки в лобзику може відбуватися за допомогою ключа або швидкозатискного патрона. У другому випадку пилка затискається фактично натисненням кнопки і на заміну йде набагато менше часу, правда і коштують такі моделі дорожче.

Дуже важливо звертати свою увагу на підошву лобзика, яка рухається по пильному матеріалу - вона повинна бути гладкою, рівною і міцною. Крім того, якщо Вам потрібно розпиляти заготовку під кутом, підошву можна повернути. Регулювання буває як за допомогою ключа, так і безключове.
Ззаду у багатьох лобзиків існує вихід для приєднання промислового пилососа для збору тирси. Це дуже корисна опція, яка значно полегшить Вам процес прибирання робочого місця.

21.01.2015 22:21:12
0
1489

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!