Як вибрати генератор?

Багато перед вибором генератора задаються питаннями: «з чого почати підбір?», «Як правильно розрахувати потужність?», «Якими параметрами потрібно керуватися при підборі?». У даній статті ми відповімо на ці питання і допоможемо не помилитися при виборі такого дорогого устаткування. Адже якщо генератор підібраний неправильно - це може привести до перекосу фаз, постійному вибивання автомата, а іноді і згорянню самого генератора.

Сфера використання генераторів

Для початку обов'язково потрібно з'ясувати де і як буде використовуватися генератор.

Є кілька можливих застосувань:

 1. Резервне або аварійне живлення (використовується при аварійних вимкненнях електроенергії).
 2. Постійне харчування в режимі 24/7 (використовується при відсутності стаціонарного живлення).
 3. Постійне тимчасове живлення в режимі 8-12 годин в день (в основному для забезпечення електрикою протягом робочого дня).

Далі потрібно з'ясувати сферу використання:

 • Для домашнього
 • Підприємство
 • Підприємства першої категорії живлення (лікарні, вибухонебезпечні об'єкти, військові об'єкти і т. д.)

Куди можна підключити генератор електрики?

Наступним кроком буде аналіз цих приладів.

1. Складаємо список всіх приладів які будуть харчуватися від генератора.

2. Після цього вимірюємо потужність всіх цих вузлів:

 • для побутового використання досить розрахувати суму заявлених потужностей всіх приладів.
 • якщо ж це підприємство або великий об'єкт з складними електроприладами і двигунами потрібні точні розрахунки потужностей в залежності від пікових навантажень.

3. Визначаємо фазність:

 • Введення від мережі 1-но фазний або 3-х фазний?
 • Споживачі 1-но фазні або 3-х фазні?
 • Резерв будуть робити тільки на 1-но фазну або 3-х фазну мережу теж.

Після підбору генератора по потужності, вибираємо тип запуску.

Тип запуску генератора

Генератори можуть мати два варіанти запуску: ручний або автоматичний. Якщо генератор має ручний тип запуску - при відключенні електроенергії, запуск здійснюється механічним шляхом (через ключ або ручний стартер). Генератори, які оснащені модулем автоматичного запуску (АВР) - запускаються без участі людини.

Купуючи генератор і плануючи його розміщення важливо врахувати особливості експлуатації даного обладнання:

Генератор бензиновий

Місце для розміщення можна вибирати будь-яке. Температура повітря може коливатися від -30 до +50. Єдина умова - це бажано не піддавати пряме попадання води на корпус і функціональні деталі.

Дизельний генератор

Бувають двох типів:

 • Генератор дизельний без підігріву або свічок накалу. Місце для розміщення такого генератора - це приміщення з температурою не менше +10.
 • Генератори дизельні з кожухом підігріву або свічками накалу. Місце для розміщення можна вибирати будь-який. Температура повітря може коливатися від -30 до +50. Єдина умова - це бажано не піддавати прямого попадання води на корпус і функціональні деталі.

Для ефективного підбору генератора, тим більше якщо мова йде про складне обладнанні для виробництва або інших великих об'єктів, необхідно звертатися до професіоналів, які зможуть виїхати на об'єкт зробити електроаудіт, повне обстеження і заміри.

Фахівці компанії Укрсервіс готові допомогти вам в цьому! Ми проводимо експертну перед продажну консультацію, а так само повне обстеження об'єкта. Здійснюємо пусконалагодження та монтаж. Так само у нас є сервісний центр здійснює гарантійне та післягарантійне обслуговування. Звертайтеся в «Укрсервіс» і ми вам підберемо ідеальне рішення!

18.11.2015 09:54:10
0
2271

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Що таке дизельний генератор і як він працює?

Що таке дизельний генератор і як він працює?

У разі, коли необхідно створити на об'єкті можливість автономної подачі електрики, оптимальним варіантом буде придбання генераторної установки, що працює на дизелі. Застосування дизельного генератора Це обладнання призначене виробляти електричну енергію. Установка підстрахує на час віялових відключень світла або аварій на підстанції. Трифазний дизельний генератор великої потужн..

26.07.2019
0
1254