Як вибрати шурупокрут для дому і не помилитися

В арсеналі кожного майстра не обійтися без шурупокрута. З його допомогою можна закрутити / відкрутити метизи (шурупи, саморізи і багато іншого), зробити отвори в дереві, металі, пластику чи бетоні. Незамінним шурупокрут вважається під час ремонтних чи оздоблювальних робіт, а також без нього неможливо уявити процес збирання меблів чи кріплення предметів щоденного вжитку. Рідше експлуатується на риболовлі чи кухні. 

Сфера використання шурупокрута не обмежується закручуванням шурупів, деколи дане обладнання може замінити інші інструменти - дриль, перфоратор, будівельний міксер, викрутки. Через широку сферу використання шурупокрут вважається одним з найбільш затребуваних інструментів. Сучасний ринок представлений безліччю моделей від різних виробників, які відрізняються функціональними та технічними характеристиками. Перш ніж визначити, який шурупокрут краще вибрати для дому, варто ознайомитися з усіма його особливостями.  

Види шурупокрутів

За формою та механізмом роботи шурупокрути поділяються на декілька видів, які застосовують відповідно до складності робіт.

Акумуляторні чи електричні викрутки 

Негабаритні мобільні інструменти, які використовуються для нескладних задач (наприклад, для збирання меблів). Характеризуються невеликою потужністю, кількістю обертів у хвилину і крутним моментом, відноситься до побутового класу, підходить для щоденного застосування.

Дриль-шурупокрут 

Універсальне обладнання, яке сполучає у собі функції одразу двох інструментів. У патрон можуть кріпитися свердла і біти, за допомогою перемикача швидкості вдається проводити різноманітні ремонтні роботи: перша швидкість - це закручування / викручування, а друга - свердління. Даний вид найбільш представлений на сучасному ринку.

Мережеві шурупокрути 

Не мають режиму свердління. Використовуються переважно у роботі з гіпсокартоном, профілями чи під час збирання меблів.

Стрічкові шурупокрути 

Стають у пригоді для масового та швидкого закручування. Конструктивною особливістю є механізм автоматичної подачі кріплення, що представлений знімною стрічкою з шурупами.

Кутові шурупокрути

Вузькоспеціалізований інструмент для роботи в обмежених простором місцях, «голова» якого регулюється для полегшення роботи викрутки.

Як вибрати шурупокрут за типом живлення?

Залежно від типу живлення шурупокрути поділяють на мережеві та акумуляторні.

Живлення від електромережі

Від мережі 220 В живиться обладнання, призначене для використання поблизу розеток. Зазвичай такі роботи відбуваються на одному місці або з переміщенням в обмеженому кабелем просторі. Даний електроінструмент дешевший і має меншу вагу, ніж модель з акумулятором.

Живлення від акумулятора

На акумуляторі працюють габаритні шурупокрути. Вони необмежені доступом до електромережі та зручні у використанні для різноманітних задач (приміром, для робіт з укладання покрівлі даху). Водночас вони більш залежні від тривалості роботі: можуть працювати протягом декількох годин без перерви (до розрядження акумулятора).

Порівняльна таблиця мережевих та акумуляторних шурупокрутів

  Живлення від електромережі Живлення від акумулятора
Переваги 
 • Можуть зберігатися довго без ризику псування (у разі відсутності підключення до елементів живлення);

 • Стабільна робота за будь-якої температури;

 • Невисока вартість.

 • Можуть переміщуватися територією без прив'язки підключення до розетки; 

 • Не залежать від електромережі;

 • Зручні у використанні будь-де.

Недоліки
 • Залежні від електроенергії;

 • Довжина кабелю не більше 2 метрів, тому потрібно додатково подбати про подовжувач;

 • Менш зручні у використанні в екстремальних умовах.

 • Потрібно час від часу робити підзарядку навіть у разі невикористання;

 • Додаткові витрати на купівлю нового акумулятора;

 • Швидко розряджаються, що робить їх незручними під час тривалих робіт.

Отже, для високоінтенсивних робіт у приміщеннях з доступом до мережі потрібно обирати шурупокрути, які працюють від електрики. Для епізодичних робіт в будь-яких умовах краще купити пристрій на акумуляторі.  

Як правильно вибрати шурупокрут: головні критерії

Аби вибрати шурупокрут для себе і не зробити помилку, потрібно розуміти основні технічні характеристики інструменту.

 • Потужність

Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі, - це потужність. Адже від неї залежить швидкість роботи шурупокрута. Чим більша потужність - тим швидше відбуватиметься процес закручування.

Зверніть увагу: більша потужність дає змогу працювати з більш складними завданнями, але має вищі показники споживання енергії.

У виборі потужності шурупокрута зважайте насамперед на інтенсивність робіт. Так, наприклад, для побутових робіт варто вибирати інструмент з потужністю 500-700 Вт, а для професійного використання - 600-800 Вт. У разі застосування невідповідної моделі існує ризик перегрівання інструменту та його псування.

