Застосування акумулюючого бака для збереження тепла

Під час використання сучасних систем опалення часто виникає необхідність збільшення ефективності та зменшення витрат. Все актуальнішою стає дане питання з постійним зростанням цін на доступні види палива, а також з вичерпання викопних ресурсів і необхідністю максимально здешевити і полегшити роботу з обігріву будинку. Дуже корисним в даному питанні може бути акумулює бак в системі опалення.

Види теплових акумуляторів

При використанні обігрівальних котлів в процесі передачі тепла в радіатори перевитрачається велика кількість невикористаний енергії, яку, на деякий час, зможе зберегти акумулююча ємність з метою застосування для обігріву. Візуально конструкція схожа на вертикальну бочку або круглої, або квадратної форми, з отворами для з'єднання з опалювальною системою. Також можливо підключити до декількох джерел тепла одночасно.

Від поставлених завдань виділяють кілька видів теплових акумуляторів:

  • Суто опалення площ.
  • З можливістю гарячого водопостачання яке виконується способом безпосереднього нагріву всередині бака.

Схема буферної ємності

Накопичувальні ємності бувають різних обсягів. Також вони відрізняються за способами виготовлення та інсталяції, що дозволяє їм максимально результативно справлятися зі своїми функціями: значну роль відіграє ізоляція конструкції яка часто виготовлена ​​з пінополіуретану, що зменшує тепло втрати відповідно значно збільшує ккд теплоносія. Кількість підключаються патрубків залежить від числа теплогенераторів. Баки виготовляються з чорної або нержавіючої сталі, що не є критичним для закритих систем опалення.

У бак може встановлюватися спеціальна ємність для нагріву питної води за допомогою окремих теплообмінників або тенів.

Использование аккумуляторных баков для разных систем отопления

Є системи в яких без застосування акумулюють баків обійтися практично неможливо. Особливості використання різних типів обладнання мають свої відмінності.

Правильно вибрати твердопаливний котел для опалення

При використання даного типу обладнання необхідно пам'ятати про необхідність наповнення камери згоряння і нерівномірності цього процесу. Найбільший результат твердопаливні котли демонструють на максимальній потужності при якій відбувається найефективніший спалювання завантаженого палива, але не варто забувати, що в даний режим роботи дуже короткостроковий і має величезну кількість "невикористаного" але виробленого тепла. Радіатори і труби від контрасту температур сильно зменшують термін експлуатації ну і клімат в приміщеннях природно "залишає бажати кращого".

Застосування акумулюючих баків одночасно дозволяє вирішити кілька питань:Подобрать котел под аккумулятивный бак

  • вся вироблена енергія від максимальної потужності йде на нагрів води
  • постійне опалення навіть по закінченню процесу горіння палива в котлі
  • менше завантажень камери згоряння котла менше часу на його обслуговування і збільшення терміну служби

В кінцевому підсумку сильно зростає ефективність роботи при використання вугілля дров ... і продовжується період служби всієї системи опалення приміщень. Найбільш відчутна різниця при використанні піролізних котлів.

Вибір електричного котла

Застосування акумулюючих ємностей в системах з електричним котлом актуальна виключно при мультітаріфной оплаті (вартість квт енергії відрізняється залежно від часу доби). При дотриманні невеликих правил можна добитися значної економії на опалення.
У той час коли вартість квт мінімальна, електричний котел запускається на максимальну потужність, обігріваючи приміщення і одночасно накопичуючи гарячу воду в баку.

Іншу частину доби котел вимикається і обігрів забезпечується за допомогою нагрітої раніше води.

Витрати на електрику значно знижуються виключно за рахунок ємності і регулятора обладнаного програмованим таймером добового часу.

Як вибрати обсяг буферної ємності для котлів

Акумуляторні ємності підключаються до опалювальної системи за допомогою труб: зверху підводять трубу по якій подають гарячу воду відповідно обратка підключається знизу. У верхню частину ємності заходить максимальна температура, також по всій висоті бака є можливість підключити додаткові контури для отримання потрібної температури.

При виборі обсягу бака слід враховувати що на кожен кВт потужності котла потрібно забезпечити 25 35 л. води. До котла Вosch solid 3000 h k26-1 відмінно підійде бак непрямого нагріву Teplosfera 800 л.

Купуючи акумулюючі ємності в інтернет магазині Укрсервіс ви збільшуєте ресурс котла і теплосистем в цілому, продовжуєте інтервали між завантаженнями палива, мінімізуєте свою зайнятість по обслуговуванню, можете комбінувати різні види котлів (електричні, газові, твердопаливні) і що дуже важливо економити не боячись програвав і неполадок пов'язаних з ними.

Визначити акумулюючі здатність накопиченої рідини, необхідно знайти показники її маси, різниці температур на вході і виході і питомої теплоємності, яка знаходиться з таблиць і для води становить 4187 дж кг / с або 1ккал. Отримана величина покаже яке тепло здатний віддати акумулятор при його нагріванні.

Конструкція вибирається залежно від підключених теплогенераторів і споживачів а також з урахуванням можливості розміщення бака.

09.09.2015 12:53:39
0
1621

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Який труборіз краще купити?

Який труборіз краще купити?

Труборіз використовують при обрізанні труб, виготовлених з різних матеріалів. Інструмент дозволяє розкроїти метал з рівною кромкою під кутом 90°, чого не можна досягти за допомогою ножівки або болгарки. На сучасному ринку є безліч моделей, що відрізняються між собою технічними показниками. Тому перш ніж купити труборіз для певних цілей, необхідно розібратися в його особливостях. К..

28.09.2020
0
1057