Сходи і стремянки: користь і комфорт

Сходи і стремянки: користь і комфорт

лестница елкоп

Сходи є конструкцією, яка складається з опори і висхідних сходинок. Завдання сходів - допомогти людині дістати до певної висоти.

Існує кілька різновидів сходів. У даній статті ми спробуємо більш детально описані не стаціонарні, а мобільні сходи: що вони собою являють, які бувають, де застосовуються і як їх правильно вибирати.

Залежно від використовуваного при виробництві матеріалу, найчастіше бувають металеві, алюмінієві або дерев'яні сходи (зустрічаються все рідше). Дерев'яні сходи вважаються не такими довговічними як металеві, вони схильні до дії вологи, хімічних речовин тощо, крім того, при регулярній експлуатації вони можу розтріскуватися, що знижує надійність конструкції. Середній допустима вага для дерев'яних сходів в межах 100 кг. Алюмінієві сходи, як правило, виготовляються в висоту на 5-8 сходинок, що пояснюється особливостями сплаву. При виробництві алюмінієвих сходів використовується сплав з алюмінію, магнію і кремнію (останній може замінюватися на дюраль). В середньому, максимальне навантаження на алюмінієві сходи може становити близько 150 кг, можливо трохи більше. Металеві сходи - надійні, більш важкі і здатні витримувати більшу вагу. Але через більшої ваги, ніж алюмінієві сходи, металеві - не такі мобільні в експлуатації і, як правило, можуть складатися максимум з 5 ступенів.
 

Залежно від особливостей конструкції розрізняють такі сходи:
 

- приставні сходи - всім відомі сходи, які приставляються до стіни. Як правило, максимально-допустима висота для таких сходів становить 2,5-3 метра.

- стремянка – різновид сходів, відрізняється Л-образної конструкцією з можливістю одно-, двостороннього підйому. Тобто сходинки можуть бути розташовані або з обох боків сходи або тільки з одного.

- сходи-трансформер – одна з найбільш популярних моделей для професійного використання, оскільки володіє компактністю і багатофункціональністю. Конструкційно, сходи-трансформер, виконана з чотирьох (може бути менше) секцій, які, з'єднуючись, можуть створювати кілька модифікацій сходів: Л-подібні сходи, П-подібні сходи, Г-подібна, драбина, поміст і т.п. Між собою, секції з'єднуються за допомогою шарнірів. Також, такі сходи оснащені траверсами, що робить їх більш стійкими на будь-яких поверхнях. Сходи трансформери можуть бути побутовими і професійними, останні відрізняються висотою до 3 м і максимальним навантаженням на щабель до 100-150 кг. Професійні сходи трансформери мають від 4 і до 10 ступенів, а також здатні витримувати більш високий вагу і підходять для щоденної експлуатації.

- вишки-тури - виготовляються у вигляді міні-лісів, які, як відомо, застосовуються в будівництві. Конструкціонно, вишка-тур, нагадує дві односекційні, приставні сходи, з'єднані, між собою міцним помостом.

Область застосування сходів:

Верк лестница

- побутові потреби - як правило: драбини, приставні сходи, невеликі сходи трансформери, які мають компактні розміри, невеликою висотою і мобільністю;

- всілякі торгові магазини, центри, склади і т.п., де товар розташований на полицях з певною висотою. Тут також можуть застосовуватися різні варіанти сходів, характеристики яких відповідають параметрам об'єкта: висота, вага, мобільність і т. П .;

- будівельно-монтажні роботи: внутрішні та зовнішні роботи, покрівельні роботи, монтаж водостоків і т.п. У разі виконання таких інженерних робіт, як монтаж електропроводки, слід розглянути варіант комбінованих сходів (алюміній + пластик), або ж зовсім віддати перевагу дерев'яним сходам, яка володіє діелектричним властивістю;

- садові роботи: підрізування високих кущів, створення арок, зведення садових стін, робота з плетуться рослинами, збір врожаю (наприклад, виноград) і т.д.

В цілому, сфера застосування сходів необмежена, вона може використовуватися буквально всюди, де є потреба дістати до певної висоти для виконання бажаних маніпуляцій.

Як правильно вибирати сходи і на що звертати увагу:

  1. Ширина ступенів - чим ширше щабель, тим надійніше опора для ноги. Ширина ступенів приблизно рівна ширині стійок. Також, зверніть увагу на покриття ступенів, самий хороший варіант - це пластикова рельєфна накладка або гумовий шар. Крайній випадок - рельєфні поглиблення на самій ступені. Все, що знизить ризик ковзання ноги з рівня.
  2. Кількість ступенів прямо пропорційно висоті, чим більше ступенів, тим вище буде висота сходів, в кінцевому рахунку. Для побутових потреб немає сенсу купувати сходи з кількістю ступенів 20, але краще брати універсальну сходи трансформер, щоб можна було і лампочку в домі закриття і водостік поправити, при необхідності.
  3. Максимальна вага, який здатна витримати сходи. Як правило, максимальна вага для сходів побутового значення становить 100-150 кг. Але ви можете вибирати індивідуально. Максимальна вага вказується виробником для кожної сходи окремо, в залежності від конструкції, призначення, застосовуваних матеріалів і т.д
  4. Безпека сходів забезпечуються рядом допоміжних елементів: широкі скоби, стяжки для страховки, траверси тощо Дані елементи дозволяють забезпечити безпеку експлуатації сходів і її стійкість, в разі нерівній поверхні (траверси).
  5. Матеріал сходів - більш докладно ми вже розписали вище. Матеріал сходів вибирайте в залежності від призначення.

Купити сходи

Укрсервіс є імпортером відомої ТМ Elkop. У нашому магазині представлено більше 80 моделей різних типів драбин, трансформерів. Крім того, на бренд Elkop поширюється безкоштовна доставка зручним для покупця перевізником.

17.05.2016 12:29:02
0
1265

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!