Як правильно купити електропилку?


Допоможемо Вам вибрати безвідмовного помічника, електропилку!
Розберемо головні аспекти, на які варто дивитися.

Електропила - це дійсно високопродуктивний і гарний пристрій, яке має ряд переваг в порівнянні з бензиновою пилкою:

- проста в застосуванні і обслуговуванні;

- в порівнянні з бензопилою видає набагато менше шуму;

- екологічність, працює без вихлопних газів.

- не вимагає постійних витрат на паливо, як в свою чергу вимагають того бензопили.

Купівля електропили, стане відмінним придбанням як для особистої ділянки за яким потрібен догляд, так і для різних робіт де знадобиться валити і пиляти дерева.

Розберемо все моменти на які варто дивитися, перш ніж купити електропилку, по черзі а їх є чотири:

- потужність;

- вага, комфортабельність, балансування;

- довжина шини, вид ланцюга і система її натягу;

- система безпеки.
Потужність електропили
Це найбільш важливий показник, від якого залежить наскільки складне завдання зможе виконати пила, скільки витратить на це часу, і скільки робочих годин вона здатна витримати. Іншими словами, чим потужніший пила, тим довше вона здатна працювати без перегріву або перевантаження, і швидше впоратися з розпилювання товстих колод.
Електропили бувають двох типів:

- Побутові;

- Професійні.
Їх відрізнити нескладно, побутові моделі мають потужність двигуна до 2500Вт, і часто оснащені низкопрофильной ланцюгом (про що ми поговоримо пізніше), відповідно професійні йдуть від 2500Вт і мають високопрофільні ланцюг. Для того що б з'ясувати яка електропила вам потрібна, визначитеся який обсяг роботи ви будете виконувати електропилкою. Для сезонних садово-дачних робіт цілком підійдуть побутові електричні пилки. Якщо ж Ви плануєте працювати постійно з великими колодами або деревами, то відповідно і електропила потрібна буде потужніша, для цього підійдуть пристрої від 2500Вт. Але не варто забувати про те, що чим потужніший пила тим більше електрики вона споживає. Тому зверніть увагу, якщо вам потрібна пила сезонно для періодичних робіт, не ускладнюйте собі життя, купуйте побутову модель, вона цілком впорається з цим. Потужніше, не завжди означає краще!

Вага, комфортабельність, балансування.Електропила цепна БОШ

Так само важливий показник, від якого залежить на скільки довго ви зможете працювати з пилою. Вам може здатися що дані характеристики не мають великого значення, але я припускаю ви не відмовитеся від пристрою з яким буде легко і комфортно працювати, а не брати його в руки тільки при великій необхідності, незважаючи на дискомфорт роботи з ним. Професіонали відзначають цей показник першим після характеристик. Якщо пила підходить по потужності, дивляться на її вагу, комфортабельність і балансування. Тому як при експлуатації абсолютно будь-якого пристрою час роботи буде залежати не тільки від технічних характеристик, а й від ваги та комфортабельності апарату, що на пряму впливають на оператора. Тому при виборі електропили не нехтуйте цим. Окремо відзначимо балансування електропили. Фахівці вважають, що пилкою у якій двигун розташований уздовж шини працювати комфортніше, так як вони мають хорошу балансування. Але як то кажуть: «На смак і колір, товариша немає». Підбирайте індивідуально під себе, і в черговий раз коли будете брати апарат в руки, зрозумієте про що ми Вам написали :)

Довжина шини, вид ланцюга, система натяжки.
Ця характеристика буде важлива людям які не мають досвіду роботи з пилами, і не знають різних технік валки дерев, і їх розпилу. Від довжини шини залежить те, на скільки великі колоди і дерева ви зможете розпиляти за раз. Нормальна довжина шини для садово-дачних робіт буде 300-400мм. Для довгих шин йде більш потужний двигун, що відповідно впливає на вагу апарату.
При покупці, так само обов'язково зверніть увагу на зуби ланцюга, вони можуть бути двох видів:

- Поздовжні (Для розпилу вздовж волокон);

- Поперечні (Для розпилу поперек волокон).

Так само зазначу що ланцюга поділяють на два типи: низькопрофільні у яких зазор зубців менше, і високопрофільні, відповідно у яких зазор більше. Низькопрофільний ланцюг встановлюють на побутові моделі, тому як він більш безпечна для оператора. Такий тип ланцюга менш схильний до «зворотного удару» (опір матеріалу виробляє до відскакування пили тому, що може привести до непередбачуваних наслідків). У свою чергу професійні моделі мають високопрофільний ланцюг.
Система безпеки
Без сумнівів електропила є ефективним інструментом, проте як і всі пристрої, травмонебезпечна. Простежте за тим, щоб ваша майбутня електропила мала механізми для запобігання різним травм.
При покупці електропили, переконайтеся в тому, що вона обладнана блокуванням довільного включення і ручним гальмом. Припускаю Ви розумієте що таке блокіратор довільного пуску, так як його назва говорить сама за себе. А ось ручне гальмо - це механізм який призначений для запобігання різних травм шляхом відключення ланцюга.
Для безпеки самого інструменту, бажано щоб пила була обладнана захистом від перегріву двигуна і системою автоматичного змащення ланцюга, це продовжить терміни її експлуатації і в рази спростить обслуговування.

26.09.2016 17:15:48
0
1345

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!