Як правильно і безпечно користуватися точильним верстатом

Сфера застосування точильних верстатів

Точильний верстат – це ефективне і функціональне пристосування для заточування ножів, ланцюгів, сокир і інших ріжучих інструментів. З його допомогою можна не тільки загострити предмети, але також виконати зачистку або шліфування поверхні, зняти іржу з металевих деталей. Такі агрегати знаходять дуже широке застосування в промисловості. Вони також стануть в нагоді в гаражі справжнього майстра, який стежить за своїм інструментарієм і тримає його в повній готовності до роботи.

У цій статті експерти ТД Укрсервіс підготували для вас кілька порад, як правильно і безпечно нагострити ніж в домашніх умовах

Використовуйте засоби індивідуального захисту

Використання захисних окулярівспецодягурукавичок и прочих засобів захисту вважається одним з перших і найголовніших пунктів у правилах експлуатації точильного верстата. В процесі обробки предмети сильно нагріваються. При цьому йде інтенсивне тертя і виділення іскор, що летять в різні боки. Щоб уникнути попадання іскор в очі, на шкіру і одяг (яка до того ж, може легко запалюється), слід в обов'язковому порядку використовувати ЗІЗ.

Вибирайте абразивні круги необхідного розміру

Ефективність та безпечність експлуатації пристрою багато в чому залежить від правильно підібраного абразивного круга. Він повинен підходити за загальним діаметру, а також по діаметру посадочного отвору. Дуже важливо не підганяти діаметр ріжучого диска вручну, не робити в ньому ніяких додаткових отворів, не обрізати краю.

Не торкайтеся до абразивного кола, що рухається

Перш ніж змінити насадку або виконати будь-які дії з нею, необхідно переконатися, що робота пристрою повністю зупинена, і ріжучий диск не обертається. Це дозволить уникнути можливих травм і негативних наслідків.

Використовуйте захисне скло

Кожен точильний верстат оснащений захисним склом, яке направляє потік іскор вниз. Не варто нехтувати цим корисним доповненням. При роботі, завжди опускайте захисні скла. В іншому випадку іскри будуть летіти прямо в обличчя користувачеві.

Міцно тримайте деталь під час заточування

З огляду на, дуже високу швидкість обертання абразивного кола, слід надійно фіксувати оброблювану деталь. Найкраще використовувати спеціальні затискачі. Якщо у вас немає такої можливості, стежте, щоб деталь була добре зафіксована в руках

Несподівана зупинка точильного верстата

Якщо в процесі роботи верстат раптово зупинився, не проводьте ніяких дій і не усувайте неполадку, поки не відключіть його від мережі. Верстат може запуститися також раптово, як і зупинився, що може спричинити небезпеку для здоров'я людини.

ТД Укрсервіс - кращі точильні верстати для будинку

Інтернет магазин ТД Укрсервіс пропонує вам вигідно купити настільний точильний верстат для дому виробництва провідних світових брендів MetaboScheppachСталь и др. За необхідності менеджери компанії нададуть всі необхідні консультації, розкажуть, скільки коштує точильний верстат і який точильний верстат краще підійде під ваші критерії.

18.01.2019 09:32:51
0
922

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Відрізні машини по металу: техніка безпеки

Відрізні машини по металу: техніка безпеки

Відрізний верстат по металу – це універсальне електричне обладнання, яке призначене для різання різного металу. Найчастіше інструмент використовують на будівельних майданчиках або виробництві, де є необхідність виготовити такі металеві вироби: куточки, прути, труби, дроту або смуги. Український ринок представляє різноманіття моделей від різних виробників, тому перш ніж купити відрі..

30.11.2020
0
1214