Як вибрати будівельний фен і не розчаруватися покупкою

Зняти покриття, скріпити вироби з пластику, відреставрувати ванну - дані завдання потребують використання спеціалізованих інструментів. Одним з них є будівельний фен - невід'ємне електрообладнання в наборі кожного майстра. Фен має широку сферу використання під час ремонту, будівництва чи виконання побутових задач. У цій статті розповідаємо, який будівельний фен краще купити, аби він міг стати у нагоді для будь-яких робіт.

Який будівельний фен краще вибрати для дому: види та призначення

Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі обладнання, - тип робіт. Відповідно до інтенсивності та тривалості виконання поставлених задач підбирається конкретний вид будівельного фена. Це важливий параметр який впливає насамперед на строк експлуатації інструмента. Наприклад, якщо планується користуватися феном протягом декількох годин на день, купівля побутової моделі може призвести до швидкого зносу інструмента. Тому важливо розібратися з видами будівельних фенів і для яких цілей вони призначені.

 • Побутовий фен

Призначений для малоінтенсивних робіт, простий в користуванні та не має додаткових опцій. Основне завдання - короткотривале нагрівання для виконання побутових задач. Наприклад: знімання термоплівки чи реставрація меблів.

 • Професійний фен

Це багатофункціональна модель, що використовується під час будівництва чи професійного ремонту. Має регулятор контролю, що дозволяє керувати температурою.

 • Промисловий фен

Використовується для масштабних робіт, часто на підприємствах чи виробництвах. Споживає багато електричної енергії, але водночас може працювати тривалий час без зупинки та має високу продуктивність. 

Порівняльна таблиця будівельних фенів

  Побутовий фен Професійний фен Промисловий фен
Переваги
 1. Споживає небагато електроенергії

 2. Низька ціна

 3. Невелика вага та розміри

 4. Зручний в експлуатації

 1. Наявна можливість регулювання температури

 2. Має широкий спектр використання

 3. Багатофункціональність

 4. Більш потужний (до 2 кВт)

 1. Висока продуктивність

 2. Тривалий час використання без зупинки

 3. Точне налаштування температури

 4. Велика потужність (від 2 кВт)

 5. Багатофункціональність

Недоліки
 1. Малопотужний (до 1,1 кВт)

 2. Використовується нетривалий час (15-20 хв)

 3. Відсутня можливість регулювання температури

 1. Висока вартість

 2. Більша вага та розміри

 1. Висока ціна

 2. Великі розміри та вага

 3. Значне споживання електроенергії

Тип будівельного фена за конструкцією

Залежно від умов використання будівельного фена розрізняють три типи - прямий, пістолетний і комбінований.

 1. Прямий фен .
  У даному типі рукоятка відсутня, тримати інструмент потрібно за корпус. Зручний у використанні для робіт у важкодоступних місцях. 
 2. Пістолетний фен.
  Рукоятка розташована перпендикулярно до корпуса. Зручний для тримання та безпечний у використанні. 
 3. Комбінований фен.
  Завдяки зйомній рукоятці є можливість обрати найбільш зручний варіант розташування. 

Пістолетний тип найбільше представлений на ринку інструментів. Адже вважається універсальним у використанні за будь-яких умов. 

Як вибрати будівельний фен: на що потрібно звернути увагу

Незалежно від типу фена та його конструкції всі моделі інструмента мають обов'язкові технічні характеристики. Їхні значення можуть змінюватися відповідно до інтенсивності та тривалості роботи.

 • Потужність

Впливає на швидкість і максимальну температуру нагрівання. Залежно від вибору будівельного фена даний показник змінюється. Наприклад, для побутових потужність сягає до 1,1 кВт, для професійних - до 2 кВт, для промислових - від 2 кВт. Вибір потужності обладнання впливає на його продуктивність.

 • Продуктивність

Характеризує об'єм повітря, яке продукує фен, за хвилину роботи. Якщо інструмент планується використовувати в побутових цілях, продуктивність може не перевищувати показника в 500 л/хв.

 • Регулювання напора (швидкості) повітря

За можливості керування швидкістю повітря, що видувається, можна виконувати різноманітні роботи без ризику перегрівання обладнання. 

 • Максимальна температура нагрівання

Середня температура нагрівання повітря в будівельних фенах - 600°C. Її достатньо для використання в професійних чи побутових цілях. Однак існують моделі, які можуть нагрівати повітря до 800°C (переважно це професійні чи промислові моделі).

 • Індикатор і регулятор температури

Можливість вибору потрібної температури важливо при виконанні робіт з різними матеріалами. Наприклад, для знімання плівки потрібна менша температура, ніж для кріплення деталей з пластику. 

Будівельний фен з температурним дисплеєм (індикатором) на корпусі дає змогу слідкувати за температурою нагрітого повітря. Дотримання допустимого діапазону температури уповільнить процес зношування інструмента. 

 • Захист від перегріву

Дозволяє попередити перегрівання інструмента, і як наслідок - його поломку. Дана опція є далеко не у всіх фенах. Але вона повинна бути обов'язковою, у випадку використання інструмента протягом тривалого часу без зупинки.

 • Режими роботи

Будівельний фен може мати декілька режимів нагрівання -  min та max температура, а також режим холодного обдуву. Остання опція доступна в професійних чи промислових фенах, для побутових вона не обов'язкова. 

 • Довжина кабеля

Обирається залежно від площі для нагрівання. Універсальна довжина - 2,5 метри і більше. 

 • Вага 

Залежить від потужності та функціональних можливостей фена. Чим потужніший інструмент - тим важчим він буде. Однак вибір важкого фена для задоволення потреб не завжди є рентабельним. Це продиктовано зручністю використання обладнання. Разом зі збільшенням ваги ускладнюється процес тримання фена оператором. Середня вага побутового фена - 500-600 г, професійного - 1,2 кг.

 • Комплект насадок

Для розширення функціоналу будівельний фен для дому повинен комплектуватися різноманітними насадками - рефлекторною, пласкою тощо.

Дані технічні параметри є головними, але не вичерпними. Адже при виборі кращого будівельного фена потрібно також зважати на додаткові опції. Вони можуть не тільки покращити процес користування, але й захистити інструмент від перегрівання.

Додаткові особливості будівельних фенів

Працюючи з термофеном, майстри повинні дотримуватися основних правил експлуатації. Дані рекомендації допоможуть уникнути травматизації оператора чи виходу з ладу обладнання. Деякі моделі оснащуються додатковими опціями захисту.

 • Вбудована муфта дозволяє зняти та змінити сопла, що нагрілися. Для цього достатньо повернути муфту та насадка вискочить.
 • Фільтр повітря захищає внутрішні елементи фена від потрапляння пилу. Особливо актуально на забруднених будівельних майданчиках.
 • Термозахисний кожух оберігає руки оператора від опіків. Може бути вбудований чи знімний. 
 • Стабілізатор робочих температур дає змогу контролювати рівень нагрівання на одному рівні, не дозволяючи інструмента перегріватися. 
 • Можливість кріплення за допомогою опор допомагає зафіксувати будівельний фен на поверхні. 

Підсумовуючи, варто наголосити про важливість правильного вибору будівельного фену. Без комплексного підходу до питання «який будівельний фен краще купити для дому чи роботи» не вдасться придбати інструмент, що задовольнятиме ваші потреби. Перед покупкою обов'язково оцініть тривалість й інтенсивність майбутніх робіт, ознайомтеся з важливими технічними характеристиками та додатковими можливостями інструмента. 

15.02.2023 11:36:12
0
93

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!