Плиткоріз: що це? Як працює?

Плиткорізи

Плиткорізи призначені для швидкого і якісного розрізу керамічної плитки або керамограніта.

Способи розрізу плитки різні, від старого методу за допомогою звичайного склоріза і кусачок до сучасних методів із застосуванням механічних та електричних верстатів.

Механічні плиткорізи є наймасовішими інструментами для обробки невеликої кількості плитки, наприклад, 20-40 м.кв. Для обробки площ 100 і більше км.м. знадобиться професійний електричний плиткоріз.

Механічні плиткорізи на відміну від електричних доступніші за ціною.

Суть роботи механічного плиткоріза полягає в тому, що на підставі платформи кріпиться два цільних штиря (напрямні) на яких закріплена рухається каретка з ріжучим роликом. Чим більше діаметр ріжучого ролика каретки, тим більше товсту плитку або керамограніта здатний розрізати плиткоріз.

За способом закріплення каретки бувають плиткорізи з закріпленням її безпосередньо на направляючій, що може вплинути на якість різання через можливу наявність люфту. Кращими прийнято вважати плиткорізи з каретками, що мають нейлонові втулки. В цьому випадку нейлонова втулка працює як прокладка, що запобігає можливісті люфту.

Найякіснішими і точними вважаються плиткорізи з наявністю на направляючій підшипників, що забезпечує плавність і правильність ходу каретки.

Бажано щоб сама напрямна була цілісною, а не виготовлена ​​з пластин. При покупці необхідно перевірити відсутність пригинання напрямних.

Крім прямолінійних (діагональних) плиткорізів існують плиткорізи з можливістю виконувати фігурну різання для отворів під унітаз, отворів під водяний кран або отвір для електричної розетки і т.д. Такі плікорези вважаються більш сучасними і широко функціональними.

Плиткорізи по виду конструкції бувають різними, але суть їх призначення абсолютно однакові.

Ширина рами плиткоріза в залежності від конструкції різна. Все залежить від того якої величини плитку ви збираєтеся різати. Є плиткорізи з шириною рами 20 см, а є і 40 або 60 см. Чим вище показники, тим зручніше і універсальніше інструмент для майстра.

Механічні плиткорізи дуже зручні тим, що вони мобільні, які не вибагливі до вимог по установці і умов експлуатації. Інструмент легко поміщається в сумку майстри.

Електричні плиткорізи - це високотехнологічні верстати працюють від мережі і призначені для промислового використання. Це потужні і високопродуктивні інструменти для обробки керамічної плитки, а також різання каменів і цегли. Ціновий діапазон їх набагато вище в порівнянні з механічними. Вони бувають з верхньої та нижньої подачею.

Електричні плиткорізи в більшості випадків оснащені піддоном з водою і / або з тих, що направляють шлангом для подачі води зверху з метою запобігання перегріву ріжучого диска і збільшення його терміну служби. Оснащені різними системами вимірювання, кутом розрізу, мають широкий діапазон глибини різання і володіють іншими додатковими опціями.

03.10.2016 16:12:17
0
1389

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!