Основні правила безпечного використання пневматичних інструментів

Як правильно користуватися пневмоинструментом

Перш, ніж перейти до використання пневматичного обладнання, потрібно переконатися в своїй готовності. Пневмоінструменти мають досить складну будову і свою специфіку використання. У зв'язку з цим, вкрай важливо дотримуватися правил безпечної експлуатації, ігнорування яких може прізвесті до непередбачених наслідків

Електробезпека при роботі з пневмоінструментом

Оскільки пневмообладнання живиться від стисненого повітря, воно не ізольовано від ураження електричним струмом. Отже, потрібно обережно працювати поблизу с джерелами електрики..

Підготовка пневматичного інструменту до роботи

Перед використанням інструменту перевірити надійність фіксації на шлангу всіх муфт і штуцерів. Якщо цього не зробити, то в процесі використання з'єднання може злетіти, а шланг високого тиску нанести оператору досить серйозні пошкодження.
Якщо Вам потрібно поміняти торцеву головку або який-небудь аксесуар, обов'язково потрібно вимкнути подачу повітря і від'єднати повітряний шланг від інструменту.

Використовуйте ЗІЗ для безпечної роботи з пневмоінструментом

Захист слуху

Високий рівень шуму може погіршити слух. використовуйте засоби захисту органів слуху при роботі з пневматичним інструментом. Для цього, наприклад, можна використовуватися протишумовими навушниками чи берушами.

Захист зору

Під час використання пневмоінструменту на автосервісі, від робочих матеріалів можуть відлітати дрібні елементи або деталі. Це може привести до пошкодження органів зору. Щоб знизити ризик травмування очей або особи, важливо скористатися засобами індивідуального захисту зору. Для цього, наприклад, можна скористатися окулярами для захисту очей.

Захист дихання

Користуйтеся засобами захисту дихання, щоб уникнути попадання всередину легких пилу і дрібних частинок, які шкідливі для здоров'я. Для цього можна скористатися різними респіраторами або фільтрами.

Захист рук

Для запобігання травмуванню рук або інших частин тіла, потрібно використовувати робочий спецодяг та надягти защитные перчатки.

При роботі з пневматичним інструментом, не можна надягати вільний одяг, ювелірні вироби або працювати з непокритою головою (якщо у Вас довге волосся). Вони можуть потрапити в робочий механізм інструменту і нашкодити користувачеві.
При використанні ріжучого інструменту переконайтеся, що іскри спрямовані так, щоб не створювати небезпеки.

Перерви при тривалій роботі з пневмоінструментом

Тривала робота з пневматичним обладнанням призводить до виникнення втоми. Для безпеки рекомендується влаштовувати періодичні перерви в роботі.
Якщо під час роботи з інструментом з'явилося відчуття дискомфорту, поколювання або болю, рекомендується негайно припинити роботу.

Дотримання правил пожежної безпеки

Переконайтеся, що поблизу від місця використання і зберігання пневматичного інструменту немає газу і легкозаймистих матеріалів. Випадкові іскри або підвищення температури поблизу від легкозаймистих матеріалів може призвести до займання або навіть вибуху.

Вибір якісного пневмоінструменту - запорука безпечної роботи

В інтернет-магазині Укрсервіс представлений широкий асортимент надійних пневматичних інструментів. Ви можете вигідно купити пневмообладнання для для виробництва, автосервісу, суднобудування, будівельних та інших робіт, що потребують високої потужності і продуктивності.
Більшість пневмоінструментів Укрсервіс імпортує самостійно, тому кожен товар сертифікований і поставляється з офіційною гарантією якості. Одними з найбільш популярними виробниками пневматичних інструментів і обладнання є тайванська ТМ Mighty Seven.

10.09.2018 14:53:24
0
1233

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!