Секатори та садові ножиці

Садові ножниці або секатор - це садовий інструмент, без якого не обійдеться жоден дачник або садівник. Історія експлуатації секатора налічує понад 200 років, тому сучасні садові ножиці вельми зручні, міцні і надійні.

Для створення прекрасного саду або ландшафтного дизайну необхідно виконувати величезну кількість різних робіт: зрізка гілок, зріз квітів, прищеплення, підрізування кущів, зріз сухих гілок, складання букета і т.п. Виконувати всі ці роботи одним лише секатором буде досить складно, оскільки у кожного з них свої нюанси і особливості: товщина гілок, висота, швидкість виконання робіт і т.п.

Початківцю садівникові буде досить складно вибрати відповідний секатор для виконання необхідних садових робіт, тому, в даній статті ми постараємося максимально точно викласти, як правильно вибрати і купити секатор.

Отже, перш ніж купити садові ножиці, пропонуємо ознайомитися з їх конструкцій. Насправді конструкція секатора досить проста: леза особливої ​​форми (з одним або двома ріжучими лезами), ручки, з'єднувальний болт з гайкою (для надійного з'єднання частин секатора), що фіксує замок (запобігає випадкове розкриття секатора), пружина і буфер або обмежувач ходу .

В первую очередь, следует обратить внимание на разновидности секаторов, ведь как уже выше было изложено, перечень работ может быть огромным. Отже, різновиди секаторів або садових ножиць:

- для обрізки живих гілок або для омолодження рекомендується використовувати секатори з одностороннім лезом. При використанні такого секатора можна обрізати живі рослини з діаметром до 25 мм. Лезо секатора зігнуто, що забезпечує захоплення рослини і швидку обрізку. Врахуйте, що при використанні секатора для обрізки гілок відрізана частина буде трохи зім'ята;

- для обрізки сухих гілок з діаметром до 30 мм або для відновлення застосовується секатор з наковаленкой (інші назви: контактний секатор або завзятий), що забезпечує простоту процесу при мінімальних витратах сил. Даний секатор складається з двох заточених лез, але ріже тільки верхнє, нижнє лезо виступає опорою з загнутим краєм, що забезпечує якість і швидкість різу. Принцип роботи полягає в наступному: суха гілка поміщається між лезами секатора і при натисканні на ручку верхнє лезо опускається, перерізаючи гілку і впирається в нижню;

- для обрізки листя або квітів рекомендується використовувати секатори у вигляді ножиць, у яких обидва леза рухливі. Дані садові ножиці забезпечують акуратний зріз і не травмують поверхню рослини. Даний різновид садових ножиць використовують флористи для створення прекрасних букетів. На ринку садових інструментом, серед любителів троянд, користуються попитом секатори для обрізки троянд або інших колючих рослин. Як правило, секатори для троянд мають подовженою рукояткою, щоб максимально захистити руки від колючок;

- для щеплення використовують секатор, леза якого роблять особливий, дзеркальний зріз, завдяки чому, полегшується процес прищеплення рослини, так як їх зрізи ідеально збігаються;

- для стрижки трави використовується секатор з одним рухомим лезом. Як правило, у такого садового секатора подовжені ручка і леза;

- для обрізки кущів з товстими гілками, у яких діаметр до 5 см, рекомендується використовувати секатори-кущорізи з довгими лезами і ручками. Така конструкція дозволить не тільки без особливих зусиль обрізати товсті гілки, але і провести проріджування гілок, до яких важко дістатися. Якщо мова йде про товстих гілках, які знаходяться досить високо, то рекомендується використовувати штанговий секатор, у якого подовжені леза, а також висувні, телескопічні ручки.

Секатор truper

Окремо хотілося б відзначити секатор з храповим механізмом, який застосовується як для обрізки сухих, так і живих рослин з діаметром до 3 см. Садові секатори з храповим механізмом відносяться до універсальних секаторів, у яких механізм сконструйований так, щоб при мінімальних зусиллях зрізати навіть товсті гілки . Храповик -це зубчастий механізм, принцип дії якого полягає в тому, щоб перетворити поворотно-обертальний рух в поворотний тільки в одну сторону. Іншими словами, механізм хропіння дозволяє осі провертатися тільки в одну сторону і не провертатися назад. Як правило, щоб провести обрізання гілки товщиною до 3 см необхідно помістити гілку до внутрішньої основи секатора і стиснути рази три або чотири рукоятку, після чого ви отримаєте дуже рівний зріз при мінімумі зусиль.

Залежно від наявності джерела живлення, садові секатори можуть бути ручними або електричними. Ну, якщо з ручними секатором все зрозуміло, то електричні секатори працюють взагалі без будь-яких зусиль. Джерелом живлення виступає літій-іонний акумулятор, який здатний забезечити легку роботу тривалий період. При цьому для зарядки такого акумулятора досить 5-7 годин. Єдиний мінус електричних секаторів - це висока вартість, яка не завжди себе виправдовує.

Кілька додаткових рекомендацій, як вибрати секатор, який прослужити довгий час:

1. При виборі секатора слід вибирати той, який буде легким і зручним саме для вашої руки. Це забезпечить відсутність втоми навіть при тривалих роботах в саду.

2. Леза повинні бути виконані зі сталі (нержавіюча, вуглецева, оксидована) або титану, поверхня якої може бути покрита спеціальними складами, наприклад, тефлонове, антифрикційне покриття, яке запобігає передчасному поява іржі на лезі.

3. Ручка або рукоятка секатора також важливий елемент, який забезпечує зручність експлуатації. Ручка секатора може бути виготовлена ​​з таких матеріалів: алюміній, кований алюміній, сталь, дерево, армований пластик і т.п. При цьому, ручки секатора можуть бути прогумованими або гладкими, але з виїмками під пальці.

4. Наявність функції знімних лез, що важливо для зручності заточення. Даного питання слід приділити особливу увагу, оскільки неправильна заточка леза не принесе легкості і зручності експлуатації. Кожен вид стали має свої нюанси при заточуванні, які слід враховувати.

5. Клас секатора може бути побутовим або професійним, останній, природно дорожче, але має більш тривалим терміном служби. Серед професійного інструменту користуються попитом титанові секатори, що володіють мінімальною вагою. Крім того, деякі виробники професійних секаторів випускають комплектуючі, які можна придбати, якщо сталася поломка.

6. Виробник. Як відомо, виробники зі світовим ім'ям користуються великим попитом, оскільки асоціюються з якістю і надійністю. Рекомендуємо звернути увагу на наступні торгові марки секаторів: BERGER, Truper, MY GARDEN


Дуже сподіваємося, що володіючи ось такими знаннями, ви будете знати як правильно вибрати секатор для виконання необхідних садових робіт.

11.04.2016 12:30:32
0
2051

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Секатор і сучкоріз: в чому різниця

Секатор і сучкоріз: в чому різниця

Сфера використання Робота в саду часто вимагає не тільки багато зусиль і часу, але також наявності спеціального інструментарію. Секатор та сучкоріз можна назвати справжніми помічниками дачника і садівника. Саме вони дозволяють позбутися від зайвих гілок, обрізати кущі, сформувати крони дерев або облаштувати ландшафтний дизайн. Незважаючи на схожу конструкцію і сферу застосув..

20.05.2019
0
2174