Пірометри – прилади, що визначають температуру за допомогою безконтактного методу: проводити вимірювання можна, перебуваючи за кілька метрів від об'єкта. Щоб вибрати безконтактний пірометр, потрібно спочатку ознайомитися з принципом дії, функціоналом і типами приладів. Стандартні вироби мають форму пістолетів з невеликим РК-індикатором, де можна побачити отримані дані.
Такий пристрій застосовується в різних промислових галузях, а також при будівництві будівель, медицині, закупівлі та зберіганні продуктів. Є й невеликі мобільні моделі, які часто використовуються для побутових потреб. Щоб визначитися з тим, який краще купити пірометр залежно від призначення, можна звернутися до фахівця.
Принцип дії пірометра та його види
Стандартно прилад має вигляд пістолета, на корпусі якого розташований невеликий рідкокристалічний екран. На дисплеї відображається точне цифрове показання вимірювань температури. Пристрій здатний виміряти температуру об'єкта в діапазоні від -50 ° до +3000 °.
Залежно від способу роботи, прилади класифікуються на:
- Інфрачервоні. Відмінною рисою моделі є наявність лазерного покажчика, що забезпечує точне наведення на предмет виміру. Теплове випромінювання від нагрітого об'єкта фіксується чутливим елементом пристрою, з'єднаним із термопарою. Купити інфрачервоний пірометр можна з діапазоном вимірюваної температури від -38 до +365 градусів.
- Оптичні. Прилад працює у діапазонах спектра видимого світла та інфрачервоних невидимих променів. Цей різновид пристрою визначає температуру за візуально спостерігається кольором нитки розжарювання. Вимірювання температури відбувається в діапазоні від -50 до +550 °C.
Також пірометри діляться в залежності від способу переміщення на переносні та стаціонарні. Перші стосуються мобільних моделей, які легко транспортувати між об'єктами. Дозволяють визначати температуру об'єктів розміром від 5 мм. Стаціонарні прилади призначені для постійного контролю виробництва з виготовлення металів чи пластику.
Переваги пірометрів
Рекомендується звернути увагу на такі особливості сучасних приладів:
- різноманітність методів, за допомогою яких проводять вимірювання, а також варіанти їх розшифрування;
- наявність звукового сигналу, який спрацьовує при досягненні максимального температурного показника;
- можливість збереження у пам'яті кількох результатів вже проведених вимірів визначення похибки;
- зручність та простота у використанні.
Перед тим, як вибрати пірометр, слід звернути увагу, чи є в його конструкції USB-роз'єм, за допомогою якого з'явиться можливість надсилати дані на інші пристрої.
Як вибрати пірометр, його характеристики
Потрібно пам'ятати, що є моделі ІЧ та оптичного видів. У основі функціонування перших – радіаційний метод, а точність досягається завдяки ЛЦУ; другі працюють на основі ІЧ-випромінювання. Відгуки про інфрачервоні пірометри, як і про оптичні, позитивні – вони досить точно визначають значення температури, різниця полягає в принципі дії.
Варто також враховувати такі моменти:
- різновид прицілу;
- діапазон роботи у градусах;
- кількість кольорів;
- метод демонстрації відомостей.
Ціна інфрачервоного пірометра, як оптичного, коливається залежно від цих параметрів.
Де придбати лазерний цифровий пірометр?
ТД «Укрсервіс» – інтернет-магазин обладнання для виконання різних будівельних та ремонтних робіт. У асортименті, що постійно розширюється, представлені моделі Bosch, LASERLINER та інших марок.
Уся продукція сертифікована. Менеджери дадуть відповіді на запитання, підкажуть, скільки коштує пірометр того чи іншого типу. Про ціну можна домовитись в індивідуальному порядку.