Як правильно заряджати автомобільний акумулятор

Як дізнатися, коли розрядився автомобільний акумулятор?

У більшості випадків, коли автомобіль не заводиться, вина цьому - низький рівня заряду акумулятора. Як же визначити, розрядився акумулятор в машині або причина все ж в іншому? Все дуже просто:

1. Більшість акумуляторів нового покоління оснащені індикаторами рівня заряду, який сигналізує про низький рівень заряду. Найчастіше це лампочка, яка горить різними кольорами: зелений - все нормально; червоний - акумулятор розрядився.

2. Якщо у Вас сучасний автомобіль з бортовою електронікою, то у Вас напевно є спеціальний датчик на панелі управління, який вказує на стан заряду АКБ. Якщо ви спробуєте включити запалювання при розрядженою батареї, то індикатор не засвітиться або загориться і відразу ж згасне.

3. Виміряти щільність електроліту за допомогою спеціального приладу: арометра або мультиметра.

Отже, ви визначили, що проблема полягає в розрядженою АКБ. У Вас всього два варіанти:

  • купити нову АКБ. Це досить витратний варіант, оскільки вартість автомобільного акумулятора в Україні не дуже низька. Виходячи з цього покупка нового акумулятора кожен раз, коли розряджається старий сильно вдарить по кишені.
  • купити зарядний пристрій для АКБ і зарядити акумулятор свого автомобіля з його допомогою. Це найоптимальніший варіант.

Як підготувати АКБ перш ніж почнеться заряджання

Щоб зарядити акумулятор пройшла вдало, його потрібно правильно підготувати до початку заряджання.

Що потрібно для цього зробити:

1. Почистити акумулятор, оскільки залишки пилу або бруду можуть пошкодити контакти АКБ.

2. Перевірити АКБ на відсутність зовнішніх дефектів і пошкоджень, переконається, чи не протікає електроліт.

3. Акуратно від'єднати клеми.

4. Потрібно відкрити пробки і переконатися, чи придатний електроліт до використання. На ньому не повинно бути осаду, пилу або бруду.

5. Вимірюємо рівень електроліту. Якщо його недостатньо, можна долити дистильованої водою;

Якщо все нормально, можна приступати до процесу зарядки. Для цього потрібно підключити клеми зарядного пристрою до АКБ. Після етогоподключаем ЗУ до мережі. ВАЖЛИВО! Спочатку підключаємо клеми, а тільки потім включаємо зарядку. Інакше, це може мати негативні наслідки для користувача.

Заряджати акумулятор на автомобілі - не так просто і не завжди безпечно

Зарядка АКБ за допомогою ЗП - справа не завжди безпечна. Тому важливо дотримуватися обережності. Оскільки АКБ має в своєму складі хімічні речовини з кислотними властивостями, важливо одягнути окуляри і рукавички, стійкі до хімії. Це убезпечить Ваші руки і очі від випадкового потрапляння небезпечних речовин.

Одягніть окуляри, а також рукавички, стійкі до хімії, адже ви працюєте з кислотою.

Акумулятори можуть виділяти різні шкідливі речовини, які можуть негативно вплинути на ваше здоров'я. Тому слід подбати, щоб приміщення, де відбуватиметься зарядка АКБ, добре провітрювалось. Це дозволить уникнути концентрації отрут. Не можна заряджати акумулятор в будинку, оскільки шкідливі випари можуть сконденсуватися і осісти на стінах або предметах, які знаходяться в кімнаті.

Не можна заряджати акумулятор біля відкритого джерела вогню. Під час зарядки АКБ виділяється певна кількість водню, який вибухонебезпечний. Навіть невелика іскра може призвести до виникнення небезпеки вибуху.

Вибирайте зарядний пристрій, який найбільше підходить Вашій АКБ

На сьогоднішній день існує безліч різних виробників ЗП для АКБ. Серед найбільш популярних можна, наприклад, виділити ТМ Deca і ТМ Vulkan

Існує три основних способи заряду акумулятора автомобіля:

  1. За допомогою постійного струму. Цей спосіб потребує постійного контролю з боку користувача, що не завжди зручно. Слід також врахувати, що струм не повинен перевищувати 1/10 від обсягу АКБ. Зарядка триває близько 10 годин.
  2. За допомогою напруги - чим воно вище, тим швидше йде зарядка автомобільного акумулятора.
  3. Комбінований заряд акумулятора - автоматичний процес зарядки. Спочатку зарядка відбувається за допомогою постійного струму, а під кінець - постійним вольтажем. По завершенню процесу зарядки АКБ ЗП відключається самостійно, що дуже зручно при тривалій зарядці.

Як довго заряджається АКБ

Час повної зарядки у всіх АКБ різний і може змінюватися, залежно від певних умов:

  • Як сильно розрядився акумулятор;
  • Метод зарядки, залежно від ЗУ;
  • Якість і термін використання самого акумулятора.

Таким чином, час зарядки може варіюватися від декількох годин до декількох днів.

Купити хороший зарядний пристрій для АКБ за вигідними цінами

В офіційному інтернет-магазині Укрсервіс можна недорого купити ЗП для автомобільних акумуляторів. Вся продукція сертифікована і поставляється з сертифікатами якості. Не знаєте, яку зарядку для АКБ вибрати? Не хвилюйтесь. Менеджери інтернет-магазину нададуть якісну консультацію і допоможуть купити пуско-зарядний пристрій з необхідними технічними характеристиками.

12.11.2018 14:31:38
0
2615

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Види домкратів для автомобілів

Види домкратів для автомобілів

Домкрат - надійне обладнання для автомобіля Домкрат – вид обладнання, призначений для підйому вантажів. Він необхідний в момент спуску колеса - завдяки пристрою можна здійснити його заміну. Стандартна вантажопідйомність домкрата - 5-10 тонн. Це дозволяє швидко підняти авто і поставити «запаску». Для того щоб визначитися, який домкрат краще для легкового автомобіля..

14.06.2019
0
1004
День водія - що подарувати?

День водія - що подарувати?

  День автомобіліста вважається професійним святом, але до нього вже відносяться і прості власники автомобілів, чия професія ніяк не пов'язана з водінням машини. Тому цей день може стати прекрасним приводом, щоб привітати близьких і порадувати їх несподіваним подарунком. Що купити на подарунок автомобілісту? Для багатьох автомобілістів машина - це не просто засіб пересування, а ї..

31.01.2020
0
790