В акумуляторних шурупокрутах на потужність приладу впливає напруга акумулятора. Зазвичай вона варіюється між 3,6 В до 18 В. У теорії: зі збільшенням напруги акумулятора забезпечується триваліша робота без підзарядки. Насправді ж на практиці: на потужність в акумуляторних інструментах також впливають струм заряду, якість двигуна тощо. Тому звертайте також увагу на виробника та країну походження перед тим, як підібрати шурупокрут.

 • Крутний момент

Від потужності та напруги інструмента залежить крутний момент. Крутний момент - це сила, з якою обертається патрон. Вимірюється в Ньютон-метрах (Нм). Більший крутний момент впливає на продуктивність інструменту та можливість роботи з міцнішими матеріалами (бетон, цегла тощо).

 • Шурупокрути з крутним моментом до 20 Нм використовуються для роботи з гіпсокартоном чи пластиком. Для дому може бути достатньо придбати шурупокрут саме з таким моментом.

 • Від 20 Нм - з металом невеликої товщини, бетоном, цеглою тощо.

Пов’язаним з крутним моментом параметром є швидкість обертання, яка вимірюється в обертах на хвилину. Регулюється за допомогою натискання на вмикач керування швидкістю (або простіше - «курок»). При купівлі шурупокрута тільки для закручування / відкручування метизів, достатньо буде швидкості до 500 об/хв. Більше 1000 об/хв. використовується для обладнання з режимом свердління.

 • Тип патрона

Тип патрона впливає на швидкість заміни робочого елемента (біти чи свердла). У шурупокрутах використовують 3 типи патронів:

 • Ключовий - кріпиться за допомогою спеціального ключа, потребує більше часу на заміну. У сучасних моделях використовується тільки в потужних шурупокрутах професійного класу.

 • Швидкозатискний - найбільш популярний тип патрона, користується популярністю через швидкість і легкість затискання робочого елемента. Не потребує додаткових інструментів для заміни. Буває одно- (самозатискний) та двомуфтовий: перший можна замінити натисканням на патрон та провертанням однієї муфти (фактично задіюється одна рука), другий - трохи важчий у заміні, тут уже використовуються обидві руки.

 • З шестигранним хвостовиком (шестигранник) - призначений для тримання біт стандартного розміру (зазвичай 10 мм). Також не потребує додаткових ключів для заміни.

 • Тип акумулятора

Залежно від тривалості роботи на одному заряді та температурного режиму обирають акумулятори трьох типів:

 1. Літій-іонні (Li-Ion) - не мають ефекту пам’яті, не схильні до саморозряду та можуть заряджатися до 3000 разів. Але чутливі до зниження температури. Найбільш популярні серед типів батарей.

 2. Нікель-кадмієві (Ni-Cd) - швидко розряджаються за рахунок ефекту пам’яті, витримують до 300 зарядок. Можуть працювати при мінусовій температурі.

 3. Нікель-металогідридні (Ni-MH) - витримують до 1000 циклів зарядки, не бояться глибоких розрядів, компактні та легкі. Характеризуються швидким саморозрядом.

 • Габарити і ергономічність

Оскільки шурупокрут - це ручний інструмент, при виборі потрібно враховувати його вагу. Звісно, професійні моделі не можуть похвалитися малою вагою. Це продиктовано винятково збільшеним функціоналом шурупокрута та покращеними технічними параметрами. Для експлуатації в побуті не рекомендується вибирати надважкий інструмент. Оператор під час роботи менше втомлюється і зменшується ризик його травматизації завдяки вибору легкого обладнання. 

Враховуючи дані характеристики, вдасться визначитися з потрібним обладнанням відповідно до своїх потреб. Але, крім цього, зверніть увагу також і на додаткові опції шурупокрутів, які можуть знадобитися в роботі.

Що ще потрібно врахувати - рекомендації професіоналів

Деякі виробники для полегшення роботи зі свердління чи закручування оснащують шурупокрути додатковими елементами. Найчастіше це:

 • LED-підсвітка - для освітлення робочої зони;

 • Обмежувач глибини - для точного закручування метизів;

 • Реверс - для відкручування робочого елемента під час заклинювання;

 • Система контролю вібрації - для зменшення навантаження на оператора;

 • Режими роботи (у деяких даний показник сягає цифри понад 20) - для підлаштування роботи шурупокрута відповідно до матеріалів;

 • Додаткова рукоятка - для кращого тримання інструменту;

 • Захист від перегріву та заклинювання.

Водночас з наявністю додаткових функцій збільшується і вартість інструмента. 

Отож, як вибрати хороший шурупокрут для дому - питання відповідальне та вимагає багато часу для вирішення. Але скориставшись викладеною вище інформацією, вдасться підібрати найбільш зручний для вас варіант.

01.02.2023 12:14:05
0
543

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!