Як правильно доглядати за плодовими деревами в саду

Для того, щоб дерево виросло і дало плоди, потрібно докласти чимало зусиль, часу і знань. Мало просто посадити рослину, потрібно знати, як доглядати за фруктовими деревами в процесі росту.

Навіщо потрібно доглядати за плодовими деревами?

Правильний догляд за деревами в саду — фактор, який безпосередньо впливає на кількість врожаю і на термін життя рослини. Правила догляду за плодовими деревами навесні, влітку і восени суттєво відрізняються. Наші експерти підготували кілька порад і список того, що потрібно для догляду за молодими фруктовими деревами.

Як доглядати за плодовими деревами - обрізання гілок

Обрізання гілок

Навесні цей процес варто проводити при температурі не нижче 5 градусів морозу. Інакше рослина не витримає і загине. Восени ж, з дерев видаляються слабкі пагони і підсохлі гілки, так як на них можуть бути шкідники і небезпечні хвороби.

З молодими деревами варто бути подвійно обережнішим. Видаляти варто тільки пошкоджені, хворі або конкуруючі зі скелетними гілками пагони. Бруньки теж зачепити не можна. Укорочення проводиться під кутом 45 градусів у напрямку від основи до верхівки втечі. Решта техніки підбираються під конкретне дерево.

Зробити обрізку можна за допомогою спеціального інвентарю. В цьому випадку необхідно купити такі інструменти:

Всі інструменти повинні бути добре заточені і продезінфіковані. В іншому випадку рослині можна тільки нашкодити і занести інфекцію.

Як доглядати за плодовими деревами - боротьба з шкідниками

Боротьба зі шкідниками

У більшості випадків найнебезпечнішими для рослин шкідниками є шкідливі бактерії і комахи. Причому дерево вразливе протягом усіх стадій зростання і може постраждати повністю від коренів до плодів. Недотримання агротехнічних вимог здатне викликати пошкодження і загибель рослини.

Більшість шкідників мають чуйним нюхом. Тому для їх відлякування іноді між деревами садять рослини, запах яких не подобається комахою. Зазвичай це часник. Його листя обрізають, вони виділяють сік, який і виділяє той самий неприємний запах.

Для боротьби з більш стійкими шкідниками використовуються спеціальні суміші хімікатів. Рослини обробляються за допомогою садових обприскувачів. Пристосування дозволяють обприскати сад, не вступаючи в прямий контакт з шкідливими речовинами. Ціни на обприскувач для саду залежать від потужності і ємності.

Як доглядати за плодовими деревами - своєчасний полив

Своєчасний полив

При посадці саджанців дуже важливий перший полив. Він не просто насичує рослини вологою, а й забезпечує ущільнення грунту. Саме в перший рік після посадки полив найінтенсивніший. Поливати дорослі дерева виникає необхідність в посушливу погоду і при тривалій відсутності дощів. Так як коріння рослини розростаються, їм необхідна не тільки волога, а й повітря. Тому тут важливо не перестаратися. Інтенсивний полив потрібен вже після того, як листя опало.

На всіх стадіях росту ручний полив — справа тоскна і складна. Оптимальне вирішення — доверить эту задачу специальной технике. Для цих цілей існують:

  1. дощувачі;
  2. насоси;
  3. пістолети для поливу;
  4. шланги.

Перш ніж купити шланги і дощувачі для поливу дерев в саду, варто оцінити розміри ділянки і врахувати необхідну потужність обладнання.

Догляд за плодовими деревами

ТД «Укрсервіс» – купити садові інструменти і техніку в Україні

В ТД «Укрсервіс» представлений широкий асортимент сертифікованих товарів, які дозволять правильно доглядати за садовими деревами. Навігаційне меню інтернет-магазину допоможе знайти потрібне обладнання та впорядкувати результати по потрібного параметра. Професійні консультанти з радістю дадуть відповідь на всі питання, допоможуть з вибором і нададуть знижку.

Каталог товарів для саду

25.05.2020 11:50:10
0
1823

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Типи лопат для дому та дачі

Типи лопат для дому та дачі

Лопата – незамінний інструмент для виконання садових, городніх робіт. На ринку представлено безліч типів виробів, кожен з яких відрізняється своїми характеристиками. Перед тим, як вибрати лопату, варто ознайомитися з основними різновидами. Дачний інструмент незамінний для прибирання снігу, копання, розпушування грунту. Перед придбанням потрібно дізнатися, які бувають л..

03.06.2019
0
1082
Топ-5 затребуваних інструментів навесні

Топ-5 затребуваних інструментів навесні

Готуємося до весняного прибирання саду заздалегідь Скоро весна, і у всіх дачників, а також у власників приватних будинків виникає одна і та ж проблема: як навести порядок на своїх ділянках і привести їх в доглянутий вигляд після «зимової сплячки». У хід йде все, починаючи з ножиць і секаторів, закінчуючи аераторами і легкими мотокультиваторами. У цій статті експерти інтернет магазин..

24.02.2020
0
1243
Рейтинг ТОП-5 кращих садових секаторів BERGER в 2020 році

Рейтинг ТОП-5 кращих садових секаторів BERGER в 2020 році

За рослинами потрібно постійно доглядати і створювати для них оптимальні умови. Тому власник ділянки з садом рано чи пізно стикається з необхідністю купити інструмент для обрізки кущів і дерев. Якщо садовий інвентар, то німецька якість Німецькі компанії широко відомі своєю скрупульозністю і якістю виробленої продукції. BERGER не стала винятком. Вона займається виробництвом садового інстр..

08.05.2020
0
2527