Як правильно прищеплювати дерева?

   Прищеплення плодових дерев і чагарників

 

Не рідко можна побачити, як на одному плодовому дереві ростуть кілька сортів фруктів або ягід. Це не диво, як може здатися, а це звичайне явище, яке зустрічається повсюдно. Можливість такого явища здійснюється за рахунок прищеплення гілок одного сорту плодової або ягідного дерева або чагарнику до іншого дерева або чагарнику.

До щеплення годяться молоді пагони, оброблені за спеціальною технологією і що зберігаються в певних умовах, наприклад погребі, підвалі або навіть в снігу. Все залежить від сорту дерева або чагарнику. Відразу зазначу, що прищеплюють практично все, що росте в тій чи іншій місцевості. Прищеплення зазвичай здійснюють навесні.

Мета щеплення – це отримання більшого врожаю і зниження хвороб рослини. За рахунок того, що втеча прищеплюється вже до сильного і сформованому скелету, втечу розвивається швидше, ставати сильнішими і як наслідок більше врожайність і вище його якість.

Способів щеплення є кілька. Прищеплення в расхлёст, зверху в кору, і вріз в кору з боку. Все залежить від того, що і до чого прищеплюємо.

Для вдалого щеплення необхідно якісно підготувати як гілку, до якої прищеплюють, так і сам втечу.


Для такого роду робіт необхідно використовувати дуже гострі інструменти, такі як спеціальний садовий ніж, секатор звичайний, а наявність спеціального секатора для щеплення взагалі полегшить процес, особливо коли необхідно прищеплювати багато. Може знадобиться спеціальна садові ножівка та драбина.

Як вибрати садовий ніж. Ніж - це така річ, від якої залежить практично все. Він повинен бути максимально гострим як небезпечна бритва. Дерево не любить метушні, дерево любить чіткий зріз, який роблять за один присід. Тоді прищеплення має високий рівень позитивного результату. Ніж не повинен мати люфт, ніяких хитань. Ручка, повинна бути зручною і без будь-яких виступів, які тиснули б на долоню руки. Інакше при великій кількості без мозолів не обійтися. Лезо бажано щоб було з нержавіючої сталі.

За формою садові ножі бувають серпоподібними, з тупим кінцем і серповидні з невеликим гострим гаком на кінці. Я купив собі   серповидний  ніж марки Berger.  У нього тонкий кінчик, що дозволяє акуратно зачистити в важкодоступних місцях. Ніж легкий і найголовніше дуже гострий. Він повинен просто складатися і просто розкладатися і легко поміщатися в кишеню.

Для обрізки гілки можна користуватися звичайним секатором, а далі за допомогою ножа продовжити прищеплювати. Або ж можна купити спеціальний секатор для щеплення. Його конструкція спеціально розроблена для однакової форми зрізу, як гілки, так і втечі.

 

Прищеплення зі спеціальним секатором збільшує гарантію результату, так як втеча вкладається в крону як пазіл. Тут головне, щоб розмір втечі і гілки максимально збігався. Секатори для щеплення мають знімні насадки, що дозволяє прищеплювати трьома способами, в залежності від необхідності і виду плодового дерева або чагарнику (в т. ч. винограду).

Прищеплюють не тільки до тонких гілках. Часто можна зустріти як до однієї досить товстою гілці діаметром 5-8 см. Способом «за кору» щеплено кілька пагонів. Для того, щоб максимально безпечно зрізати цю товсту гілку необхідно використовувати спеціальну садову серповидную ножівку. Вона гостра і спеціально розроблена років 80 або назад для обрізки гілок.


Купити садову ножівку також можна тієї ж німецької марки «Berger». Ціна у неї трохи вище за аналогів, але зате ножівка міцна і дуже зручна. Головне, як і в випадку з садовим ножем те, що вона дуже гостра і тупиться повільно.

  Гарного  вам врожаю!

 

13.05.2017 10:42:24
0
1287

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!