Як вибрати будівельний міксер: корисні поради та рекомендації

Обробка стін, стелі, чи підлоги залежить від якості будівельних сумішей. Правильний склад, співвідношення сухих речовин і води - важливі параметри. Однак не менш важливим також є і якість змішування суміші - тривалість та інтенсивність. Виконуючи розмішування за допомогою підручних інструментів, можна отримати неякісний результат. 

Будівельний міксер - незамінний інструмент для змішування сумішей при обробці поверхонь під час будівництва чи ремонту. Завдяки ньому можна швидко домогтися потрібної текстури та мінімізувати навантаження на майстра. Але перш ніж зупинитися на конкретній моделі, варто з'ясувати, який будівельний міксер краще вибрати для тривалого використання. 

Який кращий будівельний міксер: види інструмента

Залежно від об'єму робіт з розмішування обирають ручний чи стаціонарний міксер. Якщо доведеться працювати безперервно з великим об'ємом заготовки суміші, знадобляться стаціонарні міксери. Ручні також можуть використовуватися для таких робіт, але зі значно більшими витратами людських ресурсів. 

Ручний будівельний міксер

Даний вид працює за участі майстра, який тримає інструмент в руках. Для рівномірного розмішування оператор повинен обережно пересувати міксер по ємності з сумішшю. За потужністю вони поступаються стаціонарним міксерам, однак мають меншу вагу та ціну. 

Стаціонарний будівельний міксер (або електричний міксер)

Встановлюється на ємність з сумішшю та не потребує участі людини. Зазвичай це важкі установки, які обладнуються колесами для зручності пересування. Знадобляться для замішування суміші понад 30 л під час капітального ремонту чи будівництва. Зручно використовувати для сумішей з додаванням щебеня чи піска тощо. 

Поділяють також будівельні міксери за кількістю вінчиків (насадок). Бувають з одним або двома вінчиками. Відмінність між ними очевидна - кількість насадок, які можуть працювати одночасно. Як наслідок - продуктивність міксерів з двома насадками більша, ніж з одним. 

Отже, на питання «який будівельний міксер вибрати» варто відповідати тільки після врахування об'ємів та інтенсивності роботи.

Як вибрати будівельний міксер: основні технічні характеристики

Наступним кроком є ознайомлення з основними технічними характеристиками інструмента. Важливими показниками в міксері є швидкість обертання та потужність двигуна, продуктивність, реверсивний хід, вага та додаткові опції. 

Швидкість обертання

Характеризує кількість обертів за хвилину. Може змінюватися відповідно до складу суміші, з якою працює будівельний міксер. Оскільки вимірювання максимальної швидкості обертання відбувається на холостому ходу, то даний показник може відрізнятися залежно від в'язкості матеріалу. Для сумішей з невеликою в'язкістю (наприклад, фарби) достатньо буде будівельного міксера до 500 об/хв. 

Додатковою опцією є автоматичне регулювання обертів відповідно до стану суміші. Принцип роботи полягає в механічному налаштуванні обертів під час розмішування. Адже на всіх етапах в'язкість речовини змінюється. Міксер регулює кількість обертів до потрібної швидкості. 

Потужність

Від в'язкості матеріалів також залежить і потужність обладнання. Будівельні міксери до 1 кВт можуть працювати з однорідними нев'язкими сумішами, від 1 кВт мають більше можливостей і можуть перемішувати складні речовини (зокрема, бетон).

Продуктивність

Швидкість обертання та потужність будівельного міксера впливають на продуктивність. Чим вищі показники двох перших - тим кращою буде остання. 

Наявність реверсу

Дозволяє рівномірно розмішувати речовину за рахунок руху суміші з однієї сторони в іншу. Даний процес дає змогу піднімати наверх важкі частинки та опускати вниз легкі. Так забезпечується більш однорідне розмішування будь-яких сумішей. 

  • Вага

Якщо обирається ручна модель будівельного міксера, то важливим параметром є її вага. Варто вибирати інструмент, що буде комфортним для тривалого тримання та не спричинятиме дискомфорт для майстра. Але водночас зважайте, що зі збільшенням потужності та його функціональних можливостей міксер стає важчим. Тож, якщо планується придбати інструмент для роботи з бетоном, слід звернути уваги на стаціонарні моделі.

Зручність користування

Для полегшення та пришвидшення процесу розмішування сумішей будівельні міксери можуть мати додаткові опції:

  • кількість режимів швидкості (1 або 2 режими) дає змогу підлаштовувати оберти насадки відповідно до суміші. Наприклад, в'язкі розчини варто розмішувати на низьких обертах, нев'язкі - на високих;
  • плавний пуск дозволяє уникнути розбризкування суміші на початку роботи та зменшує шкідливий вплив на редуктор; 
  • захист від перевантаження зупиняє інструмент, у разі його надмірного нагрівання;
  • блокування кнопки ввімкнення захищає від випадкового увімкнення інструменту;
  • додаткова рукоятка забезпечує краще тримання інструмента, зменшуючи навантаження на одну руку будівельника.

Змінні насадки для будівельного міксера: класифікації

На конкретній моделі самого будівельного міксера процес вибору не обмежується. Адже разом з інструментом важливо вибрати необхідну насадку (шнек). Від неї залежить тип суміші, з якою зможе працювати обладнання.

Зі спіральними лопатями

Використовується одночасно для «важких» і «легких» речовин. Можуть бути правосторонні та лівосторонні. Правосторонні змішують суміші з крупними частинами у складі (наприклад, зі щебнем), піднімаючи їх наверх. Лівосторонні ж знадобляться для роботи зі шпаклівкою чи суспензією. Змішування в однорідну масу відбувається за рахунок опускання вниз легких частин.

З прямими лопатями

Під час перемішування герметиків, гіпсу, клею насичення повітрям суміші негативно позначається на якості речовини. Для роботи з такими розчинами використовують вінчик з прямими лопатями. Перемішування відбувається горизонтально без утворення бульбашок повітря всередині. 

З протилежно направленими лопатями

Дана насадка дозволяє змішувати однорідні суміші - фарби, лаки. За використання іншої насадки існує ризик розбризкування речовини. Відмінність насадки від інших полягає в роботі нижнього та верхнього гвинтів: перший перемішує суміш, другий не дозволяє їй розбризкуватися.

Універсальна насадка

Знадобиться для роботи з різними сумішами. Змішування відбувається двома спіральними лопатями, що працюють паралельно. 

Слід звернути увагу на спосіб кріплення насадки. У більшості моделей - це шпиндель з різьбою М14. Завдяки кріпленню насадки спеціальним ключом даний будівельний міксер вважається найбільш надійним і безпечним. Рідше інструмент має швидкозатискний механізм чи конус Морзе.  

Отже, при виборі будівельного міксера треба обирати модель з відповідними технічними характеристиками та додатковими опціями. Для цього необхідно проаналізувати тип суміші та інтенсивність роботи з нею.

16.02.2023 09:58:14
0
121

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!