Різновиди батарей в акумуляторних інструментах

Перед придбанням того чи іншого інструменту покупець часто губиться у виборі між звичним інструментом, що працює від звичайної розетки і інструментом працює від іонно-літієвих батарей або простіше кажучи від акумулятора.

На перший погляд здається, що інструмент, що працює від мережі набагато могутніше і більш професійніше акумуляторного. Можливо, це так, але сучасні акумуляторні інструменти мають високо технологічними властивостями, які роблять можливим продовжити роботу інструменту.

У багатьох може виникнути питання, навіщо взагалі купувати акумуляторні інструменти, коли тривалість робіт на одному заряді акумулятора обмежена, а їх потужності не завжди достатньо

для виконання того чи іншого завдання.Никель кадмиевые аккумуляторы

Відповідь проста - для зручності і незалежності. Не завжди є можливість підключитися до мережі, або ж, не завжди зручно, коли до вашого шуруповерту прикріплений кабель довжиною, наприклад, 10м, а вам при цьому, необхідно підшивати стелю, або прикріпити завіси до дверей на вулиці. Прикладів можна навести безліч. Але найголовніше, на мій погляд, перевага полягає в тому, що такі інструменти можна використовувати практично скрізь.

Асортиментний ряд акумуляторних інструментів широкий. Особливо поширені акумуляторні шуруповерти, акумуляторні дрилі, акумуляторні лобзикові і стрічкові пилки, акумуляторні перфоратори, різаки і інші інструменти.

Ви матимете рацію, якщо скажіть про те, що застосування акумуляторних інструментів з одного боку є зручним, але з іншого супроводжується постійною і швидкої розрядкою і постійної, але довгої її зарядкою. Це дійсно так, акумуляторні батареї мають властивості розряджатися. Від цього подітися, так би мовити, нікуди.

Продовжити термін роботи акумуляторного інструменту або підвищити його продуктивність можна, якщо правильно підійти до вибору типу акумуляторної батареї.

Акумуляторні батареї розрізняють за типом самої батареї, ємності та вихідної напруги. Найважливішим параметром, що характеризує батарею, є її тип. На даний момент існує три основних типи:

нікель - кадмієві;

нікель - металогідридні;

літій - іонні.

Нікель - кадмієві батареї - це піонери акумуляторної галузі. Перші екземпляри такого типу акумуляторів з'явилися ще в кінці 19 століття. Цим батареям властиві витримка частих зарядок і розрядів, вони довговічні і можуть працювати практично в будь-яких умовах. До недоліків відноситься велику вагу, що робить їх незручними і непрактичними в інструментарно використанні.

Крім великої ваги, ці батареї володіють таким негативним властивістю як «ефект пам'яті».

Ефект пам'яті - це зниження ємності батареї при частих розрядки і зарядках. Частина ресурсу такої батареї не використовується, що робить її використання короткочасною. При постійній зарядці акумулятора, батарея запам'ятовує те, що вона не повністю використана і під час роботи віддає свою силу і міць до кордону, що була залишена в «пам'яті». Простими словами, інструмент використовується не на повну потужність і короткочасно навіть якщо ще заряджений.

Крім експлуатаційних характеристик, нікель - кадмієві акумуляторні батареї були свого часу заборонені в багатьох країнах на увазі небезпечного впливу на навколишнє середовище.

Никель-кадмиевые

Нікель - металогідридні акумуляторні батареї стали доступні нам з кінця 70-х років минулого століття. Їх суть в тому, що наявність металу в конструкції сприяло поглинання їм водню, за рахунок цього стало можливим наявність невеликих по габаритах і легких батарей, які широко використовуються досі.

Використання нікель - металогідридних батарей практично до нуля знизило ефект пам'яті, що дало можливим зберігати інструменти в зарядженому вигляді і використовувати при потребі і без додаткової підзарядки.

Якщо порівнювати з нікель - кадмієвими, то в цьому випадку процес розрядки відбувається на багато повільніше, досить буде зробити зарядку, наприклад один раз за три місяці.

Крім явних переваг, батареї цього типу мають свої недоліки. Вони чутливі до температури навколишнього середовища. Застосування проблематично при температурі -10 ° С і + 40 ° С. Ресурс батареї по циклам розрядки і зарядки обмежений. У той же час нікель - металогібрідние батареї екологічно безпечні.

Як нікель - кадмієві, так і нікельметаллогідридні батареї мають загальну властивість зарядки тільки після розрядки. Підзарядка можлива, але при частих її застосуваннях ємність батарей зменшується і в слідстві приходить в непридатність.

Літій-іонні батареї є батареями нового покоління. Вони з'явилися в кінці 90-х років нашого часу, при цьому еволюціонуючи від нікель-металлогібрідного типу.

Вперше застосування літій-іонних батарей для інструментів було здійснено компанією Sony. Відмінність батарей в тому, що їх можна заряджати незалежно від ступеня розрядки. У них відсутній ефект пам'яті. Заряд тримає стабільніше і набагато довше.

Особливості цієї батарей в тому, що її властивості дали можливість зменшити практично до половини параметри батареї без шкоди ємності, чого не можливо було зробити в попередніх двох типах. Зменшення розміру батареї дало можливість широко застосовувати їх для інструментів, з якими необхідно працювати майстру практично цілий день. При цьому ефект втоми робочого мінімальний, а сам процес роботи зручний і легкий.

За ємності напруги літій-іонні батареї бувають різними. Чим вище ємність тим більше професійніше інструмент. Наявність великого об'єму батареї при цьому, не впливає на її фізичний розмір і вага.Литий-ионный аккумулятор

Літій-іонні батареї мають властивість низького саморозряду і здатністю забезпечити виконання завдання не залежно від ступеня зарядки батареї. Швидкість саморозряду літій-іонних батарей становить всього до 3% в місяць, коли никільового батарей 25% від ємності. Це вагома перевага літію над нікелем.

Купуючи інструменти з батареями необхідно звернути увагу на наявність в них захисної системи від перезарядки і повної розрядки акумулятора. Зазвичай виробники з високим ім'ям, такі, наприклад, як Metabo, Bosch і Makita таким стандартом захисту ( «ЕСЗ») мають.

Відсутність захисної системи від перезарядки в акумуляторах дешевих серій призводить до того, що при мінімальній перезарядки батареї всього на 1% може сприяти виходу її з ладу.

Завдяки наявності в літій-іонних батареях захисних властивостей від повної розрядки і перезарядки, інструменти володіють високим експлуатаційним ресурсом, надійністю і довговічністю. Батареї такого типу повинні володіти природною системою відводу тепла від акумулятора, мати оптимізує функцію використання енергії тим самим збільшуючи її віддачу.

Батареї відрізняються високою надійністю, особливо при подачі високого струму, втрата енергії при цьому мінімальна.

Літій - іонні батареї мають властивість швидкої зарядки. Наприклад, для зарядки акумулятора ємністю 4А / год знадобитися всього 45 хвилин.

При купівлі інструментів з такого типом батарей важливо знати температурний режим застосування. Експлуатаційні параметри батареї вказані в інструкції. Уважно вивчіть їх, або запитайте про це у консультанта магазину Укрсервіс.

На сьогоднішній день застосування літій-іонних батарей в інструментах є оптимальним варіантом в співвідношенні ціни, якості та ефективності.

Більш того деякі виробники інструментів, наприклад той же Metabo, Bosch або Makita надають гарантію на батарею до 3-х років. Наявність тривалої гарантії говорить про застосування новітніх високих технологіях при їх виробництві.

09.12.2016 15:02:39
0
1119

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!