Клейовий пістолет: принцип роботи і сфера застосування

Клейовий пістолет - інструмент для склеювання матеріалів

Термопістолет - це незамінний помічник у побуті. Сфера його застосування давно вийшла за рамки рукоділля або художнього мистецтва. Що можна клеїти пістолетом для клею - практично всі. За допомогою цього універсального пристрою можна з'єднати папір, дерево, кераміку, метал і навіть пластик. Завдяки компактним розмірам, широким функціональним можливостям і доступною ціною термопістолети часто застосовуються домашніми майстрами, будівельниками і ремонтниками.

Принцип роботи клейового термопістолета

Перш ніж розібратися з тим, як працює пристрій, давайте ознайомимося з його конструкцією. Основні частини клейового пістолета для будинку:

 • Корпус з підставкою;
 • Пусковий курок;
 • Сопло;
 • Термоеелемент;
 • Клейовий стрижень.

Клей (у вигляді гнучкого стержня) вставляється в сопло, розплавляється (протягом 3-5 хвилин) і дозовано подається на поверхню, утворюючи рівні й акуратні шви. Одне натискання на пусковий курок дозволяє отримати нормовану дозу речовини, що клеїть.

Такий клей не токсичний і повністю водонепроникний. Він може бути різного кольору, а також містити прикраси у вигляді блискіток.

Використання клейового пістолета

Досвідчені майстри добре знають, як користуватися клейовим пістолетом. Для тих, хто вперше стикається з подібним інструментом, ми підготували короткий посібник.

Основні етапи застосування пістолета для клею

 1. Підготовка робочої зони
  Підготуйте робоче місце, очистіть його від зайвих предметів, підстеліть спеціальний килимок з картону або силікону. Приберіть волосся, надіньте рукавички, стежте, щоб вам не завадили домашні тварини.
 2. Підготовка пістолета.
  Встановіть пістолет на спеціальну підставку і підключіть до мережі. Плавно вставте стрижень в спеціальний отвір. Виставите робочі параметри: температуру, обсяг подається клею.
 3. Підготовка робочих поверхонь.
  Щоб забезпечити ідеальний контакт поверхонь, що склеюються, попередньо очистіть їх від пилу, бруду та інших «перешкод».
 4. Склеювання.
  Плавно натискаючи на курок, нанесіть необхідну кількість клею на деталі і з'єднайте їх. Вимкніть пістолет від мережі і дайте йому охолонути. Дочекайтеся, поки висохне клей.

Окремі моделі термопістолета оснащені додатковими функціями регулювання температури, пневмоподачі стержня і можливістю зміни сопел. Все залежить від марки, виробника і того, скільки коштує пістолет для клею.

Зберігання клейового пістолета і клейових стрижнів

Клейовий пістолет можна зберігати в будь-якому положенні, оберігаючи від падінь і попадання пилу. Що стосується стрижнів - то для них відмінно підійде сухе місце, подалі від впливу підвищених температур і потрапляння прямих сонячних променів. Дотримання цих простих правил суттєво продовжить термін служби пристрою і скоротить час на його підготовку до роботи.

Купити клейовий термопістолет в інтернет магазині ТД Укрсервіс

Пропонуємо вигідні ціни, оперативну доставку, широкий асортимент від провідних світових виробників МетабоBoschDREMELСтенліSteinel. Товар сертифікований, з гарантією.

03.08.2018 10:45:36
0
870

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!