Види вимірювальних інструментів
Вимірювальні інструменти є незамінними при проведенні робіт із виготовлення деталей або під час ремонтно-будівельних операцій. Виробники будівельних інструментів пропонують безліч видів вимірювальних приладів, серед яких лінійки, рулетки, косинці, штангенциркулі, мікрометри. Штангенциркулі і мікрометри вважаються універсальними вимірювальними пристроями, які підходять для проведення замірів більшості деталей і вузлів.
Принцип роботи мікрометрів
Мікрометр – це точний вимірювальний інструмент, призначений для роботи з деталями дрібних розмірів. На відміну від інших пристроїв для вимірювань, він дозволяє отримати дані з точністю до сотих часток міліметра. Із його допомогою можна вимірювати товщину деталей, їх діаметр і перетин.
В залежності від способу проведення замірів, прилади діляться на:
- Механічні. Складаються з двох частин: ручки і виїмки для розміщення в ній деталі. Вона виконана у вигляді півкола з опорною стійкою і спрямованим на неї мікрометричним гвинтом. Укручуючи гвинт до моменту притиснення вимірюваної заготовки, можна отримати точні дані.
- Цифрові. Пристрої нічим не відрізняються від механічного аналога, тільки корпус приладів оснащений електронним індикатором. Купити цифровий мікрометр можна для вимірювання найдрібніших деталей і вузлів, так як електронний індикатор дозволяє мінімізувати похибку вимірів.
Що стосується ціни професійних або побутових мікрометрів, то вона досить різноманітна і залежить від виробника і функціоналу.
Види штангенциркуля
Штангенциркуль є універсальним вимірювальним приладом. Із його допомогою можна виміряти зовнішні і внутрішні розміри деталей.
Будова штангенциркуля включає:
- два види губок: для зовнішнього або внутрішнього виміру;
- затискний гвинт;
- вимірювальну рамку зі шкалою ноніуса – рухома частина штангеля, здатна переміщатися уздовж штанги.
Деякі штангенциркулі випускаються з глибиноміром, ціна на такі моделі трохи вища стандартних аналогів.
Залежно від методів зняття замірів прилад класифікується на:
- Ноніусний. Виміри проводяться завдяки шкалі ноніуса. Свою популярність інструмент здобув завдяки простоті у використанні і точності вимірювань.
- Циферблатний. Показання знімаються зі спеціального циферблата, що значно спрощує і прискорює процес зняття мірок.
- Цифровий. Це прилад, який оснащений рідкокристалічним дисплеєм і відрізняється найточнішими показниками.
Вибір цифрового або іншого штангенциркуля залежить від розмірів, конструктивних особливостей деталі. Також варто звертати увагу на такі технічні характеристики штангенциркуля, як діапазон вимірювань.
Де купити мікрометр або штангенциркуль в Україні
Асортимент інтернет-магазину «Укрсервіс» представлений широким вибором вимірювальних інструментів, тому клієнти мають можливість купити високоточні штангенциркулі і мікрометри за доступною ціною в Україні. Менеджери компанії підкажуть, як вибрати відповідний прилад і скільки коштує мікрометр або штангенциркуль з довгими або короткими губками.