Пневмоінструмент - це різновид ручного інструменту, який відрізняється такими перевагами: довговічність, простота конструкції, відносно невелика вага, простота ремонту (при необхідності), невисока вартість, безпеку, різноманітність сфери застосування та екологічна безпека. Але про все по-порядку.
Весь пневматичний інструмент розділяється на три групи: ударні пневмоінструменти (пневмомолоток, пневмозубила, трамбування, відбійники), обертальні пневмоінструменти (гайковерти, шліфувальні машини, пневмодрилі, пневмопіли), ударно-обертальні пневмоінструменти (перфоратор, ударні дрилі), нагнітальні пневмоінструменти (фарбопульти, піскоструйка, пістолети для виконання мастильних робіт).
Область застосування пневмоінструменту воістину величезна: будівництво, автомобілебудування і ремонт (СТО), різні виробництва, залізниця, суднобудування і т.п. Пневмоінструмент стійкий до потрапляння пилу, вологи, бруду і т.п. Даний інструмент можна використовувати в будь-яку температуру навколишнього середовища і будь-яку погоду.
Завдяки тому, що пневмоінструмент досить легкий, що є незаперечною перевагою перед електроінструментом (у якого складніше конструкція і більше деталей), його можна використовувати навіть однією рукою досить тривалий час, що збільшує ефективність роботи. У побуті, також вельми часто застосовується пневмоінструмент, оскільки він дуже мобільний і простий, єдина складність - перенесення компресора.
Конструкція пневмоінструменту одночасно проста і складна. В основі пневмоінструменту знаходяться різноманітні елементи, залежно від групи, але основні це: корпус, пневматичний двигун, система газонаполнения, захисна та запірна арматура, манометр, трубопровід (шланги), компресор і т. П. Сам пневмоінструмент працює на стисненому повітрі, тому не вимагає ніякого палива, але компресор, який нагнітає повітря може працювати від електрики, бензо-дізельгенератора і т.п. Рівень шуму інструменту знижується або за рахунок глушника, або за рахунок дуже точної підгонки деталей.
Трубопровід може бути виготовлений з наступних матеріалів: водопровідна труба (самий бюджетний варіант), алюмінієва труба, мідна труба, металопластикова або металокерамічна труба. Зверніть увагу, що якість і ефективність трубопроводу буде залежить від застосовуваних матеріалів і їх перетину.
Як уже згадувалося вище, для роботи пневмоінструменту необхідний компресор. Потужність компресора підбирається під потужність пневмоінструменту. Пневмоінструмент може

споживати повітря від 100 до 400 л / хв, при цьому, компресор повинен виробляти майже на 50% більше повітря, щоб забезпечити безперебійну роботу. Один компресор можна використовувати для заживлення декількох пневмоинструментов одночасно.
Основні переваги пневмоінструменту:
- широкий вибір;
- широка область застосування - всюди, де взагалі є потреба в інструменті;
- полегшена вага, в порівнянні з електроінструментом;
- широка сфера застосування, включаючи вологу погоду, коли електроінструмент використовувати може бути небезпечно;
- конструкція пневмоінструменту - це близько 30 деталей, які виконані з міцних і надійних матеріалів, що робить інструмент довговічним;
- термін служби будь-якого інструменту залежить, на пряму, від інтенсивності застосування, так ось, пневмоінструмент може служити не одне десятиліття;
- пневмонструмент екологічно безпечний для навколишнього середовища і для працівника, оскільки працює на стисненому повітрі. Якщо порівнювати з електроінструментом, то пневмоінструмент чи не вдарить вас струмом, не пропустить іскру і не буде залежати від наявності електроенергії (в разі якщо компресор працює від генератора).
Недоліки пневмоінструменту:
- пневмоінструмент не може працювати без компресора;
- необхідна постійна зв'язок через шланг пневмоінструменту і компресора;
- вартість може бути вище деяких електроінструментів-аналогів, але все залежить і від виробника;
- необхідність використовувати елементи для попередньої обробки повітря (осушення).
При виборі пневмоінструменту слід звернути увагу на наступні технічні параметри і не тільки:
- виробник;
- термін гарантії (наш інтернет-магазин офіційний представник ТМ на пневмоінструмент, представлений в магазині);
- потужність інструменту;
- зручність: чи підходять габарити і вага, чи зручно тримати в руці інструмент, який рівень шуму і вібрацій і т.п .;
- можливість ручних налаштувань: обороти, заміна комплектуючих (на приклад, кола у шліфувальні машини, чаша від фарбопульта і т.п.);
- матеріал виготовлення корпусу (чим менше пластикових вставок, тим краще);
- вартість.
Маю велику надію, що тепер вам не складе труднощів вибрати пневматичний інструмент, який ідеально підійде для виконання поставлених завдань.