Ручний секатор призначений для обрізки гілок, чагарників, квітів, а також прищеплення. Це невеликий інструмент, який допоможе швидко обрізати сухі або непотрібні гілки, сформувати кущ або прорідити його.
Критерії вибору
Здавалося б, простий інструмент, але у нього також є ряд особливостей.
- Діаметр гілки, який він зможе обрізати.
- Матеріал і покриття леза: високовуглецева сталь більш довговічна і стійка. Моделі вважаються професійними, ціна і термін роботи їх вище. Вироби з среднеуглеродной стали більш бюджетні, підходять для невеликих сезонних робіт в саду. Напилення запобігає від корозії і налипання деревини. Найпопулярніші: хромування і тефлонове покриття.
- Тип виготовлення: кований або штампований. Перший тип при правильній експлуатації служить довше.
- Пружина: стрічкова на практиці довела свою довговічність і практичність.
- Ергономічність. Інструмент повинен зручно сидіти в руці і робота з ним не викликала втоми або дискомфорту. Ручки можуть бути покриті пластиком або приємним на дотик пористим матеріалом.
Види секаторів
Зовні все вони схожі на садові ножиці, але менші за габаритах, щоб працювати однією рукою. Залежно від типу робіт, існує кілька різновидів такого садового інструменту.
1. Стандартний секатор. Ним зручно працювати з молодими гілками і свіжими кущами. Додаткова пластина зміщена по відношенню до основної, з цього ріже частина відсікає тільки одну частину, залишаючи основну гілку без пошкоджень з прямим зрізом.
2.Секатор з наковаленкою. Такий варіант менше пошкоджує рослину, працює в щадному режимі. Наковаленкою виготовлена з пластику з насічками. Вони дозволяють надійно без ковзання зафіксувати гілку і акуратно зробити зріз. Підходять для досить товстих (до 3 см), сухих і старих гілок.
3. Храповий секатор. Універсальна модель, яка може працювати з живими і сухими гілками. Принцип роботи полягає в тому, що при натисканні леза фіксуються і не можуть рухатися назад без додаткового відомості. Така робота знижує навантаження на руку і менше пошкоджує гілку.
4. Щеплювальний секатор. Він не призначений для обрізки, але завдяки спеціальній формі лез дозволяє зробити спеціальні зрізи на основний гілці і на тій, яку прищеплюють. Завдяки такій формі вдається мінімально пошкодити рослину, що сприяє його швидкому загоєнню.
Зберігання та догляд за секатором
Після закінчення обрізки інструменти необхідно очистити від залишків соку дерева, рослинності, бруду. Якщо леза виконані зі звичайної стали, то не рекомендується мити його в воді, щоб уникнути іржавіння металевих частин. Якщо модель з нержавіючої сталі або має спеціальне захисне покриття, тоді миття у воді допускається. Після цього потрібно насухо витерти інструмент ганчіркою. Не забудьте змастити пружину декількома краплями масла, а леза протерти ганчіркою також змоченою в олії. Таку процедуру обов'язково потрібно робити після завершення робіт до наступного сезону і рекомендовано після очищення.
Незважаючи на те, що леза досить потужні і довговічні, але ними не можна різати навіть тонкий метал. Після цього повернути гостроту навіть за допомогою спеціальних брусків неможливо
Згодом секатором може стати важче і менш ефективно працювати, він починає заминати, але не обрізати гілку. В даному випадку необхідно замінити їх (у нас є великий асортимент лез) чи заточити.
В асортименті нашого магазину є великий вибір садових секаторів для професійного і побутового використання, запасні леза і бруски. Бренди, які користуються попитом: Berger, MY GARDEN, TRUPER.