Електроконвектори: особливості застосування та різновиди

Років 5 тому ми з вами особливо не замислювалися про те, як і за допомогою чого обігрівати будинок, дачу, квартиру або офіс. Всі звикли до того, що вартість газу не велика і мало хто замислювався про альтернативне паливо поки як кажуть, не гримнув грім серед ясного неба. Ціна газу змусила розворушити наші мізки, і ми почали все думати про альтернативні способи опалення.

Дійсно, за останні п'ять років асортимент опалювальних приладів став настільки широкий, що нам стало важко в цьому питанні розбиратися. Одні продовжують працювати на газі, інші на твердому паливі, треті на електриці.

У цій статті спробуємо розібратися з асортиментом електричних конвекторів, їх особливостями, перевагами і недоліками.

Купить недорого конвектор для дома

Призначення конвекторів

Електричні конвектори широко застосовуються для обігріву житлових і офісних приміщень, заміських будинків, дач і інших приміщень різного призначення. Вони здатні за досить короткий проміжок часу обігріти приміщення і зробити перебування в приміщенні затишним і комфортним.

Як працюють електричні конвектори

Суть його роботи полягає в тому, що холодне повітря, який надходить крізь металеву захист, стикається з нагрівальним елементом і завдяки чому нагрівається. Далі повітря піднімається вгору, і завдяки цьому процесу температура піднімається. Нагрівальним елементом електротеплообменніка є тен. Це провідник з високим ступенем опірності, що має керамічну оболонку або ж у вигляді спіралі. Спіральний нагрівальний елемент є традиційним з огляду на те що використовується давно. За час використання спіралі вона видозмінена. Спіраль, що не окислюється і здатна працювати досить довго. Печіння повітря при цьому мінімальне.

Електроконвектори з керамічним елементом вважаються більш привабливими. Зазвичай вони дорожче.

Тен знаходиться всередині металевого корпусу. Деякі електрообігрівачі можуть мати вбудований вентилятор, завдяки чому швидкість нагріву ставати вище.

Купить хороший конвектор для обогрева

Тип установки

За способом установки електроконвектори бувають підлогові, настінні і вмонтовані в підлогу. Підлогові обігрівачі встановлюються зазвичай на підлозі. Ніжки для установки на підлозі зазвичай йдуть окремим опцією, але вартість їх не висока. Вони мобільні і можуть бути встановлені де завгодно.

Навісні електроконвектори - це стаціонарні опалювальні прилади, яких закріплюють безпосередньо до стіни. Вони широко застосовуються в сільській чи міській місцевості. Є чудовою альтернативою опалювальної системи ..

Конвектори вмонтовані в підлогу - це оригінальна модель, принцип роботи якої не відрізняється від двох інших. Основне її перевага в тому, що вона не видима. Монтується зазвичай при будівництві будинку.

Напевно хтось скаже, що використання електроконвекторів для обігріву окремої кімнати або будинку в цілому є не ефективним і дорогим рішенням питання. Тут як подивитися. Якщо врахувати, що на створення опалювальної системи необхідні колосальні кошти, то опалення, наприклад невеликого будинку в селі буде цілком вигідним рішенням. Конвектори слід ставити в усіх кімнатах. Погодьтеся, що включати їх можна за потребою. Тим самим економія електроенергії очевидна.

Додатковою сильною стороною при покупці електроконвекторів є той факт, що вам не знадобитися витрачати час і гроші на виготовлення проектної документації та узгоджувати його в різних інстанціях.

ККД теплоконвекторов «Термія» приміром, становить понад 95%. Погодьтеся, що твердопаливний котел не має таких виробничих показників. Вам не треба думати про те, де купити дрова чи вугілля, як почистити і т.д. і т.п.

Монтаж конвекторів здійснюється легко і просто. Вони також прості в експлуатації і обслуговуванні. Повністю безшумні.

