Порушення правил експлуатації домашніх генераторів: дбаємо про безпеку

Масові аварійні відключення електроенергії в Україні спричинили великий попит на купівлю альтернативних джерел живлення. У гонитві за електропостачанням побутових пристроїв українці часто нехтують елементарними правилами встановлення та експлуатації обладнання, яке під час роботи виділяє вихлопні гази. Що потрібно робити, аби уникнути небезпечних для життя ситуацій - далі у статті.

Чому не рекомендовано встановлювати генератор всередині житлових приміщень?

Працюючи будь-який генератор продукує вихлопні гази, які утворюються під час спалювання палива. Важливо подбати про їх належне відведення, адже вони надзвичайно шкідливі для здоров’я людини.

Основними проблема неправильного встановлення генератора без надійної системи виведення вихлопів є:

 • отруєння чадним газом;

 • перегрів генераторної установки, що може спричинити пожежу та вибух;

 • пошкодження генератора або пристроїв, які до нього під`єднанні.

Якщо обладнання планується встановлювати на відкритому повітрі (наприклад, на присадибній території приватного будинку), то проблема відведення вихлопних газів вирішується само собою. Але розміщуючи установку невеликої потужності всередині приміщення, подбайте про систему вентиляції. За її правильного конструювання відпрацьоване повітря безперешкодно буде виходити із генератора та відводитися за допомогою гофрованої труби на вулицю.

 

Про що потрібно подбати при встановленні генератора в приміщенні?

Для системи відведення вихлопних газів важливими елементами є глушник генератора та гофрована труба. Труба використовується винятково термостійка, нержавіюча і призначена спеціально для відведення газів. Важливо обирати гнучку трубу, яку легко та зручно встановлювати на обмежених територіях (наприклад, балконі).

Зверніть увагу: важливим показником для вибору є температура, яку витримує труба. Найкраще підходять труби з витримкою до 400-450°С. Вони більш зносостійкі та мають великий ресурс.

Трубу потрібно встановити так, щоб один кінець був надійно під’єднаний до глушника, а інший - виходив під правильним кутом на вулицю. Стежте, аби в трубу із зовнішньої сторони не потрапляли опади.

Без професійної допомоги спеціаліста-вентиляційника неможливе безпечне встановлення генератора всередині приміщення. Зверніть увагу, що після розрахунку професіоналом гідравлічного опору можна правильно підібрати діаметр і довжину гофрованої труби для відводу вихлопів.

 

Рекомендації з купівлі та експлуатації дизельного чи бензинового генератора

 1. Купуйте сертифіковану техніку в перевірених точках продажу, щоб убезпечитися від придбання неякісного обладнання.

 2. Ознайомтеся з інструкцією по експлуатації конкретної моделі генератора.

 3. Встановлюйте обладнання на відстані не менше 6 метрів від суміжних об'єктів (сусідніх приміщень, автомобілів, меблів тощо). Працюючи генератор виділяє велику кількість тепла, що може нагріти предмети та стати причиною виникнення пожежі. 

 4. Розміщуйте генератор на рівній поверхні для уникнення перевертання установки під час роботи.

 5. Якщо обладнання встановлюється поблизу дверей чи вікон, зачиняйте їх одразу після початку роботи генератора.

 6. Не використовуйте у місцях з підвищеною вологістю. Коли генератор планується встановлювати на відкритому повітрі, подбайте про спорудження спеціального захисного каркасу від опадів (у разі відсутності в установки шумозахисного кожуха).

 7. Перед використанням завжди перевіряйте електропроводку на справність та окремі деталі механізму на відсутність іржі чи заїдання.

 8. Категорично заборонено вмикати генератор до звичайної електричної розетки.

 9. Заливання палива чи мастила повинне відбуватися при вимкненому й охолодженому двигуні на відкритому просторі. Також не зберігайте запасне паливо поблизу генераторної установки.

 10. Не перевантажуйте генератор і не давайте йому працювати «в холосту». Оптимальне навантаження на генератор - 40-75%.

 11. Не ремонтуйте самостійно обладнання та не вносьте ніяких змін у його конструкцію.

Тільки дотримуючись загальних правил з використання й обслуговування, вдасться уберегтися від нещасних випадків. 

Висновок

Свідомий підхід до встановлення та обслуговування домашнього генератора може забезпечити довготривале функціонування обладнання. Пам’ятайте про базову рекомендацію: розміщуйте установку на відкритому повітрі, якщо ж такої можливості немає, то подбайте про систему виведення вихлопів на вулицю. Для цього зверніться до послуг спеціаліста.  

16.01.2023 16:17:12
0
51

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!