Як вибрати рейсмусовий верстат для обробки дерева?

Дошка, яка використовується для виготовлення різних дерев'яних виробів, найчастіше продається з шорсткостями і недосконалостями. Її потрібно підготувати, для чого і використовується рейсмусовий верстат по дереву.

Рейсмус – важливий елемент деревообробки

Рейсмус — пристрій, одним із головних завдань якого є простругування заготовки. Зазвичай застосовується як доповнення до фугувального обладнання, тому їх часто плутають. Для чого потрібен рейсмусовий верстат? Він використовується в ремонтних роботах, виготовленні меблів, на будівництвах і в побуті.

Використання рейсмусового верстата для обробки дерева

З чого складається рейсмусовий верстат

Як вибрати рейсмусовий верстат по дереву? Це залежить від багатьох факторів. Вибір потрібної моделі визначається його складовими компонентами:

 1. двигун;
 2. ножові вали;
 3. поверхня столу;
 4. стружковідвод;
 5. система управління.

Робочу поверхню можна доповнити подаючими і розвантажувальним елементами для роботи з особливо довгими матеріалами, які прогинаються без підтримки. За допомогою підкладних шаблонів можна обробляти деревину нестандартної і несиметричною форми.

Робота з рейсмусовим верстатом для обробки дерева

Ширина, висота і товщина стружки

Моделі різних пристроїв відрізняються між собою параметрами брусків, які вони здатні обробляти. Максимальні ширина, висота і товщина стружки — найважливіші в деревообробці характеристики. Чим більше ширина і висота, тим більшого розміру може бути оброблювана деталь. А товщина впливає на кількість прогонів для досягнення результату.

Ножовий вал

Ножовий вал — ріжучий інструмент, на якому кріпляться ножі. Їх кількість варіюється в залежності від того, який напрямок в техніки: рейсмусовий верстат по дереву для майстерні або для побутових потреб. На ньому розміщується два компонента, але їх кількість може досягати чотирьох.

Вали бувають наступних типів:

 • верхні;
 • нижні;
 • прямі;
 • з фасонними ножами;
 • шейперні, для плавного входу в деталь;
 • секційні, для подачі матеріалів різного розміру.

Всі види можна додатково розділити на:

 • тонкі;
 • товсті.

Товщина тонких становить від 2,5 до 5 мм, товстих — від 8 до 12 мм. Форма їх буває квадратною і круглою.

Самі пристрої бувають:

 • односторонні;
 • двосторонні;
 • чотиристоронні.

Рейсмусовий верстат для домашньої майстерні найчастіше буде одностороннім. Для побутового використання недоцільна покупка професійної моделі.

Купити рейсмусовий верстат для дерева

Робочий стіл

Довжина оброблюваних елементів залежить від його розміру, довжини і ширини. Виготовляється з чавуну або литого алюмінію. Вироби з обох матеріалів мають міцність і стійкість до механічних пошкоджень. Однак алюмінієвий відрізняється від чавунного столу легкістю. Кращі рейсмусові верстати — ті, з якими комфортно працювати.

Від того, наскільки якісно відшліфована робоча поверхня залежить, наскільки легко буде ковзати деревина. Це істотно впливає на комфорт роботи. Прогумовані ніжки служать для гасіння коливань, дозволяючи сконцентруватися на виконанні завдання. Рейсмусові верстати для будинку можуть бути настільними і не мати ніжок.

Рейсмусова обробка дерева

ТД «Укрсервіс» – купити рейсмусовий стіл в Україні

В ТД «Укрсервіс» представлений широкий асортимент різної техніки для побуту або професійного використання. В інтернет-магазині можна купити кращий рейсмусовий верстат німецької якості від Metabo за доступною ціною.

Каталог рейсмусових верстатів

29.05.2020 12:37:37
0
934

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!