Допомога у виборі далекоміра

Що таке далекомір і для чого він потрібен?

Не рідко навіть простий рядовий користувач, не працюючий професійно на будівництві, стикається з необхідністю ведення точних вимірів. Будь то поклейка шпалер, зведення паркану і навіть фарбування підлоги вимагає розрахунку кількості необхідної фарби. Природно перші думки покупця: «а навіщо ?, якщо я можу зробити те ж саме і рулеткою ... Дійсно нема чого брати дороге вимірювальне обладнання тільки щоб вести виміри, але мова йде не просто про точковому вимірюванні відстані, давайте розберемося що ж все таки вміють сучасні далекоміри.

Купить дальномер для дома

Основні види далекомірів: ультразвуковий і лазерний

Починаючи розбиратися в функціоналі в першу чергу ви виявите для себе, що на ринку представлені два основні класи далекомірів: ультразвукові і лазерні.

В принципі роботи ультразвукових далекомірів закладено визначення часу циклу випромінювання і повернення ультразвуку назад до пристрою. До плюсів подібної технології відноситься доступна ціна, але значно знижена точність пристроїв в порівнянні з лазерними аналогами. Наприклад лазерний далекомір початкового рівня Bosch PLR-25 володіє точністю в 2 мм на кожен метр, що наприклад на 25 метрів може дати похибку всього в 40мм, в той час як ультразвуковий далекомір на аналогічній дальності видасть результат у 18-22 метра, тобто коливаються завмер в + / - 2 метри! З підвищенням класу пристрою, лазерні далекоміри стають ще точніше - лазерний далекомір Bosch GLM 80 має робочу дальність - 80 метрів і похибка всього в 1,5 мм / м. Погодьтеся, навіть для домашніх ремонтних робіт, відміряти довжину плінтусів, або спланувати висоту стель необхідна висока точність вимірів. Тут як ніколи до речі стає лазерна вимірювальна техніка.

Що може дати використання далекоміра пересічному користувачеві, або починаючому майстрові? Досить часто задається питання. Дійсно задороге задоволення для замірів довжини, проте сучасні вимірювальні пристрої не обмежуються лише цією функцією. Уявіть собі економію часу на підрахунках площі приміщення і обсягу кімнати або проведення точної провекі вертикальності за 20 секунд. Підрахунок висоти стіни, можна провести в два виміру, навіть не підходячи до неї, або ж коли можливість доступу до неї обмежена. Простий приклад: дізнатися висоту будинку, якщо немає прямої видимості вершини, або видимість обмежена балконом, направляємо лазерний далекомір на нижню точку стіни, натискаємо кнопку зняття виміру і аналогічно знімаємо завмер з верхньої точки: автоматом на екрані у нас висота необхідної вертикалі.

Испоьзование строительного дальномера

Основні характеристики лазерного далекоміра

7 разів відміряй, або ... скористайся лазерним далекоміром.

Завдяки високій точності вимірювань Ви назавжди забудете про рулетках і навіть про необхідність тримати всі виміри на папері: останні 20 вимірювань знаходяться в пам'яті вашого вимірювача.

Розібравшись в перевагах лазерної вимірювальної техніки і трохи орієнтуючись в їх можливостях, автоматом напрошується питання: «а який підійде саме мені?».

Спершу варто визначитися з максимальною відстанню ведення вимірів, і в яких цілях буде експлуатуватися інструмент.

Максимальна дальність вимірів, як правило закладена в самій назві, наприклад для внутрішніх робіт зазвичай досить і 20 метрів, що нам власне і пропонує модель Bosch PLR 25, а ось для зовнішніх робіт, або при прокладці комунікацій і зовнішнім робіт по дому дуже до речі доведеться модель Bosch PLR 50.

Вибір класу пристрою в свою чергу залежить не тільки від спрямованості вашої діяльності, але і від умов його експлуатації. Як всім відомо ремонтні роботи тягнуть за собою запиленість приміщень, іноді температурні перепади, часті падіння інструменту і інші навантаження. Під подібні умови якраз розраховані професійні інструменти (GLM серія далекомірів), які не тільки точніше побутових, а й можуть витримати падіння з висоти в 1 метр, і пристосовані для робіт в запилених приміщеннях.

Купить недорого дальномер

Основні функції далекоміра

Функціонал далекомірів - наступний крок: розібратися які можливості нам необхідні. Тут дійсно нічого складного - вимір дальності між точками, автоматичний розрахунок площі по двом вимірам ширини і довжини, об'ємні розрахунки присутній у всіх моделях, а ось функції непрямого розрахунку висоти починаються з моделі Bosch PLR 50. Існує також функція вимірювання кутів нахилу, власне далекомір Bosch GLM 80 і рейка R60 мають точність вище будь-якого рівня, при можливості використання як звичайного лазерного далекоміра. Функції подвійного непрямого аналізу, перевірка вертикальності стін, таймер автозамера все це і навіть підсвічування і переворот зображення дисплея в залежності від положення закладено в його функціонал.

Деякі моделі оснащені вбудованим рівнем і штифтом для визначення нульової точки вимірювання, що особливо актуально при веденні вимірів з важкодоступних і кутових ділянок площин.

Моделі з великою дальністю вимірів, наприклад Bosch GLM 250 VF додатково оснащені оптичним видошукачем для зручності прицілювання. А інтуїтивно зрозумілий інтерфейс не залишить покупця наодинці з інструкцією по експлуатації інструменту.

Відтепер у вас в кишені не буде калькулятора: лазерні далекоміри вміють складати і вичитувати відведені величини автоматом. Функція безперервного виміру покаже дальність до спрямованого об'єкта навіть в русі, що особливо актуально, коли необхідно отримати точку на рівному місці по необхідному відстані до об'єкта.

Робота зі штативами підтримується всіма професійними моделями далекомірів Bosch. Дійсно зручно вести виміри з зафіксованого положення, коли необхідна максимальна точність вимірів, особливо на дистанціях від 20 метрів!

Підібравши необхідні і виключивши зайві функції ви з легкістю зможете вибрати лазерний далекомір за вигідною ціною в інтернет магазині Укрсервіс з доставкою по всій території України.

З вищесказаного варто відзначити, що покупка лазерного далекоміра дозволить Вам заощадити не тільки колосальну кількість часу при ремонтних і будівельних роботах, а також домогтися найвищої точності і забути про необхідність ведення підрахунків.

21.01.2015 22:54:55
0
2393

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Вимірювальна техніка ТМ BOSCH: огляд асортименту

Вимірювальна техніка ТМ BOSCH: огляд асортименту

BOSCH - німецька компанія зі світовим ім'ям BOSCH – ім'я торгової марки, відоме всім - від малого до великого. По всьому світі ця назва асоціюється з винятковою якістю і надійністю. Бренд по праву можна назвати одним з найбільш популярних виробників професійних електроінструментів (в тому числі вимірювальних приладів: нівелірів, детекторів, далекомірів), а тако..

06.09.2019
0
959
Що таке детектор: види, особливості, принцип дії

Що таке детектор: види, особливості, принцип дії

  Ремонтні роботи в будь-якому приміщенні не обходяться без свердління стін. Не завжди під рукою знаходиться докладний план побудови, і тоді свердління стін відбувається «навмання». Це призводить до пошкодження електропроводки, травм, електроопіки. Щоб уникнути подібних ситуацій, будівельний ринок пропонує спеціальні детектори для пошуку прихованої проводки. Перед ..

14.10.2019
0
1981