Штовхаємо або підключаємо і заводимо.
Зима. Мороз і сніг. Машину важко або взагалі неможливо завести, особливо вранці, коли треба швидко дістатися на роботу чи завести дитину в школу.
В цей час доби і року часто можна спостерігати картину як кілька чоловіків штовхаю автомобіль. Думаю, що ця сцена знайома багатьом. Чому це відбувається і як з цим боротися, спробую розібратися з цим в цій статті.
Причиною явищ пов'язаних з штовханням автомобіля, є те, що стартеру в морозну погоду необхідно в кілька разів більше потужності, ніж у звичайний період часу, а акумулятор, особливо коли він використовується рік і більше, не здатний з цим завданням впоратися. Плюс до того, акумулятор на холоді може сам по собі втратити половину своєї потужності на увазі того, що електроліт ставати більш в'язким, і, відповідно слабким.
Інший досить частою причиною слабкого заряду акумулятора є забудькуватість автолюбителя. Дуже часто просто не вимикають фари. А включені фари за 6-8 годин можуть повністю або більш ніж на половину спустошити акумулятор. Внаслідок чого, машину завести ставати проблематично.
Як зазначено вище, в таких випадках можна машину штовхати, але найкраще для цих цілей мати в своєму арсеналі зарядний або пуско-зарядний пристрій. Ці пристрої давно всім відомі і знайомі ще з радянських часів. Єдине що, еволюція зробила свою справу і замість громіздких і постійно потребують втручання людини ЗУ з'явилися сучасні пристрої, які виконують зарядку акумулятора і запуск автомобіля зручним і досить простою справою. Асортиментний ряд ЗП і ПЗП широкий. Відрізняються параметрами струму (А), напруги (Вт), температурними режимами застосування, зовнішнім виглядом, наявністю або відсутністю кількості автоматики, способу переміщення і т.д. Всі сучасні ПЗУ і ЗУ компактні, легкі, зручні і працюють від мережі змінного струму.Вибираючи між ПЗП і ЗП треба розуміти. Що їх відміну закладено в самій назві. Пуско зарядні пристрої, перш за все, призначені для запуску двигуна тоді, коли акумулятор розряджений і немає можливості чекати його зарядки, а функція зарядки акумулятора робить цей прилад більш універсальним.
Зарядні пристрої, призначені виключно для зарядки акумулятора. Відповідно ПЗУ є більш прийнятним варіантом для автомобіліста на відміну ЗУ. Щоб купити ПЗП або ЗП необхідно знати технічні параметри вашого акумулятора. Рекомендується, щоб пусковий струм акумулятора збігався з пусковим струмом ЗП або ПЗП було визначено вищий не більше ніж на 10%. Сила струму може бути вище, але не нижче.
Також при покупці ПЗП і ЗП важливий тип акумулятора. Акумулятори бувають обслуговуються і не обслуговуються, свинцево-кислотними, глейовими, захисними або сухозаряднимі. Зазвичай маркування сучасних акумуляторів буває AGM, GEI і WET. Акумулятори системи WET є найпоширенішими і саме такі застосовуються в легкових або вантажних авто. Для акумуляторів цієї системи підходять практично всі типи і види ЗУ і ПЗУ, тоді як для інших типів акумуляторів підходять тільки певні типи ПЗУ. Наступний параметр - це напруга. Для легкового автомобіля, буса або маловантажного автомобіля підходить ПЗУ напругою 12 В, а якщо у вас вантажний звичайний автомобіль тоді знадобитися пристрій з напругою 24 В. Також поцікавтеся на яку температуру зовнішнього середовища розраховано придбаний вами пуско-зарядний пристрій.При зарядці акумулятора, струм зарядки не повинен бути 10% від ємності акумулятора. Наприклад, якщо ємність акумулятора становить 70 А / ч, то струм зарядки при цьому повинен бути на рівні 7 А. Сучасні ПЗП або ЗП здатні самостійно регулювати цей процес і працюють в задаються заздалегідь тимчасових параметрах зарядки, оснащені індикатором ступеня зарядки і автоматичним відключенням при потребі , при неправильному підключенні клем (зміна полюсів) спрацьовує захист, що запобігає можливість виникнення короткого замикання.
ПЗП бувають простими і цифровими. Цифрові ПЗП - це сучасні компактні високотехнологічні прилади, що відрізняються досить невеликими габаритами і величезною масою всякого роду технічних можливостей. Вони набагато дорожче. Слід також зазначити, що ПЗП застосовують не тільки для запуску автомобілів і підзарядки акумулятора. Вони широко застосовуються в побутових умовах, наприклад для тієї ж зарядки акумуляторів від різних приладів та інструментів. Найпростішим представником ЗУ є зарядка для мобільного телефону. ПЗП і ЗП ми розглядаємо в одній площині, але це зовсім різні за своїми можливостями пристрою. Зарядним пристроєм автомобіль не запустити.
Купувати ПЗП або ЗП раджу в перевірених часом місцях. Я не прихильник покупки важливих для мене інструментів і проборов на ринку. Я завжди купую в офіційних дилерів, наприклад, компанія ТД «Укрсервіс» має в своєму асортиментному ряді ПЗП і ЗП таких марок як Vulkan, Einhell і Deca Class. Ці виробники надійні і перевірені часом. А якщо щось не так після покупки, то завжди можна, звернеться в їх сервісну службу.