Купить хороший конвектор для квартиры

Регуляція температури

Бажано встановлювати електроконвектори з регулятором температури. Тоді, ви зможете використовувати, не перегріваючи при цьому приміщення. Досить просто виставити бажану температуру, а далі техніка зробить все сама. При досягненні необхідної температури конвектор вимикається сам, а при низькій включається. Функція контролю температурного режиму особливо необхідна при запобіганні замерзання. В такому випадку електроконвектор виставляється на 7 ° С і постійно підтримує цю температуру. У такому режимі роботи витрата електроенергії мінімальний.

Скільки можна заощадити

Зрозуміло, що основним недоліком такого типу опалення є постійно зростаюча ціна електроенергії і часті перебої її подачі. Але це всерівно вигідно. Наприклад, я в своєму офісі три роки тому для опалення використовував газ. Площа приміщення 24 м.кв. Газовий конвектор варто. Так ось, за місяць опалення я платив більше 1000 гривень., Зараз, напевно, було б всі 1500 грн. Погодьтеся - це дорого. Я вирішив встановити електроконвектор. Звернувся в компанію «Укрсервіс» і її фахівці порадили купити мені електроконвектор «Термія» потужністю 2,5 кВт. Електроконвектор встановив на підлозі. Прилад оснащений терморегулятором і двома електрогенераторами. Можна включити відразу два, можна один в залежності від того яка погода на вулиці. Результат перевершив всі мої очікування. В Офісі тепло і комфортно. Вартість опалення знизилася до 500-600 грн. З огляду на низьку вартість електроконвекторів «Термія» вигода на обличчя.

Недоліком є ​​той факт, що тепло від електроконвекторів розподіляється не рівномірно. Особливо це відчутно в приміщеннях з високими стелями. Вгорі температура може бути 25 ° С, а в низу 15 ° С.

Для досягнення більшого ефекту, як і в принципі при будь-якому способі обігріву необхідно звичайно провести утеплення стін, вікон, дверей.

Як правильно вибрати конвектор для будинку

Щоб визначитися з вибором потрібного електроконвектора і їх кількістю необхідно врахувати розмір площі, що обігрівається, кількості кімнат, наявності перегородок, ступеня утеплення стін будинку, наявності джерел тепловтрат (вікон, дверей) і можливості їх усунення.

Існує шкала для розрахунку потужності теплоконвектора для обігріву 1 м.куб. площі, а саме:

  • при низькій теплоізоляції приміщення - 50 Вт
  • якщо встановлені пластикові вікна, стіни при цьому не утеплені - 40Вт
  • якщо утеплені стіни приміщення, стоять пластикові вікна, утеплений горище - 30 Вт

Інша формула більш проста. Фахівці розрахували, що для обігріву 10 м.кв. площі з висотою стелі до 2,7 м знадобитися 1 кВт потужності електроконвектора.

Форма і дизайн в принципі не мають ніякого значення при покупці електроконвектора. Найважливішим показником є його потужність.

Сучасні електроконвектори в тому числі і вітчизняні «Термія» довговічні, здатні працювати до 20 років. Екологічні так як не мають ніяких вихлопних газів.

При підключенні будь-якого електроконвектора необхідно дотримуватися техніки безпеки. Перш за все, це стосується наявності необхідної потужності входить електроенергії, яка необхідна для роботи всіх нагрівальних та інших наявних у будинку або приміщенні приладів. Обов'язково необхідно отримати консультацію електрика.

Підіб'ємо підсумки

Природно з вибором способу опалення та видом опалювальних пристроїв визначаться вам. У будь-якому випадку завжди довіряйте тим виробникам, які пройшли перевірку часом. Зазвичай вони на слуху. І не завжди це повинні бути всесвітньо відомі бренди. Вітчизняні виробники останнім часом стають більш конкурентоспроможними. Наприклад, Вінницький завод «Маяк» вважається одним з лідерів вітчизняного ринку різного роду обігрівачів, електричних теплоконвекторов та іншої техніки під ТМ «Термія». Ця продукція визнана у багатьох країнах світу. Вона надійна, довговічна і доступна за ціною.

29.07.2016 12:57:59
0
1965

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!