Вибір поршневого компресора. На що звертати увагу?

Компресор необхідний як для СТО, майстерні по виготовленню меблів, так і для власного гаража, наприклад для підкачки коліс або фарбування.

Існує кілька типів такого обладнання, найпопулярніші - поршневі. Принцип роботи заснований на стисканні повітря (6 - 10 бар) циліндрами поршневий системи і подальшим закачуванням його в ресивер. Поршні (один або кілька) наводяться в рух за допомогою бензинового або електричного двигуна.

У них широкий діапазон розмірів, продуктивності, потужності. Ціна поршневого компресора також може бути як зовсім невелика (для особистого авто цілком підійде модель VULKAN IBL 24B)  так і досить висока, наприклад модель KAESER Compact 300/4W

Критерії вибору поршневого компресора

1. Обсяг ресивера і продуктивність. Це значення впливає на те, як часто компресор буде включатися для підкачування. Для невеликих робіт досить обсягу в 20-30 літрів і продуктивність 180 - 250 л / хв. Для пневмоінструменту (особливо якщо буде працювати одночасно не один, а кілька штук) краще вибирати модель з баком не менше 200 літрів і високою продуктивністю від 500 л / хв.

2. Тип приводу. Існує два різновиди: коаксіальний і пасової. У першому забезпечується пряма передача за допомогою жорсткого вала від двигуна до поршнів. Перевагою є невисока ціна, але вони мають більш низьку продуктивність і невеликий ресивер в порівнянні з іншим типом. Його досить для побутових гаражних робіт.

У ремінному типі передача обертального моменту здійснюється за допомогою ременя. Завдяки більш ефективному охолодженню досягається більший ресурс і висока продуктивність. Ресивери тут уже обсягом у кілька сотень літрів. Таке обладнання використовується на виробництві.

3. Тип системи змащування: масляні і безмасляні. На перший погляд наявність компресорного масла для змащування рухомих частин викликає додатковий клопіт: його періодична заміна, контроль, наявність повітряних фільтрів (щоб вкраплення масла не потрапили в вихідний повітря), вологовіддільників і осушувачів. Це не завжди зручно, але таке обладнання має більший ресурс, запчастини служать довше.

У безмасляного варіанті поршнева система виготовлена ​​з матеріалів з низьким коефіцієнтом тертя. Вони не потребують змащування, працюють тихіше, немає потреби встановлювати блоки підготовки повітря, але ресурс роботи менший. Часто використовують в стоматології для харчування бормашин і пневмоінструментів, в лабораторіях, де потрібен чистий стиснене повітря.

4. Потужність і напруга. Якщо привід електричний, тоді потужність становить 1500 - 3000 Вт. Напруга для невеликих моделей 220 В, для промислових - 380 В.

Що необхідно для підключення інструментів до компресора?

Мало купити агрегат, для повноцінно роботи необхідні:

Шланг високого тиску

Блоки підготовки повітря

Фітинги

В інтернет-магазині Укрсервіс є великий вибір компресорів та комплектуючих, а також всілякі пневмоінструменти, гайкокрути, пневмошліфмашинифарбопультипневмомолотки і витратні матеріали до них, пневмостеплери

06.02.2018 12:54:32
0
951

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!