Як вибрати шурупокрут?

Насправді це досить популярне питання, яке задають не тільки новачки, але й досвідчені майстри своєї справи. Давайте розберемося спершу з можливостями сучасного шурупорута. В першу чергу - це загвинчування шурупів, саморізів, болтів і навіть свердління. І якщо ви думаєте, що це може бути корисно тільки збирачам меблів, то уявіть ще й сервісні центри, гаражі та СТО, виробничі підприємства, або домашні майстри, теслярські бригади, монтери та навіть будівельники вже не уявляють можливим працювати без шуруповерта. Але в такому широкому безлічі асортименту, як вибрати шурупорут, щоб він відповідав всім необхідним потребам?

Сфера применения шуруповертов

Сфера применения

Спершу варто визначитися з профілем виконуваних робіт: якщо це домашнє використання «час від часу», або для гаража на «коли стане в нагоді» - вибір радимо звернути на побутові серії шуруповертов. Дійсно - навіщо переплачувати зайві гроші за те, що може і не знадобитися?

У свою чергу, для регулярного використання необхідний інший клас електричного інструменту — той який зможе витримати часті навантаження, а головне: довго служити. Це професійна лінійка шуруповертів, де не просто «крутіше» робочі параметри, але і всі вузли виконані з максимальною точністю.

Отже, придивившись на кілька моделей, ми вже відкинули широку безліч моделей (чому б і ні? Ціна ж теж критерій). Але до сих пір - вони такі різні ..

Тип живлення шурупокрута

За типом живлення шурупокрути бувають мережеві та акумуляторні. Для чого такі розбіжність? Все досить просто: одні не потрібно заряджати і немає поняття поломки акумулятора, інші ж можуть працювати автономно без мережі, в самих важкодоступних місцях і зручніше так як немає вічно заважаючого мережевого кабелю.

Использование шуруповерта

І якщо ви трохи почитаєте про акумуляторних моделях: перекл що ймовірно кинутися в очі - це типу батарей: Ni-Cd і Li-Ion. Нікель-кадмієві акумулятори на ринку досить довго і порівняно дешевше літієвих, але при цьому можуть самостійно розряджатися при тривалих простоях. Літій-іонні акумулятори новіша і має ряд переваг: немає саморазрядкі, ефекту «пам'яті», а також має більше циклів зарядки, але гірше працюють при мінусових температурах.

Робоча швидкість

Наступний важливий параметр - наявність декількох робочих швидкостей. Зверніть увагу на конструкцію шуруповерта: як правило двохшвидкісні моделі мають зверху перемикач (для знижених і підвищених швидкостей). Це не просто вибір однієї з кількох швидкостей, так як правило за швидкість обертання відповідає курок вмикач, а повноцінний редуктор, для досягнення бóльшего зусилля при закручуванні на низькій передачі, або більшої швидкості на високій. Це особливо актуально, наприклад, коли є необхідність роботи з твердими матеріалами.

Інші характеристики

Відносно технічних характеристик шуруповертов, мабуть можна особливо не заглиблюватися, однак варто знати:

  • Ємність акумулятора вимірюється в Ач (Ампер годинник) і чим це значення вище, тим акумулятор може довше працювати без підзарядки і він важче.
  • Потужність акумулятора прямопропорційна потужності самого акумулятора, саме тому потужні дорогі моделі оснащені батареєю на 18, або на 14,4 В.
  • Крутний момент - це зусилля, яке може розвивати шуруповерт при роботі (чим більше, тим краще).

Комплектація шурупокрутів

Відібравши відповідну пару-трійку моделей, стоїть питання: «а що ж йде в комплекті?». Все починається з упаковки: блискучої, красивої, під якою може ... і не бути так очікуваної і ніби як звичної пластикової валізки, просто інструмент і нічого зайвого. Ну так - це і є перший фактор, який впливає на ціну: адже навіть однакові часом моделі можуть коштувати різних грошей. Не сказати що це набагато краще вже, або кошмар як погано, просто так є і про це варто знати відразу.

Купить шуруповерт для дома

Часом шурупокрут може бути укомплектований декількома акумуляторами. Це крім зручності в можливості безперервної роботи (поки один працює, інший заряджається) дає впевненість і в другій батареї, на випадок якщо щось трапиться з першої. Так, є і розширені комплектації з додатковими насадками, свердлами та ін., Проте основні дві - це саме валізу і доп. акумулятор.

Ну ось наочний приклад: шурупокрут Bosch PSR 12/2 і PSR 14,4 / 2 c двома акумуляторами і набором додаткових насадок.

Особливості конструкції

Залишилися лише невеликі дрібниці, які і можуть зіграти вирішальну роль при виборі шуруповерта. Наприклад полегшена вага пристрою і прогумовані вставки на ручці дозволять працювати довше не втомлюючись і більш комфортно його тримати в руці. Вбудована підсвітка на робочу область є далеко не у всіх моделях, але набагато приємніше чітко бачити, що ти загвинчуєш і куди, ніж другою рукою тримати світильник (якщо у кого вийде). Швидкозатискний патрон - це скоріше вже стандарт, без якого зустріти акумуляторний шурупорут вже проблематично, тому упустимо цей момент.

Підіб'ємо підсумки

На останок зазначимо, що покупка шуруповерта останнім часом стає скоріше необхідністю, ніж просто можливістю - адже таким чином ви не просто багато разів полегшите свою працю і заощадите свій час, але і значно полегшите ящик інструментів і вже точно позбудетеся від безлічі викруток і ключів.

Сподіваємося дана стаття допоможе вам у виборі.

21.01.2015 22:09:54
0
1564

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!