Дощувачі! Що таке дощувачі і де їх використовують?

Дождеватель круговой Дощувачі – це інструменти за допомогою яких здійснюють процес зрошення ділянок, клумб, газонів, садів та інших об'єктів.

Застосування дощувачів робить процес поливу і зрошення найбільш наближеним до реальності природного дощу.

Дощувачі бувають зовнішніми і підземними. Підземні дощувачі - це прилади автоматичної системи зрошення, які вимагають попередніх робіт по монтажу і є стаціонарними.

Зовнішні дощувачі є наймасовішими і простими у використанні. Їх застосування не вимагає додаткових монтажних робіт. Досить встановити на ділянці, підключити до шлангу, далі шланг до насоса або водопроводу, і процес пішов.

Незважаючи на всю свою простоту конструкції дощувачі мають ряд особливостей.

За способом поливу розрізняють статичні, кругові, імпульсивні і осцилюючі поливалки, які здійснюють процес поливу статично, по колу або імпульсивно.

Кругові дощувачі більше купують для відносно невеликих ділянок, тоді як імпульсивні частіше застосовують для ділянок з великою площею, наприклад для поливу городу.

За способом кріплення бувають зовнішніми, які встановлюються просто на поверхні і дощувачі, які закріплюють шляхом вдавлення штиря в землю або мають спеціально сконструйовані фіксатори (штативи, наприклад).

Дощувачі відрізняються здатністю тиском струменя води (вимірюється в барах) і діаметром зрошення (м). Показник діаметра зрошення показує яку площу він одномоментно здатний обробити. Дощувач з тиском в 2 бари і діаметром поливу в 11 м, зрошує площу в 95 кв.м., а при діаметрі 13 м, потужності 4 бар, площа поливу становитиме 133 кв. може покрити. Тоді як дощувач з тими самими обставинами в 2 бари але з діаметром поливу 25 м, здатний полити вже площу 490 м.кв.

Купуючи дощувач, завжди вивчайте його експлуатаційні параметри. При однакових зовнішніх ознаках дощовиків їх технічні можливості абсолютно різні.

Дождеватель Конструкція дощувача дозволяє регулювати його сопло, тим самим створюючи можливість зменшення висоти самої струменя. Це потрібно, коли необхідно здійснити полив під плодовими деревами або на площі з меншим діаметром.Дождеватель Клабер полив

Кругові дощувачі зрошують на 360 °, а імпульсні від 30 ° до 360 °.

Для зрошення ділянок, які мають невелику площу або мають різну форму, існують спеціально сконструйовані для цих цілей поливалки, які мають регульовані форсунки, що робить можливим відтворювати струмінь поливу різної форми. Полив здійснюється відразу з усіх форсунок, або використовувати стільки скільки необхідно, наприклад одну.

Для поливу прямокутних або квадратних ділянок, застосовують осцилюючі дощувачі. Суть їх у тому, що конструкція має форму трубки, яка закріплена горизонтально на спеціальній платформі. Трубка, яка закріплена на спеціальних шарнірах має можливість обертатися вгору і в низ, тим самим створюючи віяло. Для обмеження довжини і ширини поливу, кількість отворів на трубці і її амплітуда обертання регулюються. При покупці дощувачів такої конструкції необхідно звертати увагу на довжину і ширину поливу.

Для всіх без винятку дощовиків крім параметрів визначають їх експлуатаційні можливості важливий показник потужності потоку води (л / хв). Чим вище цей показник, тим більша продуктивність і ефективність дощувачів.

15.12.2016 10:51:19
0
2595

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Візок, котушка для садового шланга ‒ плюси та мінуси

Візок, котушка для садового шланга ‒ плюси та мінуси

Шланги є практично на кожній ділянці. Вони необхідні подачі життєво необхідної рослинам рідини. Не всі користувачі знають, як правильно зберігати садовий шланг. Це призводить до виникнення незручностей під час змотування, переміщення виробів. Для правильного зберігання можна придбати котушку або візок для садового шланга. Вони забезпечують комфорт використання, акуратний вигляд ділянки, зручне ..

24.06.2019
0
2336